Перейти до основного вмісту

Пункт Європейської інформації

2018 рік
"Європейський союз - дружня сім'я"
«Для того, щоб почати велику подорож – потрібно зробити  перший  крок»,  –  сказав  Лао-Цзи. Він не знав, що через багато років, ця фраза стане філософією Євроінтеграції України, де кожен громадянин повинен усвідомити свою Європейську приналежність.
Так, 17 січня в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна, в рамках діяльності Пункту європейської інформації для користувачів бібліотеки було проведено відеокруїз «Європейський союз – дружня сім’я».
Метою заходу було посприяти усвідомленню присутніми місця України серед інших країн, особливо Європи; допомогти зрозуміти важливість Європейського об’єднання, приналежність України до європейської сім’ї народів, закцентувати увагу на необхідності розширення знань про Україну як можливого члена Євросоюзу; розповісти про Європейський Союз, країни, які в нього входять; сприяти формуванню нового європейського світогляду; сформувати моральні пріоритети, які визначають людину найвищою цінністю.
Під час відеокруїзу присутні мандрували країнами ЄС, щоб трохи ближче пізнати багатобарвне обличчя європейської культури, дізналися про історію утворення Європейського Союзу, про країни які входять в склад Євросоюзу та особливості святкування Дня Європи в Україні, а також переглянули цікаві та корисні відеосюжети. 

2017 рік


Хай буде мир на всій землі! – під таким девізом, 20 вересня, центральна бібліотека ім.О.Пушкіна відзначила Всесвітній день миру разом з учнями ЗНЗ №9 . У цей день присутні мали змогу поговорити про те, яке значення в нашому житті має мир, скільки людей постраждало від війн, що означає мир між державами, між національностями, мир у сім'ї, мир у школі, мир між собою і друзями. 
А проведений майстер клас  з виготовлення паперового журавлика, як символу щастя, удачі, добробуту і здоров’я  - чудовий приклад того, як яскраво, цікаво, захопливо і досить результативно можна долучитись до святкування Всесвітнього дня миру.***************************До 78-ї річниці початку Другої світової війни, яка почалася 1 вересня 1939 року, у відділі абонементу центральної міської бібліотеки підготовлено виставку літератури «Кривава ціна миру в Європі 45-го та сьогодні».
В першому розділі виставки представлена література з історії Другої світової війни. А саме: книги В. Пеунова «Війна очима солдата», В. Даценка «Зеленая Брама: возвращение к легенде», Д. Яневського «Проект Україна».
Друга ж частина розміщує видання, які розповідають про сучасні військові події на Сході нашої держави. До уваги користувачів книги
В. Торби «Я – свідок», С. Лойка «Аеропорт», Б. Гуменюка «Блокпост» та інші.
Головною метою виставки  є – нагадати сучасникам про події Другої світової війни та розповісти про те, якою ціною дається мир Україні сьогодні.

********************************************20.01.2017р.
Пропонуємо скористатися 
онлайн-ресурсами про Німеччину 
Представництво Європейської Комісії в Німеччині // Vertretung der Europäischen Kommission in Deutschland пропонує:
Матеріали для вчителів: http://europa.eu/teachers-corner/home_de
Онлайн-ігри для дітей: http://europa.eu/kids-corner/index_de.htm
Освітні програми для молоді: https://europa.eu/european-union/life/education-training_de
Федеральний центр політичної освіти // bpb - Bundeszentrale für politische Bildung пропонує:
Матеріали про Європейський союз: http://www.bpb.de/internationales/europa/europaeische-union/
Матеріали про Україну: http://www.bpb.de/internationales/europa/ukraine/
Onlina-Shop (можна замовити безкоштовні матеріали): http://www.bpb.de/shop/
Медіатекаhttp://www.bpb.de/mediathek/
За наступним посиланням Ви можете знайти та завантажити електронну версію інформаційної брошури «Факти про Німеччину»:
https://www.tatsachen-ueber-deutschland.de/de/pdf-downloads-e-paper
Сподіваємось, що ця інформація буде для Вас корисною!


========================================================================
     #EULIB Висловлюємо щиру подяку Посольству Литовської Республіки та особисто Послу пану Марюсу Януконісу за плідну співпрацю та підтримку українських бібліотек, зокрема Олександрійської міської центральної бібліотеки ім. О.Пушкіна.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

11.05.2017р.
«Культурні столиці Європи – Пафос та Орхус»
віртуальна мандрівка 
          Вибір культурної столиці Євросоюзу – це найочікуваніша подія у світі. У 2017 році це почесне звання гордо несе місто Пафос (Кіпр), що приймає паломників з усіх куточків землі і місто Орхус (Данія) з його прекрасною архітектурою.
З метою популяризації європейських цінностей та ознайомлення учнівської молоді з історією та культурою європейських народів 11 травня в рамках діяльності Пункту європейської інформації бібліотекар Олена Ланіна провела віртуальну мандрівку «Культурні столиці Європи – Пафос та Орхус» для 10 класу Ліцею інформаційних технологій.
Під час заходу присутні дізнались, що звання культурної столиці відкриває нові перспективи для розвитку міст-переможців. Спільнота західних країн виділяє колосальні суми для організації дозвілля туристів і місцевих жителів, будівництва та реставрації архітектурного надбання. В цілях програми лежить зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об'єднання країн.
З великою цікавістю учні слухали розповіді про місто Пафос, яке є не лише  батьківщиною богині любові і краси Афродити, а й колискою еллінської цивілізації, що зберегла унікальні історичні пам'ятники і споруди. Здавна місто було святинею для стародавніх греків.
Розповідь про невелике містечко Орхус зачарувало усіх присутніх своєю безпосередністю і шармом. Це романтичне і безтурботне місто, що  розташоване у регіоні Ютланд на сході країни й вважається поряд із Копенгагеном центром активного життя креативної молоді.
Гарним доповненням заходу були відео: «Орхус і Пафос - дві дуже різні культурні столиці Європи в 2017», «Визначні пам’ятки Пафосу», «Пафос. Кіпр», «Легенда про Анфродиту», «Старе місто. Орхус», «Один день в Орхусі».
          Підсумовуючи зустріч бібліотекар побажали присутнім, щоб у кожного з них була можливість відвідати ці міста, отримати  масу яскравих спогадів і яскравих фотографій  і обов'язково привезти корисні подарунки для себе і своїх близьких.


=========================================================

19.01.2017р.


Європа і Україна: шляхи порозуміння


          
          Що означає бути європейцем? Що нам заважає ним бути? На яких засадах будується життя типового європейця? В якій країні краще жити"?  - на ці та інші запитання  вели дискусію бібліотечні працівники з   учнями Ліцею інформаційних технологій під час інформаційної  години «Європа і Україна: шляхи порозуміння» .

Головна  мета  заходу -  поінформувати молодь про корисний для України досвід європейської інтеграції країн Європи, розповісти про повсякденне життя у країнах ЄС та про можливості , які  може відкрити подальша євроінтеграція,  викликати інтерес до цінностей та культурного надбання європейців, змотивувати молодь до вивчення іноземних мов.
Доповненням до заходу стали відеоматеріали:
- «Діти про Європу. Сильніші разом»;
- «Топ 5 найкращих країн Європи»;
-  «Європа починається з тебе»;
-  «Мої європейські цінності», а також скрасили зустріч пісня у виконанні Катерини Бужинської  «Європа і Україна» та «Пісня про Україну».

Разом пригадали видатних українців сучасності, визначили яких європейських принципів потрібно дотримуватись.
Завершився захід з  вірою в те, що недалеко той час, коли Україна стане справжньою європейською державою. Треба просто зробити правильний вибір і почати з себе, адже Україна – це країна з великими можливостями. У нас є все для того, щоб досягти благополуччя для всіх – географічне положення, корисні копалини, родюча земля, розумні люди.
Місто, в якому всі ми живемо влітку потопає у зелені квітів, кущів, дерев, є ріки та озера, в парках чути пташиний спів. Навкруги – добротні будинки, школа, де кожен учень може скористатися Інтернетом, поштове відділення, магазини, повні продуктів... Одним словом – Європа!
І наостанок, ведучі запросили  ліцеїстів до  ПЄІ,  де  можна отримати вичерпну інформацію або консультацію щодо різних аспектів життя у країнах ЄС.


Послуги Пункту європейської інформації є безкоштовними, а двері   завжди відкриті для усіх зацікавлених.

============================================================


07.12.2016р.

Бібліотека. Влада. Громада

Центральна бібліотека ім. О.С.Пушкіна – це простір, який належить громаді міста Олександрії, це сучасна бібліотека , яка   відкрила двері для своїх користувачів в світ безкоштовного Інтернету, надала доступ до нових інформаційних технологій.  Міська бібліотека – інформаційний центр, що виконує роль посередника між владою та населенням.
Протягом  року книгозбірня  залучала  членів територіальної  громади  міста Олександрії до діалогу щодо реформування місцевого самоврядування в Україні, на її  базі  працював  дискусійний майданчик «Клуб громадського діалогу» - керівник  Фуртак Л.В., начальник управління забезпечення діяльності  олександрійської міської ради.
Бібліотека надавала можливість громаді міста зустрічатися з депутатами міської ради, проводити  звітно-виборні збори квартальних комітетів, що виконують комунікативну функцію між людьми та органами влади чи підприємствами, які надають послуги та відстоюють інтереси мешканців міста.
З нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування в Україні 7 грудня 2016р. та  з метою розширення  знання користувачів бібліотеки  про розвиток місцевого самоврядування, привернення  уваги  до реформування місцевого самоврядування  в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Влада. Бібліотека.  Громада».
Використовуючи матеріали виставки, користувачі бібліотеки мають можливість отримати відповіді на такі запитання: що таке місцеве самоврядування , які механізми місцевого розвитку,  дізнатися  про проблеми  житлово-комунального господарства, доріг, транспорту, медичного і побутового обслуговування. А також познайомитись з оперативною інформацією, наприклад, щодо зміни номеру урядової «гарячої лінії»; з метою забезпечення прозорості та відкритості роботи органів місцевого самоврядування  з 8 грудня 2016 року буде вестися онлайн трансляція засідань виконавчого комітету та інших засідань і депутатських комісій, які проходять у малій залі міської ради. Спостерігати за засіданнями в онлайн режимі можна буде  на офіційному сайті Олександрійської міської ради. І допоможе в цьому інтернет-центр бібліотеки.
Презентацію книжкової виставки  доповнила  слайд презентація «Урядовий портал України».  Це єдиним веб-портал органів виконавчої влади  України , який розкриває діяльність Уряду.
Бібліотекар закликала присутніх  стати  активними учасниками громадянського суспільства і  навчитися користуватися адміністративними послугами, зокрема, здійснювати платежі за допомогою Інтернету чи мобільного банкінгу; замовляти    залізничні квитки; здійснювати  пошук роботи чи знайомитися із запропонованими   вакансіями  на веб-сайтах із працевлаштування; оплачувати  покупки; користатися послугами  комунальних служб, зв’язку чи навчання; перевіряти  наявність власної земельної ділянки в Національній кадастровій системі та іншими послугами.
          На завершення  зустрічі  бібліотекарі  побажати усім   об’єднатися  у спільному прагненні зробити наше місто, села і всю Україну щасливими й багатими. Нехай цей урочистий день додасть усім нам  сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя українського народу.

=======================================================================================

17 11.2016р.

16 листопала - Міжнародний день толерантностіМайже все наше життя проходить серед людей. Кожного дня ми вступаємо у десятки, сотні різноманітних контактів у сім’ї, на роботі чи в школі, на вулиці... Й від цих контактів значною мірою залежить наші настрій та самопочуття. Нам щоденно доводиться спілкуватися з багатьма незнайомими або навіть неприємними нам людьми. Тому, аби навчити молодь знаходити спільну мову з оточуючими бібліотекарі провели відео урок «Толерантність – мистецтво жити поряд»  для учнів 10 «Б» Ліцею інформаційних технологій.
Під час заходу ведучі розповіли про історію свята та принципи толерантності, разом з учнями дали визначення поняттю “толерантність”.
Завдяки тесту «Чи толерантна я людина?» ліцеїсти показали гарні результати, якізасвідчили прагнення кожного бути толерантним і використовувати ці якості для боротьби з нетерпимістю.
Вправа “Хаотичні літери ” — показала кмітливість та спритність присутніх під час складання хаотичних букв, котрі лягли в основу таких слів як: терпимість, оптимізм, любов, ентузіазм, тощо.
Відео сюжети : «День толерантності», «Не слідуй стереотипам!», «Толерантність як основа сучасного світу», «Казка про толерантність» доповнили розповідь ведучих про головний меседж на планеті: жити в мирі й любові .
Учні також дізналися, що на Кіровоградщині вже 14 рік поспіль проходить тиждень національних культур “Степова веселка” і те, що на території області проживає понад сто національних меншин, котрі під час щорічного фестивалю презентують свою культуру, знайомлять із своєю піснею, танцем, казками, легендами, гумором та кулінарними стравами.
І наостанок, бібліотекарі звернулися до молоді з проханням:
«Нехай душа буде світлою у вас,
І промениться завжди добротою,
Творіть добро віднині й повсякчас,
Живіть у цьому світі із красою!»

=========================================================================
30.08.2016р.                                                             
 Подорожуємо Європою

 Люди з обмеженими можливостями  громадської організації «Віра» досить енергійні і  активні громадяни міста Олександрії . А ще вони люблять подорожувати рідною Кіровоградщиною, дотикаючись до  історію свого  краю,  активно відпочивати, набиратися здоров’я  на водах озер та річок.
Цікавить їх  не лише рідний край, а й різноманітні країни, в тому числі і Євросоюзу, на жаль, які вони не в змозі відвідати, тому на допомогу приходять відео прогулянки, які проводить центральна бібліотека                  ім. О.С.Пушкіна. Одна із них має назву «Європа. Місця, в яких хотілося б побувати».
Всі ми знаємо, що  кожна країна світу красива по-своєму, сповнена пам’яток і популярних туристичних місць. Європа — особливо багата цими “туристичними радощами”, так як в кожній державі є архітектурні шедеври з тисячолітньою історією, чия таємнича поява на землі досі не розгадана.
Зачарувала присутніх нічна прогулянка  вулицями вічного  міста  – Риму, подорожуючи Німеччиною,  здійснили  екскурс  казковими замками, зведених лицарями, королями та представниками знатних родин  епохи минулого; побували на  розкішних пляжів Середземномор'я та Атлантичного узбережжя Іспанії;  відвідали Францію - країну з найбільшою кількістю пам’яток в Європі; познайомились з дивовижною культурою Великобританії.
А  на наступну зустріч  учасники заходу побажали  здійснити подорож музеями інших країн.

============================================================================================================


29.07.2016р
Отримали обладнання від УБА


Центральна міська  бібліотека ім. О.С.Пушкіна  вдячна Українській бібліотечній асоціації  за презентаційне обладнання - коркову дошку, яку вона отримала 28 липня. Вважаємо , що дошка стане  незамінною помічницею у процесі організації різноманітних масових заходів, вдало представляючи  наочні матеріали для кращого сприйняття користувачами  Пункту європейської інформації.

========================================================================


21.07.2016р.

Подорож в країну шахового королівства

   Літо -  цікава пора для активного відпочинку та розваг.
  Своїм юним користувачам  працівники центральної бібліотеки ім. О.С.Пушкіна  подарували цікаву «Подорож в країну шахового королівства», присвячену Міжнародному  Дню шахів.
         В  Пункті європейської інформації  для  присутніх була підготовлена  відео- презентація «Цікаві факти про шахи». Бібліотекар розповіла  про історію виникнення цієї улюбленої багатьма гри.
        А теоретичні  знання , після проведення години шахів,  були закріплені на шаховому майданчику, який відкрився завдяки міській владі на Соборній площі в Олександрії 26 травня 2016 року.
       На великій мармуровій дошці з кованими фігурами відбувся турнір шахістів (можливо, в майбутньому  рекордсменів цього виду спорту), вболівальники з цікавістю спостерігали за грою.
        Переможець і переможений  дружньо потисли один одному руки.
        На завершення заходу учасникам повідомили, що з 17 по 28 серпня 2016 року в Празі відбудеться чемпіонат Європи з шахів серед юнаків та дівчат і запросили присутніх до Інтернет-центру  слідкувати за перебігом подій на європейських змаганнях .

===================================================================

21.05.2016р.

Святкуємо День Європи разом з улюбленою бібліотекою!

       Олександрійська міська центральна бібліотека  ім. О.С.Пушкіна  підготувала  яскраве свято для своїх користувачів  та громади міста.
Протягом дня  на вулиці  біля бібліотеки лунала музика  композиторів та виконавців країн євросоюзу: Португалії, Болгарії, Естонії, Польщі, Франції та ін.

У цей день кожен міг знайти собі заняття до душі.

В центрі міста на площі Соборній бібліотекарі разом з молоддю складали пазли «Європейська панорама», жителі міста  із зацікавленням спостерігали над створенням 3d прапора єс – символу  єдності країн Європи.

Бажаючі  долучалися  до інтерактивної вуличної акції «Поділяю європейські цінності», підтверджуючи це  відтиском пофарбованої  долоні на полотні, а також проїхалися на «євро-потязі»  площею міста.

 Експрес-малюнками   на тему «Європа очима олександрійської молоді»   учасники свята  прикрасили  фасад бібліотеки.

Користувачі читальної зали  відвідали  майстер-клас з виготовлення прапора  Європейського Союзу. Під час воркшопу  «Ми  - європейці» бібліотекар розповіла про те , яким повинен бути прапор єс   і наголосила, щоб учасники не прорахувалися із зірочками у колі, адже їх повинно бути саме дванадцять.  Присутні старанно  створювали  свій власний прапорець , залишивши його собі  на згадку.Користувачі  відділу « абонемент»  відвідали  презентацію  книжкової виставки  популярних творів письменників Європи під назвою  «Пізнай світ Європи : перлини європейської культури». День Європи викликав безліч позитивних емоцій , які залишилися на   світлинах і  ще довго  будуть нагадувати про сонячний гарний день і яскраве свято.   
==============================================================

17.05.2016р.

Наш дім Європа

У зв’язку з відкриттям Пункту європейської інформації, бібліотека    виявляє нові форми роботи з різними  групами користувачів.  Значна увага приділяється виховним заходам для  підопічних пенітенціарної служби.
Напередодні Дня Європи  проведено  інформаційний  коктейль  «Наш дім Європа». Присутні  із задоволенням  познайомились  з інформацією  про роботу Пункту європейської інформації, відкриття якого стало можливим  завдяки перемозі у грантовому конкурсі  «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в Пунктах європейської інформації в бібліотеках», який оголосила Українська бібліотечна асоціація за підтримки ЄС та фонду Моне «Еразмус+».
 Захід відбувався у неформальній обстановці , що стимулювало умовно засуджених громадян нашого міста  до  діалогу. Керівник проекту  розповіла як можна познайомитись з країнами ЄС, їхньою  культурою, традиціями. Бібліотечні працівники звернули увагу на навчання за кордоном та можливість подорожувати, а також познайомили з веб-ресурсами, зокрема, блогом та сайтом бібліотеки,  веб-інформаційною платформою “Громадський європейський майданчик”.
Зацікавила присутніх і  електронна книга PocketBook.
На завершення бібліотекарі  запросили учасників зустрічі наближатися  до Європи разом з улюбленою бібліотекою, розвивати у собі  європейські цінності, а також не потрібно себе недооцінювати, адже українці  сильні і спроможні вистояти у цьому буремному житті.

=======================================================================

Онлайн-зустрічі з колегами України


       В практиці роботи публічних бібліотек України активно та продуктивно використовуються онлайн - зустрічі бібліотечних фахівців. Фахівці центральної міської публічної бібліотеки м. Краматорська запрошені на одну з таких зустрічей  центральною міською бібліотекою ім. О.С.Пушкіна м. Олександрія  Кіровоградської області. Повід для спілкування – відкриття пункту європейської інформації  в Олександрії.  Фахівці  ЦМПБ м. Краматорська щиро привітали колег з приємною подією, не лише в житті бібліотеки, але і міста Олександрія.
         Побажання плідної, успішної роботи   в проекті УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в Пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»), домовленість про співробітництво між нашими містами з обміну інформацією щодо діяльності Пунктів європейської інформації та попереднє запрошення олександрійців на відкриття пункту у ЦМПБ м. Краматорська – про це йшлося під час онлайн спілкування.
        До речі, у м. Краматорську відкриття Пункту європейської інформації анонсовано напередодні святкування дня Європи, тобто – 20 травня 2016 року.

======================================================================
27.04.2016р.

Пункт європейської інформації 
в центральній бібліотеці міста- 
це вже реальність


27 квітня в центральній бібліотеці ім. О.С.Пушкіна відбулася гарна подія - відкриття Пункту європейської інформації, створення  якого   стало можливим завдяки перемозі у конкурсі  «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в Пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)».
Право офіційного відкриття такого Пункту  було надано міському голові       Цапюку С.К. Він поділився інформацією про свій візит  до Швеції та перспективами розвитку м. Олександрії.  Значну увагу приділив інформації про навчання молоді за кордоном.
Під час зустрічі були присутні начальник управління культури і туризму міської ради Чернецька В.М., начальник управління інформатизації та інформаційно-аналітичної політики міської ради Московченко І.С., представники засобів масової інформації,  викладачі навчальних закладів  міста, а також  учнівська та студентська молодь, користувачі бібліотеки,  працівники централізованої бібліотечної системи.
Координатор  проекту  Любов Токарчук  розповіла про його специфіку та  познайомила присутніх з основними напрямками роботи Пункту по популяризації європейських цінностей.
Привітали  наших бібліотекарів з таким починанням і колеги з Краматорської центральної міської публічної  бібліотеки, в яких  також у травні відкривається аналогічний пункт.
 Під час скайп-спілкування вони побажали успішної роботи, висловили бажання про подальшу співпрацю, обмін досвідом, а також  проведення спільних заходів, під час яких  молодь Олександрії змогла б поспілкуватися з молодими людьми  з                            м. Краматорська Донецької області.
Зацікавила присутніх і розповідь викладачів освітніх установ: Авраменка О.М.  про навчання в Німеччині учнів Олександрійського колегіуму та Шульги Р.Ю.  про навчання в Польщі  учнів Ліцею інформаційних технологій.
Завершуючи зустріч, координатор проекту  запросила усіх бажаючих скористатися послугами Пункту  європейської інформації в бібліотеці і намагатися розвивати в собі прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів.
Тож давайте наближатися  до Європи разом з  бібліотекою!


=======================================================================================

14.04.2016р.

Європейська освіта - реальний шанс для молоді
         
  Центральна бібліотека ім. О.С.Пушкіна прийняла участь в Декаді профорієнтації молоді «Через професію − до успіху!» , яка проходила в Олександрійському  міськрайонному  центрі зайнятості.
               Під час інтерактивного спілкування "Європейська освіта – реальний шанс для молоді",  завідувач відділом обслуговування Любов Токарчук ознайомила старшокласників  з умовами навчання  в країнах Євросоюзу в рамках проекту Української бібліотечної асоціації “Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся  у пунктах європейської інформації  в бібліотеках”. Проект підтриманий   найуспішнішою освітньою програмою ЄС по обміну студентами, викладачами  Erasmus+ (Жан Моне).  
               Бібліотекар наголосила на тому, що  сьогодні гарна освіта - це запорука професійного зростання , успіху і фінансового благополуччя .  
                Основним  фактором при виборі конкретного навчального закладу є наявність необхідної інформації про ті  коледжі  і Вузи , які готують фахівців у тій галузі знань , яку  для себе визначає майбутній студент. І в наданні такої інформації допоможе бібліотека.
 
«Пішли в минуле часи , коли вчитися за кордоном могли тільки багаті люди або діти з сімей з дуже високим достатком . Існує багато програм по обміну школярами та студентами. Щоб стати учасником даної програми, необхідно подати заявку, здати необхідні тести і пройти співбесіду. А найнадійніший спосіб виграти в конкурсі - це добре вчитися, як не банально це звучить»- такими були завершальні слова  бібліотечного працівника.


===========================================================================================


Січень, 2016р.
Центральна містка бібліотека ім. О.С.Пушкіна 
здобула перемогу у конкурсі проектів


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють вас у дощовий вечір.

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на