Перейти до основного вмісту

Героям Небесної Сотні присвячується...

                                                                             
                             Не плачте,    мамо, я іще живий,

Хоча й лежу із кулею у грудях…
А наді мною, юним, молодим
Схилилися в скорботі люди…
Я не помру, ніколи не помру,
Мені в віках залишене безсмертя,
Хоча і вас тепер не обійму
Та я живу у всенароднім серці…
Невимовним болем, смутком і скорботою була наповнена тиша читальної зали після цих слів. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної сотні.
«Декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України. 20 лютого пам'ятний день - День Героїв Небесної Сотні.  Він встановлений Указом Президента України  11 лютого 2015 року з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України» - розпочали свою розповідь бібліотечні працівники.

Вшанувати пам'ять героїв України, Героїв Небесної сотні завітали до бібліотеки підопічні Пенітенціарної служби, запрошені на відеорепортаж «Ваша мужність – наше щасливе майбутнє».
Бібліотекарі  нагадали присутнім ,  як у лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати "Небесною сотнею".
Ведучі заходу закликали згадати у молитвах усіх Героїв,  які поклали свої голови за наше майбутнє.
Музичний супровід -  пісні «Мамо, не плач, я повернусь весною» Оксани Максимишин-Корабель, яка була написана 12 лютого 2014 року та  українська тужлива пісня  «Пливе кача по Тисині», яка стала широковідома після її виконання під час реквієму за загиблими учасниками Революції гідності, допомогли більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну.
         Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.         
         Дивлячись на небайдужі обличчя присутніх, вважаємо, що такі  виховні заходи  лікують душу людей , які оступилися в цьому нелегкому, але прекрасному  житті ,  допоможуть  задуматися над нашим сьогоденням, своїми поступками ; допоможуть  бути гідними громадянами нашої багатостраждальної країни, привносячи свій вклад в перемогу  власним прикладом.
                                               Бібліотекар      Вікторія Груша   

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на