Перейти до основного вмісту

Я гордий тим, що українець!


Незалежність України та останні страшні події війни докорінно змінили   свідомість українців. Тепер ми пишаємося своєю приналежністю до славетного козацького роду. З глибин людської пам’яті виринула любов до вишиванки, української пісні, символіки.  
День Незалежності України, стало для нас справжнім святом, тому бібліотека не була осторонь цієї  події.
Почуттями гордості, патріотизму наповнилась книгозбірня  під час проведення   історико-патріотичного читання “Моя країна — Україна”.
Користувачі абонементу ознайомилися  з політичними процесами 90-х років, підготовкою та безпосереднім проголошенням Незалежності України на позачерговій сесії Верховної Ради України та першими кроками нової незалежної держави, відбулася презентація  книжково-ілюстративної виставки «Вітрила Незалежності цвітуть» .
 Вірші, які пролунали в цей день , були пронизані болем за долю України та українців.
        
До Дня Незалежності України в читальній  залі підготовлено виставку-літопис під назвою «Україна: історія великого народу»  в матеріалах якої висвітлюються питання формування держави і права України: від часу появи перших державних утворень на території України у Північному Причорномор’ї та Приазов’ї і до наших днів.

Напередодні Дня Незалежності українці відмітили День прапора. До цієї події проведено інформаційну хвилинку   «23 серпня – День Державного прапора», під час якої говорилося про те, що під  нашим  знаменом ми йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це прапор миролюбства. В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і шанованіших святинь, втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій  державотворення, історії та сьогодення .
«Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.
Починаючи з 2004 року, 23 серпня відзначається як День Державного Прапора України згідно з Указом Президента України № 987/2004 від 23.08.2004 р. «Про день Державного Прапора України»» - вела  розповідь  бібліотекар.

Тему любові до своєї країни, рідного міста продовжив  прес-калейдоскоп «Добрий ранок, рідне місто», присвяченому історії  нашої держави,  міста , сьогоденню Олександрії .  
Книги, періодичні видання, ілюстративні матеріали з Інтернету, з якими познайомилися користувачів під час заходу, допомогли побачити минуле і сучасне України, згадати імена і постаті великих українців – князів, гетьманів, письменників, митців, вчених, котрі являють собою славу України. 
Ілюстровані енциклопедії, довідники, яскраві альбоми з фонду бібліотеки познайомили з найголовнішими подіями історії України. 
Ряд запитань викликав   огляд  найцікавіших публікацій з історії міста, авторами яких є відомі краєзнавці – Анатолій Кохан, Андрій Помятунов, К. Повелько, Н. Жахалова.





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на