Перейти до основного вмісту

Моя любов Олександрія!




Краєзнавство сьогодні по праву вважається одним із основних напрямків в роботі бібліотек. Завданням бібліотечного краєзнавства є: збір матеріалів та інформування читачів про історію, сучасний стан і перспективи розвитку свого краю, розвиток у користувачів інтересу до рідного краю, виховання любові та бережливого ставлення до своєї малої батьківщини, організація і проведення зустрічей з цікавими людьми, знайомство з творчістю письменників і поетів рідного краю.
Бібліотека ім. О. Пушкіна,  маючи в своєму фонді цінне зібрання літератури краєзнавчого змісту, виконуючи свою головну задачу - задоволення потреб користувачів в краєзнавчій інформації та забезпечення доступності цієї інформації, шляхом проведення різноманітних заходів,   знайомить їх учасників   з історичним минулим  Олександрійщини,  показуючи   наскільки прекрасний і неповторний  наш край, які чудові пам'ятки, споруди створили  люди, які тут жили і проживають у наш час. Нам є чим пишатися, є що берегти.
Познайомитися з нашим краєм  поближче, дізнатися багато нового й цікавого про його визначні та пам’ятні місця  мали можливість інваліди-візочники громадської організації «Віра»  під час проведення краєзнавчого відеонарису « З минулого нашого міста». Присутні дізналися про особливості планування старої Олександрії - історію вулиць та перехресть, площ та скверів, будинків та парків. А саме:  про «зоряні перехрестя» та «будинки-кораблі», «Соборну площу»,  «Готель Соломона» ,  готель «Брістоль», будівлю Олександрійського театру.
Активний користувач та волонтер  бібліотеки Богдан Тобілевич розповів про те,  як візуально виглядало місто на початку 20 століття, про національний склад населення Олександрії в ті часи.
В ході зустрічі учасники активно коментували розповідь, згадуючи власні  цікаві факти з недалекого минулого.
На завершення зустрічі, справжнім дарунком став  ностальгійний  музичний  фотоколаж з минулого нашого міста.

Бібліотекар  Вікторія Груша

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...