Перейти до основного вмісту

Слайд-лекція «Від Революції гідності до Країни рівності»

 20 лютого працівники  центральної бібліотеки зібралися  разом з підопічними пенітенціарної служби ,щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку – героями Небесної сотні, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. До уваги присутніх було представлено слайд-лекцію «Від Революції гідності до Країни рівності».
Епіграфом до заходу постав вислів Павла Тичини:
 «Я єсть народ,
Якого Правди сила
Ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! –
А сила знову розцвіла
В ході лекції було згадано тих, хто загинув на Майдані у буремні дні Єврореволюції.
Вразило присутніх те, що такі Герої , як Сергій Нігоян та Михайло Жизневський  українці, але іншого походження, один вірменського, інший білоруського так віддано та гаряче захищали Україну -  дорогий серцю куточок, бо ж вони тут народилися, зробили перші кроки, вимовили перше слово – «мама», написали перше слово – « Батьківщина». Мабуть кожен з нас, де б  не був, відчуває ту частку тепла, котру кожному віддає мати –Україна.
Герої Небесної сотні - теперішній голос нашого сумління , наша гідність. Це люди, котрі своїм прикладом показали  силу та незламність українського духу. Ми є нація – підтвердженням того стало відео, запропоноване для перегляду (уривок з «Кавказу» у прочитанні Сергія  Нігояна, та пісня Павла Дворського «Ангели майдану»).
Український композитор Валентин Сильвестров присвятив Сергієві Нігояну свій диптих «…І вам слава, сині гори» та «Со святими упокой…».
У вірменському місті Спітаку площу імені Віктора Януковича «перейменували» на честь Сергія Нігояна: група активістів наклеїли на таблички з назвою площі наліпки з написом «Площа імені Сергія Нігояна» (вірменською і українською мовами)
1 березня 2014 на вулиці Грушевського, біля Національної парламентської бібліотеки України, встановили пам’ятник Сергію Нігояну.
У листопаді 2014 під час зустрічі з батьками Михайла Жизневського президент України Петро Порошенко посмертно нагородив білоруського захисника Євромайдану званням Героя Небесної Сотні. Тоді ж було відкрито меморіал на місці, де загинув Михайло. 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на станов...

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є.    Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?! І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють в...