Творчі заходиЄвроцікавинки 
«Культура країн Європи»


У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи. День Європи – це символ започаткування нової, успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. 

Саме молодь є тією рушійною силою, котра прагне бачити Україну повноцінним учасником ЄС. 17 травня познайомитися з євроцікавинками «Культура країн Європи» до Центральної  бібліотеки ім. О. Пушкіна завітали студенти Олександрійського коледжу культури та мистецтв. Відвідуючи такі заходи, користувачі поступово пізнають, що їх власна культура не єдина і що в світі існують інші свята, традиції, гідні уваги і поваги.


У цей день ми вшановуємо наші спільні цінності, спільну історію та, що найголовніше – наше спільне майбутнє.
Вулична акція
"Бібліотека нагадує - працює ПДГ" 

В теплу пору року вже стали традицією вуличні рекламні акції популяризації читання і бібліотечних послуг.

Так, 7 травня,  бібліотечні працівники центральної бібліотеки провели вуличну акцію «Бібліотека нагадує - працює ПДГ», в ході якої  нагадували городянам  про  можливість отримання інформації від органів державної влади, та яким чином можна впливати на законодавчий процес.

Тож запрошуємо всіх бажаючих  максимально долучитися до спілкування з органами влади для отримання необхідної інформації та адміністративних послуг.
***********************************************
День інформації
"Знайомтесь, нові книги"
Минає час, змінюються люди, побут … Та книга все ж лишається великою цінністю.
Бібліотечні працівники центральної бібліотеки ім. О.Пушкіна провели для своїх користувачів День інформації «Знайомтесь, нові книги».
В рамках Дня інформації було представлено більше 30-ти екземплярів нових цікавих книг різноманітної тематики: детективи, світова література, мелодрами, фентезі, сучасна українська література та найновіші періодичні видання. 


 Для відвідувачів були оформлені виставки-перегляди, проведені інформаційні хвилинки «Книга - світ, книга – серцю привіт», бесіда-знайомство «Нові часи – нові книги».

Увагу молоді привернула виставка-рекомендація «Книжки на літо», «Новиники літератури» та виставка подарованих книг бібліотеці «Автограф на згадку».
Присутнім було представлено бібліографічний огляд нових надходжень, а також консультацію «Пошук інформації  за допомогою довідково – бібліографічного апарату бібліотеки».

Тож запрошуємо всіх, хто любить слово і цінує книжку відвідати бібліотеку, де Ви зможете ознайомитися з новими книгами, періодичними виданнями та взяти їх додому.
 ***********************************************
Година пам'яті «Вклонімось святій Перемозі!»
З весною, коли все оживає, пробуджується, набирається краси і молодості,  приходить до нас День Перемоги.
До Дня пам'яті і скорботи – 9 травня, бібліотекарі центральної міської бібліотеки, провели тематичний захід в Територіальному центрі з обслуговування пенсіонерів. Історичні факти про Другу Світову війну супроводжувалися поезіями та музичними творами.

Пам'ять... Вона не має початку і не має кінця. Тіла солдат, полеглих у землю, давно стали землею і завдяки одному серцю, яке перестало битися тоді, сьогодні на нашій землі б'ються тисячі сердець!
Пісню «На безымянной высоте» для присутніх виконав бібліотекар Павло Ковальов.
У літопис Великої Перемоги навічно вписані імена тисяч і тисяч славних синів і дочок України, які воювали на різних фронтах, виборюючи свободу.
  Вшануванню подвигу жінок, юних дівчат, які виносили на своїх тендітних плечах поранених, збивали ворожі літаки, були снайперами, виконували чоловічу роботу в тилу ворога, присвятила свій виступ користувачка бібліотеки - Дар'я Перепелиця.
Пісня  про вірність, про великі патріотичні почуття «Катюша» прозвучала у її виконанні.
Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. І кожен із нас поділяє думку, втілену в словах: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Відеокліп «Перемога, свята Перемога!», продемонстрований в кінці зустрічі - це  данина пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.

 ***********************************************
Поети сучасності про Чорнобиль
26 квітня є Днем пам`яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму людей, які брали участь у ліквідації її наслідків.
З цієї нагоди бібліотекарями міської бібліотеки ім. О.Пушкіна для студентів КВНЗ «Олександрійський коледж культури і мистецтв» було проведено поетичну годину «Поети сучасності про Чорнобиль».
Студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» читали вірші, уривки із літературних творів. Під час проведення заходу були використані спогади про героїв Чорнобиля, огляд документальної хроніки та музичні композиції.
Доповненням поетичної години стала фотовиставка «Вони бачили смерть в обличчя», яка допомогла краще усвідомити глобальне значення екологічних проблем та не залишатися байдужим до злочинів проти природи.

  Тож нехай залишиться у минулому і ніколи не повториться у майбутньому жах Чорнобильської катастрофи, а день сьогоднішній єднає усіх нас у належній шані та повазі до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та нашій спільній пам’яті про загиблих і померлих внаслідок техногенної катастрофи. 

***********************************************
Зустріч з українською письменницею Лорою Підгірною
В форматі літературного туру презентуючи другу частину книги «Пригоди Марка Шведа. Печатка Святої Маргарити» письменниця завітала і до міста Олександрія!
25 квітня в гостинній читальній залі центральної міської бібліотеки пройшла зустріч з відомою українською письменницею, журналісткою, сценаристкою, авторкою проекту «Літературний туризм» - Лорою Підгірною.


  
Дуже творча і цікава в спілкуванні Лора Підгірна.  Вона працювала в Кам’янець-Подільській газеті «Подолянин», була редактором Хмельницької газети «Погляд», співпрацювала з журналом «Краля», газетою «Життя, як воно є». Створила повнокольорове видання про культуру, мистецтво та непересічних людей «PROMO LUX» та започаткувала проект «Літературний туризм», який успішно діє уже впродовж п’яти років на територіях Хмельниччини, Тернопільщини, Львівщини. Завдяки її діяльності продовжуються культурологічні та просвітницькі проекти, зокрема краєзнавчий проект «Тарноруда. Під знаком Білої Троянди».
В 2017 році Лора Підгірна започаткувала в серії «Український історичний вестерн» цикл романів «Пригоди Марка Шведа». Під час зустрічі вона презентувала першу частину роману «Червона Офелія» і другу - «Печатка Святої Маргарити».  Цей роман про нового українського героя Марка Шведа. Вигадані події письменниця майстерно вплела в історичне тло і не дивно, адже сама за освітою історик. Завдяки історичній прозі читач більше дізнається про минуле батьківщини.
Також авторка розповіла про плани роботи над третьою частиною «Під чужим прапором» і  які пригоди чекають на Марка Шведа в подальшому…

На згадку про зустріч письменниця подарувала бібліотеці обидві частини роману.
*****************************************************

Петро Сиволап: «Калинова Ятрань»
Підсумкове заняття слухачів Вищої народної школи напрямку «Поезія рідної землі» відбулося 22 квітня в центральній міській бібліотеці. 
За програмою темою зустрічі було обговорення творчості Петра Сиволапа - гумориста-сатирика, члена Національної спілки письменників України, який народився на Кіровоградщині.
Петро Спиридонович - автор гумористичних збірок «Душа і ноги» (1984), «Баранячий фасад» (1989), «Етикетка для колгот» (1994) та інших.

 Збірка «Калинова Ятрань» відкрила присутнім автора як талановитого  поета-лірика, актуальність творів якого з роками стає сильнішою.
***************************************
Перегляд відеофільмів «Збереження навколишнього середовища» (До Міжнародного Дня Землі)
 Щорічно, 22 квітня Україна відзначає Всесвітній День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім.
Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
З цієї нагоди напередодні Дня Землі до центральної  міської бібліотеки  завітали учні гімназії-інтернат - школа мистецтв  для яких був підготовлений перегляд відеофільмів «Збереження навколишнього середовища».
Учням було цікаво дізнатися про символ Землі,  прапор Землі, дзвін Миру, присутні прослухали поради від Джона Кента, повіреного у справах США в Україні до Дня Землі, розповідь  про Паризьку угоду з питань зміни клімату, а також переглянули ряд відео про негативний  вплив людської діяльності на нашу планету.
Бібліотекар наголосила на тому, що якою буде планета в XXI столітті залежить від нас і закликала не псувати те, від чого  залежить наше життя, дбати про те, щоб природа була здорова, повітря і вода чисті, живі істоти процвітали, тоді  кількість світових проблем зменшиться.
На завершення заходу присутні  переглянули відео про красу природи, яка дарує нам незабутні світанки і заходи сонця, доносячи до нас чарівний світ своєї душі.
 « Тож  бережімо нашу природу, нашу Землю, збагачуймо її  не тільки для себе, а й для наступних поколінь. Не будьте байдужими до природи! Пам’ятайте: нас багато, а Земля одна» - такими були заключні слова бібліотекаря.

*********************
«Рабська праця – рабський побут»
(година-міркування)

Більшість людей впевнені, що рабство - це щось із далекого минулого, як часи панщини або феодалізму. Але фахівці кажуть про зворотнє - сьогодні в світі відроджується рабство, а криза, війна, незахищеність і бідність - тільки його породжують.
Що таке «рабство», які сучасні форми рабства існують, скільки у пастці сучасного рабства опинилося  мільйонів людей у всьому світі, в тому числі в Україні – про це йшла мова  під час години-міркування   на тему «Рабська праця – рабський побут».

12 квітня студенти політехнічного коледжу стали активними  учасниками інтерактивного спілкування з бібліотечним працівником, переглянули ряд відео про сучасне рабство, а також отримали інформацію від головного спеціаліста Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної допомоги Лунги-Лягуші А. О. ,  яка проінформувала присутніх про основні правила безпеки для того, щоб  не стати жертвою торгівлі людьми, а також  ознайомила присутніх з  Всеукраїнським  проектом Міністерства юстиції « Я МАЮ ПРАВО!», який стартував  7 червня  2017 року. Завдання проекту - забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізувати і захищати.

***************************************
 "Поглянемо на світ очима собак"
(зустріч з волонтерами ГО "Друг")
Як часто нам доводиться бачити  на вулиці безпритульну  собаку або кішку, очі якої дивляться на нас жалісно з відданістю та  докором…
    Всесвітній День бродячих тварин, який відзначають 4 квітня, це хороша нагода щоб проявити співчуття, турботу, а також вжити заходів щодо бродячих тварин по всій нашій планеті.
Що можна зробити вже зараз? Наприклад, підтримати цей День розповівши про нього тим, кого ви знаєте, або поселити безпритульну тварину у себе вдома.
Сьогодні в центральній бібліотеці відбулася зустріч  волонтерів ГО «Друг» з учнями Ліцею Інформаційних Технологій.

 Волонтери розповіли учням про те, як важливо піклуватися про братів наших менших, яких заходів можна вжити для порятунку тварини.


Усвідомлюючи всю важливість проблеми, присутні задавали багато запитань. На останок учні домовилися про екскурсію до  притулку тварин «Друг».
****************************************************************
Зустріч 
«Раціональне харчування – основа здорового життя»

Здоровий спосіб життя включає в себе кілька компонентів. Один з них - дуже важливий - здорове і правильне харчування. Але  чи вся їжа, яку ми їмо, однаково корисна? Яку їжу потрібно вибрати, щоб зберегти своє здоров'я на багато років? Навіщо потрібні помірність і різноманітність в харчуванні? Про це та багато іншого дізналися клієнти відділу з питань пробації,  на зустрічі «Раціональне харчування – основа здорового життя», яка відбулася 2 квітня в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна.

Присутні в залі визначили, які продукти найкорисніші для здорового і раціонального харчування, що є його основним елементом, намагалися сформувати правильне ставлення до свого здоров'я.


*****************************************
В ОЛЕКСАНДРІЇ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОЛЬСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

1 квітня 2018 року в центральній міській бібліотеці директор з розвитку Українсько-Польського Центру Освіти UniverPL" Іван Капелюшник  провів презентацію «Вища освіта в Польщі».
Учасники презентації (60 майбутніх випускників, олександрійців та їх батьків) мали змогу:
· дізнатися про можливості безкоштовного навчання Польщі без Карти Поляка;
· отримати інформаційні матеріали польських університетів;
· дізнатися про те, які перспективи чекають випускників польських вишів та що потрібно для успішної кар'єри чи розвитку свого бізнесу в Польщі;
· отримали відповіді на всі свої хвилюючі питання та отримали цінні подарунки.

***************************************


Презентація посібника Ірини Михалевич «Фарбування писанки. Природні барви»
29 березня в центральній міській бібліотеці відбулася презентація практичного порадника Ірини Михалевич «Фарбування писанки. Природні барви», який вийшов друком на початку березня 2018 року.  
Ірина Михалевич – майстриня, яка популяризує природні барвники у писанкарстві. Учасниця єпархіальних, міських, обласних, республіканських конкурсів, фестивалів, конференцій, майстер-класів з писанкарства.
Книга «Фарбування писанки. Природні барви» надрукована у Харкові, містить 46 сторінок, перший наклад – 150 примірників. На сторінках порадника розміщено 14 рецептів приготування відварів з різних трав, квітів, ягід та корінців. Окремі розділи присвячено азам писанкарства: з чого почати, як підготувати яйця для роботи, як тримати писачок та розігрівати його тощо.
Автор книги ознайомила присутніх з історією створення книги, відповіла на запитання, які виникали в ході презентації та провела майстер-клас з писанкарства для студентів коледжу культури та мистецтв та всіх бажаючих. Кожен учасник створив власну писанку до Великодніх свят. 
  
«Усе на світі – від любові»
Літературну зустріч з письменницею, поетесою Наталією Фесенко працівники центральної міської бібліотеки підготували для великих шанувальників її творчості - членів ГО «Віра».
Бібліотекар ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом автора, представила  збірки творів «Причетна до всього», «Жінка при надії», «На святі життя», «Непокір-вода», «Малороска».
Наталія Федорівна розповіла про те, як вона розпочала літературну діяльність, що надихає її на творчість, про свої творчі плани. А також знайомила з творами різних періодів та різної тематики, відповідала на запитання присутніх, які виникали під час спілкування.

*****************************************
Виставка картин Олександра Охапкіна "Дзвонять дзвони Великодні" 
Радість, яку дають нам картини - це радість участі разом з художником в тому процесі пізнання світу, який ми називаємо мистецтвом.
22 березня в арт-холі Центральної міської бібліотеки ім. О.Пушкіна відбулося відкриття персональної виставки іконотворця Олександра Охапкіна «Дзвонять дзвони Великодні», приуроченої Великоднім святам.
Присутні мали чудову можливість пізнати талановиту особистість, ознайомитись з творчістю відомого у всьому світі художника, який живе і працює поряд з нами, у нашому чудовому місті Олександрія.

Працівники бібліотеки підготували біографічну розповідь про  митця  та ознайомили присутніх з книжковою виставкою «Храм душі, де мої святощі». 

Автор виставки розповів про те, як і коли у нього з'явилось бажання малювати, творити, як зароджуються задуми, хто вселяє життєдайність.
З привітальним словом виступили начальник управління культури і туризму Олександрійської міської ради Ольга Володимирівна Переведенцева, директор Олександрійської художньої школи  Вікторія Юріївна Носова, голова ГО"Спілка митців Олександрійщини" Ірина Кваша, заслужений тренер України В’ячеслав Чебишев, олександрійська поетеса Наталія Фесенко.
Далі продовжилося спілкування з художником, автором цієї чудової виставки, який давав відповіді на чисельні запитання.
Виставка буде функціонувати до 15 квітня. Тож запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення з творчістю видатного митця. Просимо інформувати своїх знайомих, організовувати екскурсії для дітей та молоді.

*************************************************************
Поезія рідного краю
 

«Світла пам'ять моя» під такою назвою,18 березня, в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна, відбулося засідання Вищої народної школи з напрямку «Поезія рідної землі». В ході зустрічі присутні познайомилися з творчим доробком  Антоніни Криуленко.
Слухачі дізналися, що авторка своїми віршами, писаними верлібром, розповідає про життя, роботу, почуття, цінності й любов. І їй – почесному громадянину м. Олександрії, лауреату премії В. Сухомлинського, учаснику бойових дій, вчителю, краєзнавцю – було що сказати й чим поділитися!
         У другому блоці «Знайомі незнайомці» слухачі відкрили для себе Максима Рильського, як людину, громадянина, особистість. Чарівною музикою звучала поезія автора, яку декламували присутні.

****************************

«Поетичний зорепад Ганни Саміло»
Авторська зустріч з письменницею, поетесою Ганною Саміло відбулася в центральній бібліотеці 15 березня, з нагоди її 75-річного ювілею.

В залі зібралися соратники по перу та поціновувачі творчості Ганни Іванівни. Серед них: Наталія Фесенко, Світлана Звягінцева, Анатолій Штанько, Лілія Маруфі, Любов Овчиннікова.


Автор розповіла про свій життєвий та творчий шлях, читала поезії та уривки з прозових творів, які увійшли в збірки «На головківських вітрах», «Мошорянка», «Я хочу сказать тебе», «Джерело». А також поділилася з присутніми новими поетичними творами, в яких яскраво звучать патріотичні та громадянські мотиви. Майбутнє людини у її власних руках
Обираючи професію, людина вибирає собі долю… Саме такими словами розпочалася інтерактивна бесіда з профорієнтації з учнями 11 класу Ліцею інформаційних технологій під назвою «Майбутнє людини у її власних руках».

Перед сучасними випускниками незабаром постане шлях, котрий почнеться з перехрестя, від якого розходяться не три, як у казці, а 50 тисяч доріг-саме стільки існує зараз професій. Про затребувані в суспільстві професії та можливостями їх здобути, вела цікаву розповідь заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Жежеря Маргарита Віталіївна. Зустріч була доповнена змістовними відеороликами, складанням професійної характеристики людини.


Підсумовуючи бесіду учні зробили висновки, що час від часу одні професії та спеціальності стають дуже потрібними, престижними, інші втрачають свої позиції, а треті взагалі відходять у минуле. Тому присутні склали «променад професій» за різними ознаками


****************************

Немає більшої сили,
ніж стійкість духу добровольця
День українського добровольця – це нове свято для українців, яке започатковано у 2017 році. Саме 14 березня 2014 року розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону Національної гвардії, коли понад п’ять сотень бійців Самооборони прямо з Майдану Незалежності прибули на навчання на військовий полігон у Нові Петрівці на Київщині.
З метою сприяння зміцнення патріотичного духу в суспільстві, посиленню уваги та турботи до учасників добровольчих формувань, в центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулася зустріч учнів Ліцею інформаційних технологій з добровольцем підрозділу спеціального призначення «Азов» Віктором Іванченко.

Присутні з хвилюванням слухали розповідь земляка про нелегкі будні на Сході України, задавали питання. Зустріч супроводжувалася переглядом  документальних фільмів про добровольців-героїв. Молодь з зацікавленістю переглянула експозицію документів «Українські добровольці-воїни добра», присвячених хроніці подій на Майдані, створенню Національної Гвардії України, участі представників добровольчих формувань у бойових операціях.

Згадали та пом’янули хвилиною мовчання земляків, які загинули за волю України.****************************

Відеокруїз "Країна Європи: Німеччина"  2018 рік оголошено роком німецької мови в Україні, а в Німеччині — рік української мови.
Українсько-німецький рік мов відбувається згідно з рішенням міністрів закордонних справ двох країн, прийнятим у 2016 році, щоб через 25 років після налагодження дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру і дружбу між Німеччиною та Україною, а також зміцнити й розбудувати співпрацю у культурно-освітній сфері.
До року мов в  кожному місті відбуваються різноманітні   культурно-освітні заходи. До них  залучені і  бібліотеки.  
Для чого потрібна німецька мова молоді? Про це йшла мова під час  знайомства з однією із європейських країн .
Бібліотекар наголосила студентам Олександрійського коледжу культури і мистецтв  на тому, що німецька мова потрібна молоді для того, щоб розширити свої перспективи у отриманні вищої освіти, а також кар’єрного розвитку. Це основна концепція культурної освіти.
Присутні здійснили відеоподорож містами Німеччини , в яких рекомендовано побувати, а також познайомились із цікавими фактами із життя німців.Мистецькій вітальні "АРТмікс" - 1 рік!

Рукоділля… В одному слові сказано так багато! Це творчість, мистецтво, арт-терапія, натхнення, магія, самореалізація…  І, у цьому, мали можливість переконатися  всі ті, хто завітав 7 березня до центральної міської бібліотеки на святкування 1-ої річниці діяльності  мистецької вітальні  «АРТмікс».
На початку заходу завідуюча ЦМБ ім. О. Пушкіна Марина Дерун розповіла про історію створення мистецької вітальні, її цілі та завдання: «АРТмікс - це той майданчик, де творчі люди мають можливість зустрічатися, спілкуватися у колі однодумців, обмінятися новинами, навчитися новим технікам рукоділля».
А бібліомайстриня Олена Ланіна поділилася цікавими фактами діяльності мистецької вітальні та презентувала відеоролик «АРТмікс – нам 1 рік!». Також звернула увагу присутніх на виставку робіт «Рукоділля – поклик душі», на якій представлені вироби наших користувачів, що відвідували майстер-класи.
         Гарним доповненням заходу була зустріч з олександрійською письменницею Наталею Фесенко та презентація колекції її капелюшків  «Єдине ціле: жінка і весна», яка триватиме до 15 березня.

         Присутні дізналися про історію появи кожної із шляпок, представлених на виставці та отримали гарну можливість їх приміряти, зробивши фото на згадку.
         Напередодні жіночого свята Наталя Федорівна дарувала всім жінкам свою поезію та ділилася уривками з нової книги «Ромашкине щастя».


На завершення зустрічі побажала усім гостям: «Шукайте себе у творчості, розвивайтеся, отримуйте задоволення, даруйте своє тепло і будьте щасливі!»
 

Голосні читання
"Поетичний голос Кобзаря"

І знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Так склалася доля нашого славетного Кобзаря, що саме в цьому першому місяці весни замкнулося коло його життя: 9 березня він прийшов у цей світ, 10 – пішов у вічність.
Вшановуючи  пам’ять Великого Кобзаря, працівники абонементу бібліотеки  ім. Пушкіна для клієнтів міськрайонного відділу з питань пробації провели голосні читання «Поетичний голос Кобзаря».Важко переоцінити значення творчості Тараса Шевченка для українського народу. Цей національний поет глибоко розкрив душевне багатство українців, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України.
Тож читаймо Шевченка! І не лише у дні пам’ятних дат. Читаймо й учімося будувати нашу Україну! Очищаймо душу вогнем Тарасового слова! У ньому правда, добро і краса. Та треба вміти їх у слові віднайти й осягнути.

Молітесь Богові одному,
Молітесь правді на землі,
А більше на землі нікому
Не поклонітесь…

****************************


Інформаційна година 
«Світ без наркотиків

                               Життя короткочасне, як зорепад. 
                                      Дуже часто ідеш невпопад, 
                                                 Ритм земний не зумівши відчути, 
                                        Важко й самотньо нам бути!
                                                      Та заклик Господа хай буде із тобою: 
                                                      Живи в гармонії з Природою й собою. 

                                           М. Зайцева


   Наркоманія - складна проблема для суспільства. Вона вражає юнаків та дівчат,  кількість правопорушень.

        Ті , хто курить та вживає наркотики зараз думає: «Який  там негативний вплив? Я курю і нічого зі мною не сталося. Навіть навпаки – отримую задоволення. Яка шкода може бути від однієї цигарки чи дози? Я такий молодий і здоровий, а доза така маленька. А попереду все життя. І взагалі курити модно і престижно не розуміючи, що сам собі виносиш вирок, свідомо калічиш своє здоров’я».  Щоб дати відповідь на ці та інші питання, ми запросили на зустріч зі студентами Політехнічного коледжу  лікаря-нарколога Ларису Борисівну Турту, яка відбулася в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна.


Наркотики не лікують — вони калічать організм людини, особливо молодої, роблять її інвалідом, призводять до злочинності, самогубства.
То ж пам’ятайте про це та бережіть своє здоров'я!

****************************

Зустріч «Герої не вмирають. Небесній сотні присвячується»

Війна на Донбасі - актуальна і болюча тема для українців ось уже не один рік. Справжні герої сучасності - учасники АТО, завойовують там для нас мир, незалежність та ведуть боротьбу за цілісність нашої держави.
З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за захисників Вітчизни в центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулася зустріч «Герої не вмирають. Небесній сотні присвячується», для студентів політехнічного коледжу з учасником бойових дій в зоні АТО Сердечним Юрієм Олександровичем. 
Урок супроводжувався відеороликами, музичними та поетичними композиціями.
Присутні з хвилюванням слухали розповідь воїна-земляка про нелегкі будні на Сході України, переглянули світлини з місць бойових дій, поділилися власними думками, поставили запитання, які їх хвилювали, залюбки потисли руку герою й побажали Божої опіки у справі захисту рідної землі.****************************
Конкурс скоромовок-спотиканок "Хто зможе повторити?"
 «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої
сподіванки, розум, досвід, почування»,- писав Панас Мирний.
Самий цінний дар - це вміння красиво говорити і в  цьому нам допоможуть – скоромовки.
До дня рідної мови в центральні бібліотеці ім. О. Пушкіна  пройшов конкурс скоромовок.
Студенти Олександрійського коледжу культури і мистецтв цікаво розповідали та зачитували скоромовки, прагнули вимовити їх якнайкраще та  говорити швидко без зупинок. Було переглянуто відео  про найдовшу скоромовку телеведучої Анастасії Смєхової, яка встановила Національний рекорд.

А хто з вас, дорослих може пригадати хоча б декілька  українських скоромовок? Спробуйте, це цікаво!


        Уклонімось низько до землі тим, хто                         в серці буде вічно жити…

Герой – це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя; людина, яка присвятила своє життя служінню державі, себе одну-служінню багатьом.
                                                                                                   Г. Лессінг

19 лютого в читальному залі ЦБ ім. Пушкіна відбувся патріотичний реквієм «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити…», присвячений героям Небесної Сотні. Під час зустрічі було згадано студентів, учнів, інженерів, водіїв, учителів, колишніх військових, котрі своєю жертовністю висловили свій громадянський обов’язок, не думаючи в той момент, що можливо востаннє бачаться зі своїми близькими.
Було переглянуто відео «Небесні діти», де діти Героїв згадують своїх батьків в останній момент перед відходом у вічність. Із вуст нащадків лунають слова відчаю і печалі тому, що вони ніколи не зможуть сказати своїм батькам  «Дякую, тато».
«Живи і пам’ятай», такими словами було завершено зустріч та запалено свічку пам’яті.Акордом заходу прозвучав кліп «Остання молитва, в основу якого лягли рядки з вірша нашої землячки з Кропивницького Ірини Небеленчук
  


            
****************************
Поезія рідної землі
Слухачі Вищої народної школи напрямку «Поезія рідної землі», що діє при центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна, 18 лютого, поринули в мистецький світ поетеси, прозаїка, композитора Ніни Миколаївни Бредихіної. Завдячуючи відеоматеріалам авторської програми Людмили Миколаєвської «Камертон душі», присутні почули розповідь поетеси про творче кредо. Особливо слухачів пройняли поезії, присвячені родині Тобілевичів.

Другий блок заняття пройшов під знаком людяності, патріотизму, творчості від Василя Симоненка. А відеоряд, створений на рядки його поезій в супроводі фотографій, які відображають події на майдані та в зоні АТО посіяв сльози на очах присутніх. Викликало здивування актуальність віршів поета в нашому, інколи, гіркому сьогоденні. 
  
****************************
Бібліо-калейдоскоп «Червоний рулить»
Свято, День закоханих,  нерозривно пов'язане з яскравими емоціями, молодістю, відчуттям безкінечного щастя. Для учасниць жіночого клубу «Чарівність» пройшла зустріч-спогад «Моя історія кохання. 
Перше кохання». Святкове чаювання   поєдналось з бесідою та  спогадами про кохання на фоні романтичної музики. День закоханих в бібліотеці запам'ятався всім присутнім!

Ми всі з дитинства дуже любимо бібліотеки з їх неповторною атмосферою.  Вони асоціюються у нас з наукою, навчанням, гарною розрадою. Адже хороша книга – вірний друг, що збагачує наш кругозір і дозволяє більш глибоко відчувати цей світ. То чому б нам не зізнатися в коханні бібліотеці? Як це відбувалося – відображено на світлинах.


Всеохоплююче почуття кохання та любові панувало сьогодні і в мистецькій вітальні «АРТмікс» під час майстер-класу з виготовлення ароматного саше  «Валентинки» для студентів Олександрійського коледжу культури і мистецтв.  Так, як у цей день прийнято дарувати і обмінюватися сувенірами та подарунками -  бібліомайстриня Олена Ланіна запропонувала молоді зшити ароматне саше у вигляді серця з тканини і подарувати його близькій людині в знак своєї любові або дружби.
Робити сердечка з тканини своїми руками - заняття приємне, заспокійливе і під час по-душевному тепле. Сердечко символ любові і в його створення обов'язково вкладаються емоції і любов.

Кожний учасник власноруч зроблене ароматне сердечко залишив собі на згадку про цей день.

«Бути коханим – це більше, ніж бути багатим, бо бути коханим – значить бути щасливим».    Тільє
Любов - одне з найпрекрасніших почуттів людини. Від любові народжується все прекрасне на світі. Живе лише той, хто вміє кохати.
З найщирішим почуттям кохання до своїх користувачів представлена книжкова виставка «Серцю властиво любити», котра наповнить серця присутніх нотами високого почуття кохання.
Так, дійсно, коханням пронизана творчість і Тараса Шевченка, і Лесі Українки і Івана Франка. В їхніх творах кохання одночасно і почуття-марево, і почуття-омана, і почуття-передбачення, почуття, яке бачить людину в її кращих, ідеальних можливостях. 
                                  ****************************
Година добра «Добро починається з тебе» 
У цей   нелегкий час, в якому ми живемо, дуже важливо не забувати про Добро, Світло, Радість, Душевне тепло.
Молоде, але дуже позитивне свято — День спонтанного прояву доброти , напередодні якого  працівники бібліотеки  запросили на  годину добра «Добро починається з тебе» клієнтів   міськорайонного відділу з питань пробації,  стало  вагомим привідом  поговорити про неймовірну силу добра та його перевагу над темними силами.
Це свято ще маловідоме в Україні, але дуже потрібне нашому суспільству. Працівник бібліотеки за допомогою відеофільмів  показала  людям, які оступилися в житті,  що навіть щирою посмішкою, гарним словом, невеличкою допомогою можна зробити атмосферу у нашому місті приємнішою і кращою.
Така масовість добрих та гарних вчинків, продемонстрованих цього дня, не повинна залишитись непоміченою і бібліотекарі впевненні, що у серцях присутніх прокинеться той світлячок, який буде дарувати добро щодня.
На завершення зустрічі учасники заходу прослухали пісню у виконанні С.Вакарчука «Все буде добре» та   обмінялася  побажаннями добра, миру і любові. 

****************************
Музичний круїз «Любов – незриме світло»
Музичну програму, присвячену найпрекраснішому з почуттів - коханню, бібліотекарі центральної міської бібліотеки підготували для членів ГО «Віра».
В усі часи в різних країнах люди різного віку писали вірші та складали пісні про кохання. Кожен по-своєму  про це говорив - у залежності від епохи, рівня освіти та виховання.
Зустріч напередодні свята закоханих прикрасили сонети великого Вільяма Шекспіра, українські пісні, складені під впливом кохання,  поезії Василя Симоненка, ліричні романси, сучасні музичні українські хіти, наповнивши серця присутніх душевним теплом.

****************************
Вечір - пам’яті «У кожного в душі свій Висоцький»
Володимир Висоцький - знакова особистість свого часу - оригінальний поет, самобутній автор пісень, яскравий актор, який незабутньо грав на підмостках Театру на Таганці і в кіно. Він був кумиром мільйонів. У кожного, хто знайомий з його творчістю, Висоцький свій. Для одних - більше поет, бард, для інших - актор. Його популярність в нашій країні була воістину грандіозною.
 30 січня для членів громадського об’єднання інвалідів «Віра» бібліотекарі  ЦБ ім.О.Пушкіна Юхименко О.П. та Ракушина Т.М. розповіли цікаві біографічні факти з життя актора і поета. 
Захід супроводжувала презентація з фотографіями, документальними кадрами, фрагментами з кінофільмів, в яких знімався Володимир Семенович. Прослухавши вірші і відомі пісні поета «Подводная лодка» «Белый вальс», «Братські могили», «Баллада о правде и лжи», «Я не люблю...» присутні поділилися своїми враженнями та думками.

****************************

Бій під Крутами100 років тому, 29-го січня, поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між УНР та червоною гвардією. Кількасот студентів та кадетів виступили тоді проти 6 тисяч більшовиків. В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України. 
 В центральній бібліотеці ім. О.С. Пушкіна щорічно долучаються до вшанування  пам’яті  студентів, що полягли у нерівному  протистоянні  із більшовиками. З клієнтами відділу пробації Олександрійського міського відділення з питань пробації, 29 січня було проведено коментований відео- перегляд «Бій під Крутами».
Під час перегляду фільму «Нескоренні», слова гімну, котрі лунали з уст юнаків, гордістю і пекучим болем озивалися у серці кожного.
Метою даного заходу було доведення присутнім, що «Крути» являються  початком жертовності українського народу у боротьбі за право бути господарем на власній землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар