Перейти до основного вмісту

День краєзнавства «Вітаємо тебе, Кіровоградщино!»



Батьківщина для кожного з нас бере початок від тепла рідної домівки, тихої материнської пісні, чистої рідної мови. І де б ми не перебували, куди б не пролягли наші життєві дороги, ми завжди, хоча б у думках, повертаємось до рідних місць.
В рамках відзначення 80-ї річниці  Кіровоградської області в Центральній міській бібліотеці  ім. О. Пушкіна 29 січня пройшов День краєзнавства «Вітаємо тебе, Кіровоградщино!»,  основною метою якого стала популяризація краєзнавчої літератури, поглиблення знань з історії та культури рідного краю.
Для бібліотекарів Олександрійської міської ЦБС  було проведено  практикум, на якому всі присутні мали змогу познайомитися з  сектором краєзнавчої роботи  та на практиці побачити хід сканування  краєзнавчих періодичних видань, які зберігаються в бібліотеці з 1950 року. Адже переведення фонду цих документів у цифрову форму – найперспективніший напрям їх збереження.
 Протягом січня місяця в Центральній  міській бібліотеці було проведено ряд заходів: година пам’яті «Вічний слід Учителя на землі» (В.О.Сухомлинський), літературний акорд «У промені творчості над Кіровоградщиною», експрес-огляд «У новий рік – з новою книгою» та оформлено інформаційний куточок «Кіровоградщині - 80», виставку-вернісаж «Мистецькі шедеври Кіровоградщини»,  книжково-ілюстровані виставки «Земляки відомі і невідомі», «З пензлем по рідному краю».

   В Арт-холі бібліотеки  відбулося відкриття виставки «Мистецькі шедеври Кіровоградщини»,  де представлені роботи художників Олександрії, Знам’янки, Жовтих Вод (І.Кваші, А. Душиної, К. Судакової, Е. Кокошнікової, В. Середи, О. Охапкіна, С. Ніколенка, В. Кісільова, Я. Милосердного, В. Соколова та інших).




Наша область дуже талановита людьми нашого рідного міста. І тому бібліотекарі запросили на зустріч  місцевих поетес Людмилу Левченко і Лілію Маруфі, які познайомили присутніх з своєю творчістю та декламували власні вірші, а талановита художниця Катерина Судакова вразила своїм талантом створювати картини з рельєфної ліпки.




Патріотичний майстер-клас з виготовлення вітальної листівки-вишиванки «Я люблю Кіровоградщину», запам’ятався особливою технікою виконання в стилі скрап-букінгу - поєднання з елементами оригамі та квілінгу. Кожен  з учасників заходу підійшов до виготовлення вітальної листівки творчо і креативно.





   День краєзнавства, який пройшов в бібліотеці, довів, що  краєзнавча робота не є марною, вона потрібна і затребувана користувачами і не залишає  нікого байдужими, а навпаки спонукає до вивчення рідного краю, адже вичерпна краєзнавча інформація живить не лише мозок, але й душу, сприяє духовному відродженню народу України, подоланню економічної, політичної, культурної кризи.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...