Перейти до основного вмісту

Пісні, які допомагали жити та перемагати

 

 

З першого дня Великої Вітчизняної війни і до переможного парадного салюту пісня завжди була в солдатському строю, у бліндажі або землянці. Вона допомагала пережити труднощі, непоправні втрати і поневіряння, піднімала бойовий дух воїнів, допомагала робітникам заводів і фабрик. Як вірний і надійний друг, пісня не залишала  людину в хвилини смутку, тривоги, розлуки з коханою, рідними і близькими. Пісня разом з солдатами йшла у бій, вливала в них нові сили, відвагу і сміливість, ненависть до ворога. Вже багато десятиліть пісні часів Великої Вітчизняної війни  навертають  на очі сльози  та заставляють частіше битися наші серця.
   
            Саме тому, до 69-ї річниці Великої Перемоги, бібліотекарі ЦБ  
  ім. О. Пушкіна разом з громадською організацією «Перспектива»  підготували літературно-музичний вечір під назвою «Пісні, які допомагали жити та перемагати», присутні  через книги, пісні воєнних років, кадри кінохронік  доторкнулись до сторінок Великої ВітчизняноЇ війни.
Знову зазвучали  легендарні «Синий платочек»,  «Перемога» у виконанні бібліотекарів Груші В.М. та Пріхно С.В.,    «Катюша»,  «Ветеранам минувшей войни» -   у виконанні студентів Вищого училища культури  Даші Перепелиці, Миколи Назарчук, Олена Пак;  «На солнечной поляночке», «Смуглянка» та інші пісні   у виконанні учасників Вищої народної школи.
Порадували присутніх  дует  танцювально-хореографічного колективу  «Авантюрин» танцем   «Журавлі»  та Сергій Кобяков , учень гімназії                 ім. Т. Шевченка, який виконав інструментальні  композиції  «Темная ночь» та «Адажио».

Переживаючи біль, згадуючи подвиг героїв Великої Вітчизняної війни, учасники заходу переглянули відео кліпи на пісні «Соловьи», «На солнечной поляночке», «На братських могилах», «До свидания, мальчики» та ін.

З почуттям вдячності  воїнам- визволителям за наше мирне сьогодення завершився захід спільним виконанням  пісні «День Победы» та словами бібліотекарів, які ще і ще раз звертали увагу на те, що ми повинні пам’ятати про страшні жертви нашого народу у Великій Вітчизняній війні і не дати змоги повернутися цій біді знову в наш мирний час. Без миру немає майбутнього. Ми всі за спокій і радість від миру на нашій рідній землі, у нашій вільній Україні.

Захід прикрашала книжкова виставка - пам'ять  «Величний подвиг в ім’я людства – поза часом».



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...