Перейти до основного вмісту

Краєзнавчий етюд «Видатний актор та режисер» (До 130-річчя від Дня народження Гната Петровича Юри)

Чергову зустріч з членами ГО  «Віра» працівники центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна  присвятили творчості видатного актора та режисера Гната Петровича  Юри, 130 років від дня народження якого відзначалося  8 січня 2018 року.

Бібліотекарі  розповіли про творчий шлях майстра, тісно пов'язаний із становленням українського театру, театральним життям нашого міста, в якому  на початку 20 століття відбував військову службу Гнат Юра, про Театр імені Івана Франка, який протягом сорока років від часу його заснування очолював наш видатний земляк.

Присутні дізналися, що на формування акторського таланту Гната Юри вплинули традиції українського театру, зокрема творчість таких корифеїв, як М. Кропивницького, П. Саксаганського, М. Садовського, М. Заньковецької.
Підготовлені відеоматеріали розповіли про видатних майстрів сцени - Амвросія Бучму, Юрія Шумського, Наталію Ужвій, Миколу Яковченка - цілу плеяду талановитих акторів і звісно ж, неперевершеного Гната Юру, імена яких назавжди залишились у духовному житті людей.
Учасники заходу згадали найкращі вистави Франківців, які дарували глядачам: «Свіччине весілля» І. Кочерги, «Украдене щастя» І. Франка, «Безталанну» І. Карпенка-Карого, «В степах України» О. Корнійчука, «Дон Карлос» Ф. Шіллера, фільм-виставу "Мартин Боруля" з Гнатом Юрою в головній ролі.  


Присутні переглянули уривки з фільмів, в яких знімався Гнат Юра на Київській кіностудії художніх фільмів ім. О. П. Довженка та Київській студії науково-популярних фільмів, отримавши насолоду від його неповторної гри у кінофільмах «Прометей», «Кармелюк», «Тарас Шевченко», «Чисте небо».


Також бібліотекарі розповіли про книги, автором яких є Гнат Юра. Серед них: «20 років» (1940), «Життя і сцена» (1962), «Режисер у театрі» (1962), «Моє життя» (1987).
Яскраві образи, які створив талановитий актор та його оригінальні режисерські постановки, без перебільшення, увійшли до вагомих здобутків українського театру. Тож пам’ять про славетного українця назавжди залишилась у людських серцях, в історії нашої культури.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...