Перейти до основного вмісту

День бібліографії


       Книга вчила і продовжує вчити людину жити, розкриває перед нею чарівний світ знань, добра, ідей і роздумів, збагачує інтелект. Бібліотека  є провідником у такий світ, виконуючи функції центру інформації у забезпеченні різноманітних запитів і потреб громади міста Олександрії ,  людей різних вікових, освітніх і фахових категорій.
День бібліографії у бібліотеці – завжди справжнє свято знань, умінь та ерудиції. На зустріч з книгою «Хто навчається без книги, той черпає решетом»  завітали  давні друзі бібліотеки  - учні Ліцею інформаційних технологій.


Година інформації поклала початок «великому плаванню» у світ книжкових знань - легенда про мову, перший алфавіт, хто такі Кирило та Мефодій, хто автор «Повісті врем’яних літ», та багато іншої корисної і цікавої інформації дізналися наші читачі. 
Читаючи книгу, газету, журнал, слухаючи радіо чи дивлячись телевізор, спілкуючись, ми, напевне, зустрічали слова, вирази, значення яких незрозумілі. Що ж робити в таких випадках? Звичайно, запитати батьків, вчителів, друзів, але корисніше і цікавіше самому знайти потрібну інформацію. А її можна отримати, звернувшись до довідкової літератури.
 Як правильно находити необхідну інформацію, які бувають словники і чим вони відрізняються від іншої довідкової літератури…. Про все це і багато іншого дізналися наші читачі із проведеного в рамках Дня бібліографії бібліотечного уроку «Словник – твій життєвий путівник».   Учні взяли активну участь в практичній роботі з довідковою літературою; змагання двох команд «Філософів» та «Просвітителів» довело наскільки важливо вміти користуватися довідковою літературою. 
Нашим користувачам було також презентовано книжкову виставку     «Дорогами знань: словники, енциклопедії, довідники». Всі представлені на виставках книги несли необхідну учням інформацію, були яскраві, та допомагали їм у виконанні практичних завдань. 

Протягом  дня бібліотекарі закликали користувачів частіше звертатися до сторінок книг, щоб знову і знову зустрічатися з улюбленими літературними героями та знаходити нових, любити, шанувати та берегти книгу – найдивовижніше з див, без якого неможливе повноцінне життя людини.
                                                 Олена Школа
                              завідувач сектору інформаційно - бібліографічної роботи


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...