Перейти до основного вмісту

Освіта в поважному віці. Чому б ні?

На сьогодні все більше пенсіонерів, при­чому в багатьох країнах, стають студентами Вищих народних шкіл і університетів тре­тього покоління.
     Що робити людині, яка вийшла на пен­сію? Кожен самостійно шукає відповідь на це питання, кожен намагається знайти за­няття для душі або ж зовсім не займається такими пошуками. Це також право кожної людини. Але більшість людей все-таки не заспокоюються на досягнутому і підкорюють нові вершини.   Вони прагнуть до       підви­щення свого освітнього та загальнокультур­ного рівня, що є одним із завдань Вищих народних шкіл.


  Перша Вища народна школа з'явилася в Данії у 1844 році, а після 1864 року їхня кількість значно зросла. У 1890 році в країні працювало 75 народних вищих шкіл,   шко­ли відрізнялися організацією, змістом на­вчання, складом дорослих учнів. До кінця XIX сторіччя з'явились народні вищі школи не тільки для селян, а й для інших груп на­селення. Від Данії ідея народних шкіл по­ступово розповсюджувалася в інші сканди­навські країни: у Норвегії перша народна школа з'явилися у 1864 році, у Швеції - в 1868 році, в Фінляндії - у 1889 році.
  На території України перша Вища народ­на школа була відкрита в 1959 році у        Сева­стополі педагогом Н.І. Пироговим і була інноваційним проектом.
 Навчання - це ефективний засіб профілак­тики депресій у людей похилого віку. Участь у навчальному процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати   пам'­ять, розвивати інтелект. Саме з такою ме­тою в нашому місті створено безкоштовну Вищу народну школу, що працює на базі бібліотеки-філії №8 для юнацтва, центральної  бібліотеки ім. О.С.Пушкіна, центральної дитячої бібліотеки імюЮ.Гагаріна Олексан­дрійської централізованої бібліотечної си­стеми .
Зміст навчання в школі побудований на без­межній різноманітності інтересів учнів-слухачів і має такі напрямки:
-   основи комп'ютерної грамотності;
-   краєзнавство;
-   декоративно-прикладне мистецтво;
-   поезія рідної землі;
-   культура народів світу;
-  психологія спілкування тощо. Будь-який з перерахованих напрямків учні
ВНШ обирають самостійно за вільним ви­бором. 
                                            Світлана Пріхно 
                                           Директор Вищої народної школи

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...