Перейти до основного вмісту

Краєзнавчий етюд «Видатний актор та режисер» (До 130-річчя від Дня народження Гната Петровича Юри)

Чергову зустріч з членами ГО  «Віра» працівники центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна  присвятили творчості видатного актора та режисера Гната Петровича  Юри, 130 років від дня народження якого відзначалося  8 січня 2018 року.

Бібліотекарі  розповіли про творчий шлях майстра, тісно пов'язаний із становленням українського театру, театральним життям нашого міста, в якому  на початку 20 століття відбував військову службу Гнат Юра, про Театр імені Івана Франка, який протягом сорока років від часу його заснування очолював наш видатний земляк.

Присутні дізналися, що на формування акторського таланту Гната Юри вплинули традиції українського театру, зокрема творчість таких корифеїв, як М. Кропивницького, П. Саксаганського, М. Садовського, М. Заньковецької.
Підготовлені відеоматеріали розповіли про видатних майстрів сцени - Амвросія Бучму, Юрія Шумського, Наталію Ужвій, Миколу Яковченка - цілу плеяду талановитих акторів і звісно ж, неперевершеного Гната Юру, імена яких назавжди залишились у духовному житті людей.
Учасники заходу згадали найкращі вистави Франківців, які дарували глядачам: «Свіччине весілля» І. Кочерги, «Украдене щастя» І. Франка, «Безталанну» І. Карпенка-Карого, «В степах України» О. Корнійчука, «Дон Карлос» Ф. Шіллера, фільм-виставу "Мартин Боруля" з Гнатом Юрою в головній ролі.  


Присутні переглянули уривки з фільмів, в яких знімався Гнат Юра на Київській кіностудії художніх фільмів ім. О. П. Довженка та Київській студії науково-популярних фільмів, отримавши насолоду від його неповторної гри у кінофільмах «Прометей», «Кармелюк», «Тарас Шевченко», «Чисте небо».


Також бібліотекарі розповіли про книги, автором яких є Гнат Юра. Серед них: «20 років» (1940), «Життя і сцена» (1962), «Режисер у театрі» (1962), «Моє життя» (1987).
Яскраві образи, які створив талановитий актор та його оригінальні режисерські постановки, без перебільшення, увійшли до вагомих здобутків українського театру. Тож пам’ять про славетного українця назавжди залишилась у людських серцях, в історії нашої культури.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на