Перейти до основного вмісту

Олександрійський маршал



21 грудня 2014 року виповнюється 110 років від дня народження  нашого видатного земляка,   українського радянського  військового діяча,  Маршала Радянського Союзу , двічі Героя  Радянського Союзу Петра  Кириловича  Кошового.
У роки української революції 1917-1921 роках Петро Кирилович  був учасником громадянської війни. В 1920 році вступив в Червону Армію. В 1924-1927 роках навчався в Олександрійському педагогічному училищі та  Українській кавалерійській  школі            ім. С. Будьонного (колишнє Єлисаветградське кавалерійське училище). У 1939  році закінчив  Військову академію ім.М.В.Фрунзе.  В червні  1941 року отримав звання полковника.
            Під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. командував стрілецькими дивізіями та корпусом на Волховському, Сталінградському фронтах, Південному фронті, Четвертому Українському фронті  та 3-му Білоруському фронті.
Першу відзнаку Героя Радянського Союзу отримав за визволення міста Севастополь, другу – за взяття міста-фортеці Кенігсберг (нині м. Калінінград ,РФ). Після війни – командував військами Сибірського військового округу, Київського військового округу. Від 1965 року - головнокомандуючий  Групи радянських військ у Німеччині. Від 1969 року – Генеральний інспектор Міністерства оборони СРСР.
Нагороджений 5-ма орденами Леніна, орденом Жовтневої Революції,  3-ма орденами Червоного Прапора, іншими нагородами.
Почесний громадянин міста Олександрія (рішення міської Ради депутатів трудящих від 14 грудня 1967 року).
Помер Петро Кирилович 30 серпня 1976 року. Похований в м. Москва на Новодівичому кладовищі.  І уже посмертно в серії «Віськові мемуари»  вийшла друком його книжка «В годы военные».
В 1949 році пам'ять героя увічнено у назві площі міста Олександрія  з  встановленням  погруддя.
На фасаді школи №4 , де він навчався та біля будинку , в якому  народився , встановлено меморіальні дошки. Ім’я  славного полководця присвоєно теплоходу Дніпровського пароплавства.
Наш земляк-краєзнавець Максим Пушкар, 100-річчя від дня народження якого ми відмітили в цьому році, присвятив Кошевому П.К.біографічну повість «У полум’ї війни».
До цієї славетної дати центральна бібліотека ім. О.С.Пушкіна випустила бібліографічний покажчик «Маршал з шахтарського краю». З цими та іншими матеріалами можна познайомитись,  оглянувши  бібліотечну книжкову виставку-пам'ять  «Олександрійський Маршал», на якій також представлена праця П.К.Кошового « В годы военные» , енциклопедичні видання  , публікації з різних  періодичних видань .
Працівникам бібліотеки було приємно спілкуватися з племінницею Маршала  Рудьковською Зінаїдою Михайлівною, головою Олександрійської міської організації ветеранів України, яка пригадала багато цікавих фактів із життя видатної людини.

Бібліотекар центральної бібліотеки ім. О.С.Пушкіна           Вікторія Груша






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...