Перейти до основного вмісту

Творчий звіт бібліотеки


Напередодні  Міжнародного  Дня рідної мови відбувся творчий звіт центральної бібліотеки           ім. О.С.Пушкіна за 2014 рік.
На зустріч прийшли   кращі користувачі бібліотеки, волонтери, учасники Вищої народної школи, друзі,  з якими бібліотека працювала  протягом року і всі бажаючі.
З великим задоволенням відвідала бібліотеку  і сім’я  переселенців із Горлівки. Гречка Зоя Іванівна разом зі своїм сином  подякували за запрошення і були здивовані  як працює бібліотека. Вони вперше на такому заході і не думали, що книгозбірня  проводить таку велику роботу . « Ви є  дійсно культурним центром міста»- сказала Зоя Іванівна і, на наше здивування, вирішила внести свій благодійний внесок на придбання навушників для комп’ютера. Бібліотечні працівники почули  і її прекрасний голос під час  виконання українських пісень.
Прикрасило творчий звіт світле свято народних традицій, мови рідної  на тему «Живе поезія у мові ».
У віршах студента училища культури режисерського відділення Олексія  Засядько присутні осягнули  невичерпні багатства народної мови,  чудову, чарівну музику українського слова, яку розкрив своїм величезним талантом  Геній        Т. Г.Шевченко.

Українська мова і пісня нероздільні. Це доводили своїми піснями  студенти училища культури – Юрій Осадчий, Діана Подрєзова та Руслана Лаврусенко та учасники Вищої народної школи - Лариса Ревенець , працівник ПК«Світлопільський»), учасниця хору « Ветеран» Марія Теренько.
На святі завжди доречним є жарт. Тож, читач бібліотеки Денис Боришкевич майстерно виконав байку Павла Глазового «Мова и язык».


Сила слова безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе. Коли слова – палкі блискавиці. Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця.
Мово прекрасна моя, не мовчи!
Не загубись поміж іншими ти.
А соловейком весняно звучи,
   Сміло й крилато у світі лети! – лунали завершальні слова заходу.
 Присутні зі словами подяки прощалися з бібліотечними працівниками і надією на наступні зустрічі, а бібліотекарі, в свою чергу, подякували їм за відданість книзі та бібліотеці.
 




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...