Перейти до основного вмісту

Децентралізація влади. Реформа місцевого самоврядування


          Усвідомлюючи важливість об’єднання зусиль  щодо залучення членів територіальних громад міста Олександрії до діалогу щодо реформування місцевого самоврядування в Україні, зважаючи на необхідність створення умов для врахування пропозицій членів територіальної громади під час реформування місцевого самоврядування, представниками  органів місцевої влади разом з громадськими організаціями міста  та  громадською організацією бібліотечних працівників «Перспектива» створено  на базі центральної міської бібліотеки ім. О.С.Пушкіна  дискусійний майданчик «Клуб громадського діалогу».
До клубу можуть долучитися всі бажаючі члени територіальної громади міста.
Основним завданням Клубу громадського діалогу є:
-                          збір та аналіз інформації щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні;
-                          інформування членів територіальних громад міста та району про  здійснення реформи місцевого самоврядування в Україні;
-                          організація публічних заходів в бібліотеці з обговорення окремих моментів проведення реформи.
Напередодні Дня Конституції  відбувся перший захід – дискусія «Конституційна реформа під знаком децентралізації влади».


В дискусії прийняли участь керуючий справами виконавчого комітету міської ради           Чеботарьов В.В., начальник управління забезпечення діяльності міської ради             Фуртак Л.В., головний спеціаліст внутрішньо-політичного відділу  Писаревський Є.А. , голова громадської ради Болілий О.Є., члени громадських організацій , голови квартальних комітетів та громада міста.
Експерт проекту Фуртак Л.В. презентувала проект «Клуб громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні».
Діалог з присутніми на тему «Основні тези Конституційної реформи в Україні. Як це пов’язано з місцевим самоврядуванням»  вів керуючий справами виконавчого комітету міської ради   Чеботарьов В.В., який наголосив на тому, що не дивлячись на те, що навколо Основного закону України, місцевого самоврядування, проведення децентралізації влади сформувалася неоднозначна ситуація, реформа відбудеться .
Під час активної та цікавої  дискусії присутні піднімали різноманітні   питання, зокрема, якщо не буде підзаконних актів до реформи ( про референдум) – не буде реформи. Викладачі навчальних закладів  пропонували  на предметі «Громадянська освіта» більше працювати з учнівською молоддю  , а також  запрошувати підростаюче покоління  до діалогу щодо реформування місцевого самоврядування на засідання клубу , щоб почути  і їх думку.
До уваги присутніх  було запропоновано  інфографічний фільм «Час робити великі зміни» з подальшим обговоренням.
З великим задоволенням учасники заходу  прийняли участь у вікторині  «Числа у правознавстві», відповідаючи на  запитання «Яке відношення має число «450» до органів влади?», «Чим знамените  число «1710» в історії українського державотворення?» та ін..
            На початку дискусії з елементами тренінгу, учасники зібрання  засівали поле-мрію зернятками  сподівань на майбутні проведені реформи . Серед сподівань  – позитивні зміни від впровадження реформ, покращення рівня життя кожного громадянина, мир та єдність в державі, робота  та гідна  заробітна плата для молоді, пенсіонерам  заслужена пенсія та ін..
            На завершення дискусії, зернятка проросли   гарними  квітами   , які з любов’ю виготовили бібліотечні майстрині з побажаннями - нагадуваннями про  зустріч в читальній залі   бібліотеки.
Після підведення підсумків, представники  міської влади ще раз запросили присутніх  до подальшої  спільної роботи.

                 
                           Голова жіночої  громадської організації «Перспектива»      Любов Токарчук
                                                                                                   

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...