Творчі заходи


Бібліо-калейдоскоп «Червоний рулить»

Свято, День закоханих,  нерозривно пов'язане з яскравими емоціями, молодістю, відчуттям безкінечного щастя. Для учасниць жіночого клубу «Чарівність» пройшла зустріч-спогад «Моя історія кохання. 
Перше кохання». Святкове чаювання   поєдналось з бесідою та  спогадами про кохання на фоні романтичної музики. День закоханих в бібліотеці запам'ятався всім присутнім!
  


Ми всі з дитинства дуже любимо бібліотеки з їх неповторною атмосферою.  Вони асоціюються у нас з наукою, навчанням, гарною розрадою. Адже хороша книга – вірний друг, що збагачує наш кругозір і дозволяє більш глибоко відчувати цей світ. То чому б нам не зізнатися в коханні бібліотеці? Як це відбувалося – відображено на світлинах.Всеохоплююче почуття кохання та любові панувало сьогодні і в мистецькій вітальні «АРТмікс» під час майстер-класу з виготовлення ароматного саше  «Валентинки» для студентів Олександрійського коледжу культури і мистецтв.  Так, як у цей день прийнято дарувати і обмінюватися сувенірами та подарунками -  бібліомайстриня Олена Ланіна запропонувала молоді зшити ароматне саше у вигляді серця з тканини і подарувати його близькій людині в знак своєї любові або дружби.
Робити сердечка з тканини своїми руками - заняття приємне, заспокійливе і під час по-душевному тепле. Сердечко символ любові і в його створення обов'язково вкладаються емоції і любов.

Кожний учасник власноруч зроблене ароматне сердечко залишив собі на згадку про цей день.
«Бути коханим – це більше, ніж бути багатим, бо бути коханим – значить бути щасливим».    Тільє
Любов - одне з найпрекрасніших почуттів людини. Від любові народжується все прекрасне на світі. Живе лише той, хто вміє кохати.
З найщирішим почуттям кохання до своїх користувачів представлена книжкова виставка «Серцю властиво любити», котра наповнить серця присутніх нотами високого почуття кохання.
Так, дійсно, коханням пронизана творчість і Тараса Шевченка, і Лесі Українки і Івана Франка. В їхніх творах кохання одночасно і почуття-марево, і почуття-омана, і почуття-передбачення, почуття, яке бачить людину в її кращих, ідеальних можливостях. 

                                  ****************************
Година добра «Добро починається з тебе» 
У цей   нелегкий час, в якому ми живемо, дуже важливо не забувати про Добро, Світло, Радість, Душевне тепло.
Молоде, але дуже позитивне свято — День спонтанного прояву доброти , напередодні якого  працівники бібліотеки  запросили на  годину добра «Добро починається з тебе» клієнтів   міськорайонного відділу з питань пробації,  стало  вагомим привідом  поговорити про неймовірну силу добра та його перевагу над темними силами.
 
Це свято ще маловідоме в Україні, але дуже потрібне нашому суспільству. Працівник бібліотеки за допомогою відеофільмів  показала  людям, які оступилися в житті,  що навіть щирою посмішкою, гарним словом, невеличкою допомогою можна зробити атмосферу у нашому місті приємнішою і кращою.
Така масовість добрих та гарних вчинків, продемонстрованих цього дня, не повинна залишитись непоміченою і бібліотекарі впевненні, що у серцях присутніх прокинеться той світлячок, який буде дарувати добро щодня.
На завершення зустрічі учасники заходу прослухали пісню у виконанні С.Вакарчука «Все буде добре» та   обмінялася  побажаннями добра, миру і любові. 


****************************
Музичний круїз «Любов – незриме світло»
Музичну програму, присвячену найпрекраснішому з почуттів - коханню, бібліотекарі центральної міської бібліотеки підготували для членів ГО «Віра».
В усі часи в різних країнах люди різного віку писали вірші та складали пісні про кохання. Кожен по-своєму  про це говорив - у залежності від епохи, рівня освіти та виховання.
Зустріч напередодні свята закоханих прикрасили сонети великого Вільяма Шекспіра, українські пісні, складені під впливом кохання,  поезії Василя Симоненка, ліричні романси, сучасні музичні українські хіти, наповнивши серця присутніх душевним теплом.****************************
Вечір - пам’яті «У кожного в душі свій Висоцький»
Володимир Висоцький - знакова особистість свого часу - оригінальний поет, самобутній автор пісень, яскравий актор, який незабутньо грав на підмостках Театру на Таганці і в кіно. Він був кумиром мільйонів. У кожного, хто знайомий з його творчістю, Висоцький свій. Для одних - більше поет, бард, для інших - актор. Його популярність в нашій країні була воістину грандіозною.
 30 січня для членів громадського об’єднання інвалідів «Віра» бібліотекарі  ЦБ ім.О.Пушкіна Юхименко О.П. та Ракушина Т.М. розповіли цікаві біографічні факти з життя актора і поета. 
Захід супроводжувала презентація з фотографіями, документальними кадрами, фрагментами з кінофільмів, в яких знімався Володимир Семенович. Прослухавши вірші і відомі пісні поета «Подводная лодка» «Белый вальс», «Братські могили», «Баллада о правде и лжи», «Я не люблю...» присутні поділилися своїми враженнями та думками.

****************************

Бій під Крутами100 років тому, 29-го січня, поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між УНР та червоною гвардією. Кількасот студентів та кадетів виступили тоді проти 6 тисяч більшовиків. В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України. 
 В центральній бібліотеці ім. О.С. Пушкіна щорічно долучаються до вшанування  пам’яті  студентів, що полягли у нерівному  протистоянні  із більшовиками. З клієнтами відділу пробації Олександрійського міського відділення з питань пробації, 29 січня було проведено коментований відео- перегляд «Бій під Крутами».
Під час перегляду фільму «Нескоренні», слова гімну, котрі лунали з уст юнаків, гордістю і пекучим болем озивалися у серці кожного.
Метою даного заходу було доведення присутнім, що «Крути» являються  початком жертовності українського народу у боротьбі за право бути господарем на власній землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар