Перейти до основного вмісту

Виставкова діяльність


  4 жовтня відзначають Міжнародний день захисту тварин, який покликаний звернути увагу людства не лише на власні проблеми, але й згадати про інших мешканців планети.

Абонемент міської центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна не залишився осторонь цього дня і підготував книжкову виставку «ВусоЛапоХвіст».




"Ми йшли до тебе, Перемого!"

(До Дня закінчення Другої  світової  війни
02.09.1945 року)

2-го вересня Україна відзначає 73-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – наймасштабнішому воєнному конфлікті світової цивілізації, найбільш трагічною за своїми наслідками сторінкою в історії людства.
Абонемент центральної бібліотеки ім. О.Пушкіна пропонує   увазі користувачів книжкову виставку «Ми йшли до тебе, Перемого!», на якій представлені книги зі  спогадами  учасників подій Другої світової війни на території України та за її межами, фотодокументи.
Бібліотека запрошує всіх бажаючих,  хто цікавиться історією України періоду Другої світової війни,  переглянути  виставку.





«Майстер станкового живопису»


Невибагливу красу буднів - сад, дерево у вікні, квіти на підвіконні, не кожному вдається побачити в нашому сьогоденні. З метою привернути увагу користувачів до прекрасного, в міській центральній бібліотеці розгорнуто виставку – персоналію «Майстер станкового живопису» присвячену 100 – річчю з дня народження Олени Яблонської.


    На її полотнах глядач відшукає те, чого в нашому житті завжди мало. Картини схожі на вірші — поетичним настроєм, зануренням у красу миті, яка відлітає. Справжня поезія повітряна, в ній балансує на невловимій грані мудрість із безтурботністю. Така висота таланту й майстерності дозволяє «в одну мить бачити вічність... і небо в чашечці квітки» (Вільям Блейк). 


 


«Мужність і відвага крізь покоління»
(до Загальноєвропейського Дня пам’яті жертв сталінізму та нацизму)
23 серпня в Європі, а також у світі вшановують День пам’яті жертв сталінізму та нацизму, відомий як День пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів чи «День чорної стрічки».
Цього дня 1939 року був підписаний пакт Молотова – Ріббентропа,  за таємним протоколом до якого нацистський режим у Німеччині і сталінський режим у тодішньому СРСР об’єднали зусилля в розподілі між собою Європи.
З усіх жахів ХХ сторіччя найбільшими були злочини тоталітарних режимів, які билися з усім світом і знищували власні народи, що призвело до загибелі понад ста мільйонів людей.
До Дня вшанування пам`яті жертв масових депортацій та страт на абонементі міської бібліотеки до уваги користувачів представлена виставка-реквієм «Мужність і відвага крізь покоління», на якій експонуються документальні матеріали, художні твори, публіцистичні нариси.
Маємо пам'ятати уроки минулого, щоб не допустити повторення трагічних подій у сьогоденні!


«Прапори часів українського козацтва»


Поглибити та розширити знання з історії України допоможе книжково-ілюстрована виставка «Прапори часів українського козацтва», присвячена Дню Державного Прапора. З представлених в Центральній міській бібліотеці книг, ви дізнаєтесь, що український прапор найбільше модифікувався за часів Запорозького козацтва. На той час єдиного прапора для всієї України не існувало. Корогви були різнобарвні із зображенням зірок, хрестів, сонць, місяців, гетьманських або місцевих гербів.




"Протидія жорстокому поводженню з дітьми"

Мій улюблений світ - це не казка,
А реальне щасливе життя,
Бо, звільнивши наш світ від насильства,
Можна сміло Іти в майбуття.
            Ірина Супрун
Дитинство — пора становлення особистості. І саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту.  Насильство над дітьми – це реальна загроза для розвитку суспільства. Жорстоке поводження не завжди можна побачити в родині ,  адже воно приховане від інших почуттям сорому і страху.

У  відділі абонементу центральної бібліотеки             ім. О. Пушкіна відбувся перегляд тематичної  виставки « Протидія жорстокому поводженню з дітьми», - метою якої  є привернення уваги громадськості та користувачів бібліотеки до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства , жорстокого поводження з дітьми. На виставці представлені фото, публікацій з періодичних видань кращі твори української та зарубіжної класичної літератури, які висвітлюють дану тему.  Кожен з нас має сказати "Ні! "  насиллю!




 "ЗНАЙ. РОЗУМІЙ. ДІЙ"
(30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми)


Торгівля людьми є порушенням прав людини, становить
загрозу гідності та  недоторканності конкретної людини і
може стати причиною рабського  становища жертв такої
торгівлі.           
(Витяг з преамбули до  Конвенції Ради Європи            
про боротьбу з торгівлею людьми)

Торгівля людьми є однією з головних проблем в Європі. Щороку збільшується кількість людей, які стають її жертвами. 
30 липня  в Україні відзначається  День боротьби з торгівлею людьми.
   З метою привернути увагу громадськості до цієї теми, в міській центральній бібліотеці розгорнуто виставку-інсталяцію «Знай! Розумій! Дій!». На експозиції зацікавлений читач знайде як документальні видання так і  художню літературу про торгівлю людьми, буклети та листівки, які дають змогу ознайомитись з різними аспектами торгівлі людьми й наслідками, можливостями профілактики та надання допомоги потерпілим особам. 






" Дружба єднає всіх "
(до Дня дружби)

У світі немає нічого кращого і приємнішого за дружбу;
виключити з життя дружбу – все одно,
що позбавити світ сонячного світла
Цицерон
Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, а і самих себе.
Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Міжнародним днем дружби. Ідея свята - сприяти забезпеченню миру на планеті через дружбу між народами, країнами, культурами і окремими особами.

Аби нагадати про цінність щирих стосунків між близькими людьми, центральна міська бібліотека підготувала для Вас книжкову виставку «Дружба єднає всіх», присвячену дружбі.
Тож завітайте до книгозбірні, перегляньте книги, які для багатьох з Вас давно стали улюбленими, пориньте у світ книжкових героїв, які протягом багатьох поколінь навчають нас бути людяними, чесними, товариськими та понад усе цінувати дружбу.






"Святиня у нас одна"
(До 1030-ї річниці хрещення Київської Русі-України)

Духовне життя України завжди поєднувалося з релігійними традиціями. Тож звернімо свій погляд до сивої давнини, коли 1030  років тому рівноапостольний князь Володимир Великий започаткував нову добу в історії Київської Русі, здійснивши священне хрещення. Допоможе нам в цьому книжкова виставка «Святиня у нас одна»,  яка експонується в центральній міській бібліотеці. До уваги користувачів представлені культурологічні, краєзнавчі видання, книги про історію, традицію християнства, його розвиток в Україні, а також зразки художньої  літератури, присвячені події хрещення східних слов’ян у 988 році.




 « Василь Барка  - письменник української діаспори»
(До 110-річчя від дня народження) 


2018 рік – щедрий на письменників – ювілярів. Серед них і Василь Барка -  письменник, перекладач, художник. 
Твори Василя Барки  повільно повертаються в Україну – йдуть без спонсорів, без популяризаторів. Читач в Україні передчуває: пора Барки наближається. Бо в нинішньому духовному пробудженні бракує передусім мудрого і просвітленого правдивого слова Василя Барки.
         І саме йому присвячена виставка-персоналія « Василь Барка  - письменник української діаспори», яка знаходиться на абонементі відділу обслуговування центральної міської  бібліотеки і  яку  ми запрошуємо відвідати усіх наших користувачів.




"Магічна ніч на Івана Купала"

7 липня – день, коли відзначають одне з найбільш містичних свят – Івана Купала. Вважають, що у цей день відбувається очищення від нечисті за допомогою вогню і води. 



Ніч на Івана Купала – це час єдності з природою, незвичайних традицій та цікавих обрядів, а день з книгою в бібліотеці – це час духовної насолоди.
 Тож запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з літературою даної тематики та   почерпнути низку цікавих обрядів та таємниць Купальської ночі



"Родина, як зірка єдина"
Найважливіше, що є в житті кожної людини – це її родина. Адже родина – це найрідніші, найближчі люди, які допомагають нам у складних ситуаціях, які дарують нам тепло, це безпечний і затишний рідний дім, наш маленький світ в якому все дороге, звичне і зрозуміле.
Напередодні Всесвітнього дня родини, який відмічається 8 липня, в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна був приведений огляд  книжково-ілюстрованої виставки «Родина, як зірка єдина». Книги представлені на виставці  розповідають про декілька поколінь сімей.

 Сімейні саги дозволять Вам побачити як змінюються традиції, часи, як дорослішають улюблені герої. З книг цього жанру Ви дізнаєтесь багато сімейних таємниць і секретів різних сімейств. Запрошуємо Вас відвідати нашу книгозбірню.




«Конституція – від козаків до сьогодення»
З нагоди святкування Дня Конституції України у центральній міській бібліотеці  ім. О. Пушкіна для користувачів та гостей міста експонується книжково-ілюстративна виставка «Конституція – від козаків до сьогодення».
Документи представлені на виставці ознайомлять користувачів з історією створення Конституції України та основними її засадами, сформують правову культуру та розширять знання громади про конституційні права і свободи.
Чільне місце на виставці займають основоположні документи – Конституція України, довідники з історії держави, а також книги, що знайомлять з конституційно-державними актами України з найдавніших часів до сьогодення.
Тож, всі бажаючі мають змогу ознайомитися з довідниковою, науковою та пізнавальною літературою про процес утворення нашої держави, її розвиток та особливості прийняття Конституції України. Сподіваємося, що запропонована нами підбірка книг допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.



«Як довго ця війна тривала…»


«Як довго ця війна тривала…», можливо в час війни дані слова можуть здатися банальними. Але не варто забувати подвиги наших дідів та прадідів в роки Великої Вітчизняної війни  заради миру та спокою своїх нащадків.
22 червня 2018 року виповнюється  77 років з початку Великої Вітчизняної війни. Тож запрошуємо до міської центральної бібліотеки для перегляду літератури з даної тематики.





Культура, як феномен зближення у світовому просторі
Сучасний етап світового розвитку характеризується динамічним поглибленням процесів інтеграції політичного та економічного життя. Культурне життя кожної країни нероздільно пов’язано з даними процесами. 

Український народ, пишаючись своїми видатними досягненнями в галузі культури, зберігаючи національну самобутність і неповторність постійно робить гідний внесок у загальну скарбницю світової культури.
Тож запрошуємо відвідувачів долучитися до перегляду літератури про досягнення вітчизняних та зарубіжних культурних діячів до Олександрійської міської центральної бібліотеки.




Краєзнавча виставка:
«З любов’ю до Олександрії жили і мріяли, й творили»
Любов до рідної землі -  одне з найкращих почуттів, яке супроводжує людину все життя. Нам завжди цікаво відкривати для себе нові сторінки з історії своєї малої Батьківщини, більше дізнаватися про людей, які її прославляли.
Олександрійска земля – батьківщина багатьох обдарованих, яскравих і особистостей, які стали гордістю не тільки національної історії та культури, але й ввійшли до пантеону слави інших країн, усього людства.
 Напередодні 272-ї річниці міста Олександрія в центральній міській бібліотеці відкрилася краєзнавча виставка «З любов’ю до Олександрії жили і мріяли, й творили». Увазі присутніх представлено матеріали про видатних особистостей, життя і діяльність яких були пов’язані з нашим краєм: всесвітньовідомих вчених, істориків, письменників, митців, громадських діячів. Серед них: вчений Дмитро Чижевський, актор та режисер Гнат Юра, артист Ілля Набатов, композитор Шолом-Секунда, художник Сергій Рябченко, військовий Петро Кошовий, архітектор Євген Заславський, хімік Ярослав Гороховатський та багато інших.
Бібліотекарі сподіваються, що містяни відкриють для себе нові імена та більше дізнаються про людей, якими давно  пишаються. 





«Апостоли слов’янської писемності»

24 травня ми відзначаємо День слов'янської письменності та культури. Це  свято просвіти, культури, рідного слова. В цей день згадують творців слов'янського алфавіту - Кирила і Мефодія. Саме вони стали основоположниками слов'янської писемності. 

Кожна людина, яка говорить українською мовою, повинна гордитися і дорожити своєю культурою та історією, повинна знати і зберігати в пам'яті імена перших слов’янських просвітників. Про це і багато іншого можна дізнатись з книг, представлених на виставці «Апостоли слов’янської писемності», яка експонується  у бібліотеці О. Пушкіна.



Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. У цей день в Україні згадують численних жертв сталінського терору, який мав масовий характер і особливо вдарив саме по українських землях.
Книжкова виставка «Злочин, якому немає прощення»,  спрямована на відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України.
Документи, представлені на виставці, допоможуть  дізнатися про історію, яку від нас намагались приховувати, адже всі ми маємо право на історичну правду, познайомитися з   творами  представників «Розстріляного відродження». Засуджених, скривавлених, але не зломлених, які птахами, з чаїним криком, злетіли у небо. 

Кожнен українець, поціновувач прекрасного, модного і стильного, щороку, у третій четвер травня,  святкує  Всесвітній день вишиванки.
Так, 17 травня, бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна, долучилися до свята і провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні та підготували книжково-ілюстративну виставку «День вишиванки  в Україні та світі», на якій представлені книги та журнали з мистецтва української вишивки.
Головним меседжем дня стали слова-заклик: «Порадуйте себе і оточуючих красивим елементом національного костюма – вдягніть вишиванку! І  буденність розквітне барвами




"Прочитай книгу про війну"


Тема Другої світової війни, яка  з'явилась  з  початку війни в нашій літературі, до цих пір хвилює як письменників, так і читачів. На жаль, поступово йдуть з життя автори, які знали про війну не з чуток, але вони залишили для нас в талановитих творах своє проникливе бачення подій, зумівши передати атмосферу гірких, жахливих років.
На згадку про Велику Перемогу відкладіть свої справи, прочитайте хорошу книгу про війну. Пориньте в ту годину, відчуйте подих часу, переживіть разом з героями книг біль, гнів, відчай, захоплення, почуття любові до всього живого і справжнього. Допоможе Вам в цьому  книжкова виставка-акція «Прочитай книгу про війну», яка експонується в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна.

Світ не повинен забувати жахи війни, розлуку, страждання і смерть мільйонів. Це було б злочин перед полеглими, злочин перед майбутнім, ми повинні пам'ятати про війну, про героїзм і мужність, що пройшли її дорогами, боротися за мир - обов'язок всіх, хто живе на Землі, тому однією з найважливіших тем нашої літератури є тема подвигу  народу в Другій світовій війні.



"Танець крізь віки"
29 квітня – день особливий для всіх, хто живе у ритмі танцю. Адже у всьому  світі він відзначається як Міжнародний  день танцю.  Ця дата обрана невипадково -  в цей день 1727 року народився  Жан Жорж Новер,  великий французький балетмейстер, реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, «батько сучасного балету».
Книжково-ілюстративна виставка під назвою «Танець крізь віки» відкрита  в Центральній  бібліотеці  ім. О.С. Пушкіна.
В експозиції представлені книги, періодичні видання, альбоми, енциклопедії про історію танцю, про танцювальні колективи, що мають світову популярність. Відвідувачі зможуть познайомитися з видатними майстрами танцювального мистецтва, вивчити збірки народних і сюжетних танців.

                 
«Вперед у майбутнє:
відкриваємо таємниці космосу»
Зоряне небо - це та незбагненна загадка, до якої завжди будуть прагнути люди. 12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики - пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день - день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі!

В бібліотеці ім. О. Пушкіна організовано книжкову виставку «Вперед у майбутнє: відкриваємо таємниці космосу», присвячену Дню космонавтики.
Читачам і гостям бібліотеки представлена ​​підбірка книг і журналів, що розповідають про першовідкривачів космічної ери, про героїв-космонавтів, які сміливо підкорюють простори Всесвіту.

На виставці представлена ​​науково-популярна література про космос, показана історія розвитку космічної галузі України.

«Фашистські табори смерті – 
              геноцид проти людства»
Щорічно 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських  концтаборів.
Це День скорботи за тими 12 млн. чоловік, які були знищені в таборах смерті, їм присвячена книжкова виставка «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства», яка відкрилася 10 квітня в Центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна. На виставці представлені документальні та художні матеріали.
                     
 «Великдень єднає»
Найрадісніше християнське свято українці четвертий рік поспіль відзначають у стані неоголошеної війни. Здавалося б, що приводів для радості в таких умовах небагато, але в основі Великодня є беззаперечна і дуже важлива для нашого усвідомлення істина — перемога Ісуса над смертю.
З якими думками маємо сприймати Великдень, а також, як готуватися до Пасхи і жити після неї, допоможуть дізнатися матеріали представлені на книжково-ілюстрованій викладці «Великдень єднає». Тож запрошуємо до нашої бібліотеки!
                 


«Обери здоров’я – обери життя»
Здоров'я - безцінне багатство кожної людини окремо, і всього суспільства в цілому. 7 квітня 1948 року заснована Всесвітня організація охорони здоров'я. Тому саме в цей день у всьому світі щорічно святкують Всесвітній день здоров'я.


Як правильно ставитися до свого організму і підтримувати його в тонусі, як перемогти простуду, зміцнити імунітет розповість книжкова виставка-порада «Обери здоров’я – обери життя», розташована на абонементі центральної бібліотеки ім. О.Пушкіна. Тут читач знайде корисні матеріали про психогігієну особистості, про правильне харчування, користь овочів і фруктів, а також про заняття спортом і їх важливості. 



«Людина, яка могла стати вільною»
3-го  квітня  2018 року виповнюється 100 років видатному письменнику і громадському  діячу,  класику сучасної української літератури Олесю Терентійовичу Гончару. 
Найвідомішими творами Олеся Гончара, що викликали величезний суспільний резонанс, стали його романи «Прапороносці» та «Собор». Причому, якщо за «Прапороносці» Гончар був приголублений тогочасною владою, то за «Собор» він отримав клеймо «націоналіста та очернителя радянського ладу».
Абонемент центральної бібліотеки ім. О.Пушкіна  запрошує всіх бажаючих познайомитись з книжковою виставкою-персоналією «Людина, яка могла стати вільною».
Сподіваємося що запропоновані матеріли допоможуть Вам дізнатися більше про Великого Українця Олеся Гончара .
Читаймо Олеся Гончара – він жив і творив для нас, для України, для її майбутнього.

27 березня – Міжнародний день театру
«Чи любите ви театр так, як люблю його я, тобто всіма силами душі вашої...». Так освідчувався в коханні мистецтву сцени один відомий критик позаминулого століття.
Виставка-сюрприз «Театральні автографи часу» - для тих, хто самовіддано любить театр та глибоко вшановує його робітників - театральних режисерів, акторів.
Представлені книги розповідають про розвиток театрального мистецтва в Україні та світі, про видатних акторів, які все життя присвятили театрові. Також у виданнях відображено історію та сучасний стан мистецтва театру в нашому краї.



«Туберкульоз виліковний!»
Cьогодні має місце недостатня інформованість населення  з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти  хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності  про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.
Тож, до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в центральній міській бібліотеці оформлено виставку літератури «Туберкульоз виліковний!», метою  якої є поінформувати про глобальну епідемію якомога більше людей  і дати  зрозуміти  людству, що чинити опір цій хворобі можна і треба.
Книжкові та періодичні видання, представлені на виставці, висвітлюють підходи щодо організації боротьби з туберкульозом на глобальному, регіональному, національному рівнях, сучасні тенденції діагностики та профілактики, а також шляхи підвищення ефективності лікування цього поширеного захворювання.
Варто всім ознайомитись з даною виставкою і отримати корисну інформацію. Це стане запорукою вашого здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії.
Бережіть себе і своїх рідних!


«З Шевченком у серці»

Кожного року, 9 березня,  ми відзначаємо  День народження українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка.  До цієї дати підготовлено експозицію нових книг,  які допоможуть детальніше ознайомитися із творчістю Великого Кобзаря. 


«Децентралізація влади. 

Реформа місцевого самоврядування»

В Україні відбувається наймасштабніша реформа за весь період її існування як незалежної держави – децентралізація влади.

Як і все нове та незвідане – реформа децентралізації викликає багато дискусій та вже набула як прихильників так і противників проведення цих важливих змін.

Виокремити всі плюси та мінуси процесу децентралізації пропонуємо переглянувши книжкову виставку «Децентралізація влади. Реформа місцевого самоврядування».




"Тонке мереживо жіночої душі"


Міжнародний жіночий день - свято весни і жінки, як  втілення краси і чарівності, щастя і гармонії.
На передодні свята до уваги користувачів центральної бібліотеки  ім. О. Пушкіна представлена  виставка «Тонке мереживо жіночої душі» присвячена жінці, вічній загадці, яку намагалися і намагаються розгадати з тих пір, як існує людство. Цінителі прекрасного - поети, музиканти, художники прагнули осягнути красу, таємницю цього божественного і в той же час земного створення. Експозиція представляє колекцію книг на найрізноманітніші "жіночі теми".





«Славетне ім’я, славетне життя»



Щовесни, коли тануть сніги,
на рясті просяє веселка.
Повні сили й живої снаги,
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Саме під таким гаслом працівники абонементу бібліотеки  ім. Пушкіна провели огляд книжково-ілюстрованої  виставки «Славетне ім’я, славетне життя».



Поезія Шевченка – це той місточок, який з’єднує минуле і сьогодення. Його твори бентежать серця, захоплюють багатством образів, багатогранністю почуттів... Читаючи Шевченка, відчуваєш, що писані вони людиною велетенського, безмежного таланту, яка за життя піднеслась до вершин мудрості, на верхогір’я людського духу.
Тож читаймо, шануймо і любімо духовного батька всіх українців – Тараса Григоровича Шевченка!
Детальніше ознайомитися з бібліотечною «Шевченкіаною», поповнити свої знання Ви зможете, завітавши до нашої бібліотеки.


«Музичний талант Василя Барвінського»
Василь Барвінський є однією з найтрагічніших постатей в історії української музики. Він написав сотні геніальних творів, велика частина яких була знищена прямо на очах у автора під час його арешту у дворі Львівської консерваторії, а сам композитор репресований до Сибіру. Після повернення з концтабору Василь Барвінський називав себе «композитором без нот»…
До 130-рiччя вiд дня народження видатного композитора, талановитого педагога, виконавця, вченого, активного громадського діяча в центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна (абонемент) відкрито виставку-персоналію «Музичний талант Василя Барвінського». Виставка розкриває найважливіші етапи життя блискучого композитора, привертає широку увагу до образу й імені цього визначного представника української музичної культури XX століття.

"Масляна іде, млинці та мед несе"

Схоже на млинець, на небі сонце
Сяє в неба голубій безодні,
Зранку зазирнуло у віконце –
Справжня Масляна у нас сьогодні!


З 12 лютого на тиждень до нас в гості завітала  Масляна! З млинцями, піснями і веселощами. Поринути в святкову атмосферу всім бажаючим допоможе виставка-інсталяція «Масляна іде, млинці та мед несе» оформлена в центральній міській  бібліотеці ім. О. Пушкіна, на яку "загукує"  яскравий самовар,  ляльки-мотанки і сама  Масляна зроблена з млинців.

Виставка знайомить читачів з численними звичаями давнього слов'янського свята, іграми та забавами, хороводами та піснями, рецептами приготування рум'яних млинців.

"Всьому початком є кохання"

Кожен рік в середині лютого, наступає одне з самих романтичних свят – День закоханих. Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книг, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання. 




Саме ці твори Ви зможете знайти на виставці-інсталяції «Всьому початком є кохання...», яка експонується на абонементі  центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна.

Здоров'я - всьому голова

 Усім відоме прислів'я: «Гроші втратив - нічого не втратив, час втратив - багато втратив, а здоров'я втратив - все втратив».  
 Куточок  «Здоров’я – всьому голова», який експонується на відділі абонементу ЦБ ім. О. Пушкіна допоможе користувачам бібліотеки зробити правильний вибір літератури на тему здорового способу життя.     
Читайте і будьте здоровими!


ЧАС ЧИТАТИ

 В ЦБ ім. О. Пушкіна (абонемент) відкрита книжкова виставка-інсталяція «Час читати!». Бібліотекарі в незвичайній формі, формі годинника, вирішили нагадати читачам, що настала пора перечитати улюблену книгу. 

Цифрами на циферблаті годинника служать книги, в назві яких є відповідні числа: «Два капітана», «Три мушкетери», «Четверта висота», «Сім підземних королів», «Дванадцять стільців» та інші.
Виставка призначена для широкого кола читачів,
Шановні користувачі, займіть своє дозвілля корисним і приємним читанням! 
              


Україна- Німеччина:
           горизонти освіти і культури

2017-2018 роки являються роками української мови у Німеччині та німецької мови в Україні.
Метою українсько-німецького року мов є поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування  нових довгострокових партнерських стосунків і проектів.
 До Вашої уваги тематична викладка літератури з даної тематики



Василь Стус – людина, поет, легенда

Шостого січня 2018 р. виповнюється 80 років від дня народження Василя Стуса (1938-1985), поета, перекладача, лауреата Державної премії ім. Тараса Шевченка (1990), політв'язня радянського режиму, правозахисника, члена Української Гельсінської групи, Героя України (2005) посмертно.
Ніхто не знає, в чому полягає загадка слави. Часто трапляється, що про когось, хто все життя перебував у епіцентрі подій, забувають відразу після смерті. До Василя Стуса широка відомість прийшла після перепоховання в 1989-му. Що є цьому причиною: поетична творчість? героїка життя? непримиренність позиції? здатність перейматися чужим болем?
Знайти відповіді на ці та інші питання Ви зможете, ознайомившись з книжковою виставкою «Василь Стус – людина, поет, легенда», яку підготували працівники абонементу центральної бібліотеки ім. О.Пушкіна. На ній представлені книги поета, журнальні, газетні публікації про його життя та творчість.

Ми чекаємо на Вас!
                                       
Новий Рік і Різдво Христове викликають у нас почуття радісного очікування новорічно-різдвяного дива. В такий час особливо хочеться читати зимові книги, наповнені теплом і чарами. Книги різних жанрів, так чи інакше які пов'язані із зимовою тематикою: засніжені пейзажі, льодова атмосфера, зима, снігопад, льодовики, холод і холоднеча.



Дорогі користувачі, запрошуємо Вас вирушити у Новорічний кругосвітній тур, який для Вас приготував відділ абонементу центральної міської бібліотеки. Відкривайте для себе світ добрих чудес!

Футбол об'єднує світ!  
За кількістю гравців і глядачів у більшості країн футбол - гра номер один. Хороший футбол - красива і складна гра, і ці дві якості нерозривно пов'язані. Тому він нас і захоплює.
 Центральна міська бібліотека долучилася до святкування Всесвітнього дня футболу, який відзначається 10 грудня, організувавши для своїх користувачів виставку літератури, яка розповідає про гру в яку грають в усьому світі більше 120 мільйонів професійних гравців і незліченна кількість любителів.

Окремі розділи виставки розповідають про розвиток футболу в світі, зірок світового футболу, про Українську футбольну збірну та досягнення олександрійських футболістів.

  

Щороку  7  грудня   українське   суспільство   відзначає   День місцевого   самоврядування  в   Україні. Це   професійне   свято працівників селищних,  сільських, районних, обласних і міських рад, які представляють численних народних обранців.
З нагоди свята в центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна оформлено книжкову експозицію «Місцеве самоврядування-міцний фундамент народовладдя».
Ми вітаємо усіх, хто невтомно працює задля зміцнення демократичних засад розвитку суспільства і запрошуємо до бібліотеки на перегляд книжкової виставки.


Для олександрійців 6 грудня об’єднало два свята - День Збройних сил України  та День визволення Олександрії від фашистських загарбників.
 74 роки тому  в наше  місто прийшло довгоочікуване і життєдайне свято – Олександрія була звільнена від фашистських окупантів.
Віддаючи   шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо жовтий прапор свободи в нашій державі Україні, сприяючи патріотичному вихованню молодого покоління,  в бібліотеці оформлена книжкова виставка « Їх подвиги творять історію України».
Ми  низько вклоняємося тим, хто  багато літ тому назад  здобув перемогу і тим, хто нині з автоматом береже і захищає мир і спокій українських домівок.
Представлені матеріали  на книжковій виставці познайомлять всіх бажаючих з  історією  перемоги  та мужністю наших захисників.





В краєзнавчій виставці «Голодомор на Кіровоградщині» висвітлюється одна з найтрагічніших сторінок української історії на території регіону Центральної України в межах сучасної Кіровоградської області.
Представлені книги створені на підставі архівних документів, свідчень осіб, які пережили страхіття Голоду в 1932-1933 роках.



До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, який відзначається в Україні щорічно 9 листопада, в читальній залі центральної міської бібліотеки підготовлено книжково-ілюстративну виставку «Олександрія – культурний центр».
Представлені матеріали розповідають про культурний розвиток міста, діяльність закладів культури, талановитих митців, які зберігають, творять та примножують національну культуру.


9 листопада українці відзначають День української писемності і мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники.
Щоби правильно розмовляти українською, недостатньо просто народитись українцем. Адже мова, як живий організм, має здатність змінюватись та піддаватися впливу інших мов.  Абонемент ЦБ ім. О.Пушкіна презентує добірку книг, які розширять Ваш словниковий запас, допоможуть грамотно та красиво розмовляти.


В історію українського народу вплетено чимало героїчних і трагічних сторінок. Та найтрагічнішими з них залишаються жахливі роки Голодомору, що й донині ятрять душу кожного свідомого громадянина, бентежать пам’ять за мільйонами невинно загиблих наших співвітчизників. На знак вшанування пам`яті жертв Голодомору абонемент ЦБ ім. О. Пушкіна відкрив книжкову виставку «Рідної землі - трагічні дні».
До експозиції увійшли праці провідних істориків, міжнародних діячів, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки «Жовтий князь», У. Самчука «Марія» та С.Талан «Розколоте небо».
Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки та вшанування пам'яті жертв Голодомору.



З нагоди відзначення 28 жовтня Дня визволення України від фашистських загарбників на абонементі центральної  бібліотеки ім.О.С.Пушкіна презентовано розгорнуту книжково-документальну виставку "Війні немає забуття".
Книжкова виставка – скромна данина пам’яті про тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу і незалежність Батьківщини, хто залишився патріотом України до останнього подиху.
Користувачі бібліотеки  мають можливість познайомитись з книгами, які побудовані  на віднайдених матеріалах та архівних джерелах.

Документи, представлені в експозиції, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій Другої світової війни.  
Запрошуємо до бібліотеки. Бібліотечні працівники раді будуть отримати відгуки про прочитане!




День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва, який з 2015 року є державним святом.

Та серед захисників є Герої, наші земляки, які віддали своє життя за Україну.

На шану  військовослужбовців, які  героїчно  загинули  при  виконанні  завдань по  захисту  суверенітету та  територіальної  цілісності держави,  в  центральній бібліотеці  ім. О.Пушкіна створено виставку світлин олександрійських бійців АТО «Наші».  Також до вашої уваги представлені книги з даної тематики.

Ми збережемо пам'ять про них, бо Герої не вмирають!





За історію розвитку  цивілізації перед людством виникало безліч складних проблем, але повною мірою глобальні проблеми виявилися у другій половині й особливо в останній чверті 20 століття. 
Виставку літератури «Доля планети – у наших руках», представлену в читальній залі центральної міської бібліотеки, присвячено глобальним проблемам людства.
 В матеріалах виставки висвітлено проблеми економічної та політичної взаємодії держав, взаємодії суспільства й природи, проблеми соціального характеру, кожна з яких і всі вони разом здатні спричинити знищення всього живого на нашій планеті. 

Тримати читача в постійній напрузі та при цьому розповідати по-справжньому гідну історію - мистецтво, яким володіє далеко не кожен письменник. Але існують  книги, які при невеликому обсязі здатні захопити настільки, що весь світ відходить на другий план. Саме вони здатні подарувати вам цілу ніч (або цілий день) неймовірних вражень і залишити приємний післясмак. Працівники абонементу ЦБ ім. О.Пушкіна представили вашій увазі книжкову виставку «Новинки літератури». Тож,запрошуємо вас до бібліотеки!



Згадка про рідний край у душі кожної людини завжди відгукується солодко-ніжним, а то і болючим щемом.
Приємні відчуття у користувачів бібліотеки ім. О.С. Пушкіна викликає фотовиставка «Чаруючі краєвиди Олександрії», яка відкрилась 26 вересня.
Навіює ностальгію приміщення сучасного вокзалу, радує душу різноквіття площі Соборної з її охолоджуючим в літню спеку та сяючим кольорами веселки в вечірній час, любимцем дітвори – фонтаном.
Затамовує подих фото центрального проспекту з висоти пташиного польоту.
Фотовиставка зупиняє хоч на мить кожного помилуватися неповторними краєвидами сучасної Олександрії.







   Щороку, в Україні, 22 вересня відзначають День партизанської слави. Саме цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в Україні. Дане свято, нагадує нам, нащадкам, про подвиги українських військових,котрі билися з фашистськими окупантами. Центральна бібліотека ім. О.С. Пушкіна щорічно долучається до вшанування пам’яті героїв.
Цього року в читальній залі експонується книжково – ілюстративна виставка «Мужність партизанська», де представлені сторінки героїчних подвигів партизанів-підпільників



В центральній міській бібліотеці експонується виставка фото-факт «Гордість і слава України-олександрійські спортсмени».
Представленні видання розповідають про славні спортивні традиції нашого міста та спортсменів Олександрії, які завжди брали активну участь в змаганнях на першість світу, Олімпійських іграх та змаганнях на першість України.
Олександрійці пишаються досягненнями  Олімпійського чемпіона, шестиразового чемпіона світу і Європи зі спортивної гімнастики Григорія Місютіна, велогонщика, майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу Олександра  Квачука,  українського і радянського футболіста та футбольного тренера Миколи Латиша, майстра спорту з карате кіокушинкай Олександра Майгура, переможця і призера багатьох змагань з мотоспорту, Заслуженого тренера України Вячеслава Чебишева, спортсмена-кінотника, володаря трьох кубків СРСР, трьох кубків світу, багаторазового чемпіона і володаря кубка України Володимира Вощакіна.
Гордістю нашого міста є ПФК «Олександрія», футболісти якого дарують олександрійцям чесний та гарний футбол.

9 вересня  в Олександрійській  центральній бібліотеці  імені О.С. Пушкіна оформлена виставка-пам'ять  «О, скільки їх підводиться з безсмертя», присвячена Міжнародному Дню пам'яті жертв фашизму.
Відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму започатковано у 1962 році саме у вересні (друга неділя), тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення.   72 роки минуло з тих пір, коли спільними зусиллями був переможений фашизм, який приніс світу незліченні страждання і мільйони жертв.
Про цю подію в світовій історії інформує читачів виставка. Тут представлена ​​військово-патріотична література, в якій розказано про держави-учасниці війни, людські втрати, військові дії на різних територіях.

Головна мета вшанування Дня пам’яті жертв фашизму – це поширення правдивої інформації про фашизм як  ідеологію та вживати заходів для постійної боротьби з можливим  відродженням фашизму.
До 78-ї річниці початку Другої світової війни, яка почалася 1 вересня 1939 року, у відділі абонементу центральної міської бібліотеки підготовлено виставку літератури «Кривава ціна миру в Європі 45-го та сьогодні».
В першому розділі виставки представлена література з історії Другої світової війни. А саме: книги В. Пеунова «Війна очима солдата», В. Даценка «Зеленая Брама: возвращение к легенде», Д. Яневського «Проект Україна».
Друга ж частина розміщує видання, які розповідають про сучасні військові події на Сході нашої держави. До уваги користувачів книги
В. Торби «Я – свідок», С. Лойка «Аеропорт», Б. Гуменюка «Блокпост» та інші.
Головною метою виставки  є – нагадати сучасникам про події Другої світової війни та розповісти про те, якою ціною дається мир Україні сьогодні.



На допомогу в підготовці до інформаційних днів Європейського Союзу в навчальних закладах міста, з метою поглиблення знань про країни Європи та нашу державу – Україну, популяризації літератури про Європейський Союз, в читальній залі центральної міської бібліотеки підготовлено виставку літератури «Моя країна у співдружності європейських народів». Представлені матеріали дають відповіді на запитання «Що таке Європейський Союз?», «Як і чому створювалася європейська родина?», «Чим займається Європейський Союз?», «Чому інші європейські країни прагнуть стати членами ЄС?», «Які відносини Європейського Союзу та України?».  
 
Непростою була доля українських символів. Їх забороняли й відтворювали, обожнювали й ненавиділи. Українські мученики йшли на смерть заради того, щоб сьогодні ми мали державний гімн, прапор і герб.

Жовто-блакитне полотнище було стягом Київського князя Володимира. Під цим стягом Київська Русь здобула чимало перемог у війні й політиці. Жовтий колір державного прапора України символізує обтяжену хлібом ниву, а блакитний – моря, які омивають береги нашої держави та чисте небо України про це розповідає інформаційна виставка «Два кольори української слави».


24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто прийняла Акт проголошення України незалежною, самостійною, демократичною державою. Мільйони українців встали з колін, відчули себе людьми, викликали у світі захоплення. Ми заявили про себе, як про велику націю, гідну зайняти достойне місце в світовій спільноті, бо зуміли відродитись, воскреснути з попелу. Наші серця, наші думки звеличуються, сповнюються силою від української землі. Для кожного з нас вона – Україна – найрідніша, наймиліша, найкрасивіша на світі.
Наша держава сьогодні  святкує 26 річницю проголошення незалежності.              День Незалежності – найважливіше національне свято для українців. Воно виплекане багатьма поколіннями героїчних борців за волю та територіальну цілісність України.
   Бібліотека ім. О.С. Пушкіна долучилася до святкування Дня Незалежності, шляхом організації книжкової виставки « Горнусь до тебе, Україно ! », на якій представлені матеріали , котрі  дають повне уявлення про Україну, як незалежну демократичну державу.
Варто зауважити, що незалежність сьогодні – це той незламний бойовий дух відважних воїнів, які, ризикуючи своїм життям, зараз стоять на сторожі безпеки нашої Вітчизни.
Тож,запрошуємо Вас відвідати нашу бібліотеку !

Важливу роль у нашому житті відіграє місцева преса. Газетні публікації допомагають глибше та змістовніше вивчити історію свого краю, забезпечують нас інформацією про те, що відбувається або має відбутися в краї, допомагають формувати наші думки відносно різних подій, забезпечують цікаве та корисне дозвілля. 
Запрошуємо на зустріч з періодичними виданнями «Олександрійщина газетним рядком»!






 
Ви не знаєте що цікавого почитати? Тоді завітайте до абонементу центральної бібліотеки ім.О.С.Пушкіна, адже в книжковому фонді бібліотеки з’явилося безліч цікавих новинок.
Працівники бібліотеки оформили цікаву книжкову виставку «Світові бестселери», яка зібрала воєдино новинки на  будь-який смак – про кохання, глибокі почуття, фантастичні світи, жорстокість і розпач, бестселери зарубіжної та української літератури, що користуються найбільшою популярністю серед читачів. Щоб зрозуміти, чим саме ці книги підкорюють багатомільйонну читацьку аудиторію, варто їх не лише побачити, а й прочитати.

З метою популяризації періодичних видань та залучення нових користувачів до бібліотеки, бібліотечні працівники центральної міської бібліотеки запропонували городянам та гостям нашого міста «дегустацію» журнальних новинок.
У сквері на Соборній площі, в затінку дерев, на свіжому повітрі, можна було погортати улюблені : «Вокруг света», «Новое время», «Бурда», «Единственная», «Дім. Сад. Город», «Огородник», «Радиоаматор» та багато інших цікавих та корисних  видань. 


Хто ж не любить літо, літо люблять всі. Літо – це найкраща пора, коли маєш  чудову нагоду поринути у світ літератури,  познайомитися з творчістю нових  письменників,   пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання. 
Зробити літній  відпочинок користувачів абонементу центральної бібліотеки   ім. О.С.Пушкіна  активним, пізнавальним, пам’ятним, наповненим яскравими враженнями і гарним настроєм допоможе книжкова виставка «Літо. Сонце. Море.Пляж… Яку книжку взяти в багаж?».
    Для любителів фантастики і детективів,  новинок зарубіжної та української класики, завжди знайдеться місце у валізі для подорожей .

   Літо швидко збігає. Тож поспішайте мерщій до бібліотеки порадувати себе та своїх друзів цікавим та змістовним відпочинком!

  
28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.
На відзначення Дня Конституції України біля Олександрійського міського музейного центру ім. А.Худякової  спільно з міською централізованою бібліотечною системою  розгорнуто книжково-ілюстровану виставку «Виміряно поколіннями».  
Представлені матеріали дають можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її розвитку.
Виставка триватиме 27 та 28 червня.

              
28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої держави як День верховенства національних інтересів. Цього дня Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави.
Українські громадяни отримали Основний закон, який гарантував їм права та свободи, закріпив правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. 
26 червня з нагоди свята на абонементі ЦБ ім. О. С. Пушкіна була відкрита книжкова виставка «Конституція України – головна книга життя».
На виставці представлені книги: «Конституція України», література про історію встановлення Дня Конституції, видання про права та обов’язки громадян України, статті по темі.

Світ професій такий різноманітний. Як осягнути його? Як по змозі уникнути помилок при вирішенні питання ким бути? Яку стежку обрати у житті? 
Аби не розгубитися, вибираючи собі професію на все життя в центральній міській бібліотеці для випускників було організовано інформаційну викладку "Знайди своє покликання", що має на меті ознайомлення молоді з матеріалами, які допоможуть зорієнтуватися у світі професій.
На викладці представлені інформаційні матеріали центру зайнятості, рекламні проспекти навчальних закладів, довідники для абітурієнтів, що містить адресно-реквізитні дані про навчальні заклади різних рівнів акредитації.
Тож, завітайте до бібліотеки, перегляньте книги та буклети, що неодмінно стануть порадниками у виборі професії.
Сподіваємося, що ви зробите свій правильний вибір. 
                                                                








Проведемо літо з книгою

 Традиційно вважається, що літо у бібліотеці - це пора затишшя. Дещо зменшується потік любителів почитати, люди відправляються на відпочинок, на дачі, городні ділянки. Але немало й тих, хто навіть у літню пору не уявляє своє життя без книги, без читання.

Саме для цієї категорії користувачів у відділі абонементу бібліотеки була проведена літературна мандрівка «Проведемо літо з книгою»,  розрахована спеціально на літній сезон.

На виставці представлена література на різні смаки: для любителів фантастики і детективів, зарубіжної та української класики, для романтичних натур - безліч творів про кохання.

Приходьте, читайте, насолоджуйтесь корисним відпочинком!

Завітайте до бібліотеки та проведіть літо з книгою!!!



Яскравим спогадом про весну і літо розквітла бібліотека  світлинами, на яких відбилась швидкоплинна та тендітна краса.
Святкової і водночас ніжної атмосфери надає бібліотеці  виставка-інсталяція  «Квіти – найчарівніші творіння природи».
Космея, нарцис, мак, примула, рудбекія, зігокактус… «Кожна квітка – особистість», — вважають бібліотечні працівники, а користувачі бібліотеки висловлюють захоплення красою світлин, в яких вони  бачать  неперевершену досконалість і різноманіття структури та форми, які дарують почуття гармонії та миру в душі.     
Своїми гарними враженнями від виставки поділилися користувачі і  в книзі відгуків : «Дякуємо працівникам бібліотеки за подаровану можливість зупиняти неоціненні миттєвості життя та дарувати цю красу людям».
       
  На виставці крім світлин представлені і книги, в яких описано більше 600 видів, форм, сортів квітково-декоративних рослин, що можуть бути використані  для озеленення  присадибних ділянок та як  кімнатні рослини. Всі книги ілюстровані.
 А завершує експозицію виставка живих фіалок, які розквітли в бібліотеці. 



День Святої Трійці – одне із найважливіших свят православ’я, яке святкується на 50-й день після Великодня (Воскресіння Христового).
Дізнатися про звичаї, традиції, обряди на Трійцю, допоможе книжкова виставка «Зеленеє свято у травах іде», яка експонується в центральній міській бібліотеці.


До 271-ї річниці міста Олександрія в центральній бібліотеці представлено виставку літератури «Олександрія туристична». В матеріалах виставки міститься інформація про розвиток сільського зеленого туризму в місті, туристичні маршрути, розроблені управлінням культури і туризму міської ради.
Серед них: Зелена садиба «Горіх» смт. Пантаївка, «Олександрійська січ» - с. Мартоіванівка, «Зимова казка Звенигородки», «Тихе полювання» (Пантаївський ліс), «Осіння казка» - с. Звенигородка та інші.
Також можна ознайомитися з серією буклетів, підготовленими Управлінням культури і туризму Олександрійської міської ради «Олександрія запрошує на екскурсію»

Актуальний репортаж  "Сторінки історії.  Політичні  репресії 1937-1939"
Священним обов’язком кожного громадянина будь-якої держави є збереження пам’яті про минуле свого народу. Саме тому нам, бібліотечним працівникам, так важливо привернути увагу наших користувачів до трагічних подій історії України. 
 Нинішній рік – рік 80-річчя масового сталінського терору, який наніс  невиліковну рану народам нашої країни. 1937-1939 роки були вищої точкою репресивної політики, піком політичних репресій, які широко  застосовувались правлячим режимом після захоплення влади у 1917 року.
Хрести… Хрести… 
Померлих так багато, 
Що не усіх земля і прийняла… 
За убієнних на весь світ кричати 
Нам треба. Пам’ятати все про них 
І кожне ім’я злотом написати 
Грядущим на скрижалях кам’яних. 
Ці проникливі, сповнені болем рядки з вірша молодої української поетеси Марини Довгаль стали красномовним епіграфом  до книжкової виставки   «Сторінки історії. Політичні  репресії 1937-1939 років».
Щороку у третю неділь травня  ми згадуємо кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.
На виставці також представлені книги  талановитих  письменників, безневинно засуджених і в переважній більшості знищених у сталінських таборах, розстріляних серед них – В.Підмогильний, М.Зеров,  М.Куліш , М.Хвильовий та ін..
Загалом, за деякими даними, у Радянській Україні в 1930-х роках було ліквідовано майже 80 % творчої інтелігенції, що дає підстави назвати цей період "розстріляним відродженням".
    Український народ солідарний з усіма націями, які постраждали від злочинів тоталітарних, зокрема комуністичних режимів, і сьогодні на своїх кордонах ціною життя тисяч патріотів відстоює шанс на мирне майбутнє не лише Європи, а й усього світу.
Бібліотекар закликала згадати в цей день усіх, хто став жертвою тоталітарного режиму. Вічна їм пам'ять!

Сім’я – це основа суспільства. Як у всьому світі, 15 травня українці відзначають Міжнародний день сім’ї. Свято було засновано постановою ООН з метою звернути увагу на проблеми сім’ї, як базового осередку суспільства.
Центральна бібліотека ім. О.С.Пушкіна до Міжнародного дня сім’ї презентувала книжкову виставку «Без сім’ї немає щастя на землі».
На виставці представлені книги та статті із періодичних видань, які допоможуть заглибитись у витоки родинного виховання у національних традиціях, звичаях і обрядах, духовному світосприйнятті, національному мислені. Це. зокрема, законодавчі матеріали, психологія сімейних відносин, мистецтво спілкування з дітьми, художня література, як класична, так і сучасна. У цих книгах відображена вся сутність сімейного життя, особливість стосунків між чоловіком та дружиною, правила та норми щасливого шлюбу.
Тож запрошуємо всіх до перегляду виставки та сподіваємось, що представлена література   допоможе зробити вашу сім'ю духовно глибшою, дружнішою та благополучнішою.


В травні, у дні весняного буйноцвіття приходить до нас свято Перемоги, свято «зі сльозами на очах».
6 травня, з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війнів центральній бібліотеці ім.О.Пушкіна відкрилась книжкова виставка: "Миттєвості весни 45 року", на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.
Всіх, хто бажає долучитись до пам′яті воєнних років, до героїчного минулого своїх батьків, дідів і прадідів запрошуємо до центральної міської  бібліотеки ім.О.Пушкіна.

 


Нещодавно фонд міської центральної бібліотеки поповнився новими книгами, які важливі для пізнання історії та сучасності Української держави.
 Серед них: «Апостол»: ілюстрований українськими, давньоруськими та візантійськими іконами, «Дорогого каміння сховище: антологія української поеми з часів Козацької держави XVII-XVIII ст.», книга історика, журналіста, письменника Віктора Авдєєнка «Київський патерик. 17 непростих питань української історії», книга Олександра Стражного «Менталітет Майдану» - хроніка подій, свідчення очевидців, дослідження Тараса Березовця «Анексія: острів Крим» та інші.
Запрошуємо до ознайомлення з новою літературою!


Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму розвитку.
Книга рятує душу від здерев’яніння.
Т.Г. Шевченко
Леонардо да Вінчі писав, що будь-яка людина може знову довести теорему Піфагора, але ніхто не може вдруге написати «Даму з камеліями». Кожен художній твір неповторний. Лишень один раз дано нам Шевченкове «Садок вишневий коло хати», «Сміються, плачуть солов’ї» Олександра Олеся, «Лісову пісню» Л.Українки, кров’ю серця написані вірші Василя Стуса.
 Ще зі школи ми пам’ятаємо, що книга - це джерело знань, найкращий подарунок, міст, що з'єднує різні цивілізації у часі і просторі.
 «Подякою» книзі за її вагомий внесок у життя людей було заснування Всесвітнього дня книги та авторського права, яке щорічно відзначається 23 квітня. Це свято авторів, видавців, вчителів, бібліотекарів та всіх причетних до книжкової справи.
В центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна до Всесвітнього дня книги та авторського права організована книжкова виставка «Добре слово книзі», де читачі мають змогу ознайомитися з історією виникнення світової та української книги, із захистом інтелектуальної власності шляхом дотримання авторських прав.
«Не сподівайтеся позбутися книжок!» Можливо, це застереження європейських інтелектуалів У. Еко та Ж.-К. Кар’єра звучить дещо іронічно, але опирається воно на досвід тривалого книгокористування і змушує нас задуматись про місце книги у сучасному житті. Чимало скептиків вважають, що традиційна книга віджила своє, але книга ніколи «не помре», вона лише змінює свою форму, перетворюючись на електронну або аудіоверсію.
Приємного всім читання!
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


 «Музика свободи», «музика джунглів», «музика чорних» - які тільки синоніми не застосовували до поняття нового чудового віяння в музичному світі. У розмовах про нього людей з вищого суспільства завжди відчувалися нотки зневаги. Це неспроста, адже рок-н-рол зруйнував віками побудовані в музично-танцювальному плані канони, сприяв формуванню світогляду, не скутого набридлими стереотипами. А ось діти світських леді і джентльменів, незважаючи на невдоволення своїх респектабельних батьків, вичавлювали з власного тіла на танцмайданчиках все, що тільки можливо під запальні звуки.
Рок-н-рол подарував світові таких чудових виконавців, як Едді Кокран, Елвіс Пресли, Карл Перкінс, Бадді Холлі, Джерри Лі Льюїс, Чак Беррі, Фетс Доміно. Незважаючи на гоніння та утиски, запальний жанр довгі роки залишався популярним і улюбленим серед шанувальників різного віку і соціального рівня. Сьогодні рок-н-рол – не просто музика, це – своєрідний стиль життя, який ніколи не помре.
13 квітня, до Всесвітнього дня рок-н-ролу, в центральній бібліотеці ім.О.Пушкіна відкрилась нова книжкова виставка «Хіти в стилі рок-н-рол». Всесвітній день рок-н-ролу - свято однодумців, для яких рок-н-рол став не тільки музикою, а стилем і способом життя.
Усім любителям цього жанру пропонуємо не тільки ілюстрований матеріал про відомих виконавців, а й можливість послухати їхні запальні ритми.

Приходьте і насолоджуйтесь!
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Цигани - одна з найзагадковіших націй в світі, щедро розкидана творцем по світу. Всяк, кого не спитай, розповість про них масу небилиць, але ніхто не дасть простої і достовірної відповіді на питання - хто вони?
Спробуємо розібратися, наскільки відповідає дійсності все те, що про них пліткують ... Тож, до вашої уваги центральна бібліотека міста пропонує книжково-ілюстративну викладку «Вільна  душа кочового народу», присвячену Міжнародному дню ромів, який святкується 8 квітня.
Аби зруйнувати негативні стереотипи про ромів, ми зібрали короткі відомості про знаменитостей ромського походження. Список, звісно, не є вичерпним. Однак кожна з історій доводить: талант не має національних обмежень, а інтелект та індивідуальність – це те, що належить не певній національності, а конкретній людині.
Ці історії про видатних ромів підтверджують, що більшість із них залишили слід саме в мистецтві. Адже мистецтво є синонімом свободи. Саме духом свободи сповнені й вигадані, літературні образи ромських героїв.  В епоху романтизму прагнення свободи надихнуло  багатьох митців звернутися до загадкового світу вільних кочових племен. Так, приміром, народилася серія яскравих персонажів у поемі Пушкіна «Цигани», а також образ пристрасної Кармен у новелі Проспера Меріме,  яка потім стала ще й героїнею однойменної опери Жоржа Бізе, прекрасної циганки Ази у романі В. Гюго «Собор Паризької Богоматері та багато інших.

Тож, не пропустіть можливість ознайомитися з художніми та мистецькими творами. Гарного перегляду!
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

1 квітня - Міжнародний день птахів, який   відзначається  щорічно в рамках програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера".
До цієї дати в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна підготовлено фото-виставку «Птахи нашого краю», на якій можна знайти інформацію про птахів, які обрали місцем проживання - наш край. Окрім яскраво ілюстрованих книг на виставці представлено інформаційний довідник «Каталог орнітофауни Олександрійського району Кіровоградської області», упорядником якого являється А.О. Шевцов.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Навесні, коли весь світ оживає після зимового сну, до нас приходить найсвітліше, найбільш шановане в народі свято Великдень - Світле Воскресіння Христове, свято добра, віри надії та любові.
Центральна міська бібліотека ім. О.Пушкіна для всіх городян та гостей нашого міста підготувала ряд цікавих заходів. Це і народознавчі години, і майстер-класи з писанкарства разом з майстринею Іриною Міхалєвич, і великодні засідання клубів «Чарівність» та «Струни серця».
Хочемо звернути вашу увагу на виставку-інсталяцію «Як Великдень на дворі, то й писанка на столі», що експонується в читальному залі центральної бібліотеки.
Відвідувачі можуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють походження свята, особливості відзначення Великодня в Україні. Також дізнатись про те, що потрібно покласти у великодній кошик. Господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.

======================================================

Перший весняний місяць радує нас величезною кількістю найрізноманітніших свят!
21 березня на планеті відзначається відразу два важливі екологічні свята - Всесвітній день Землі та Міжнародний день лісу.
Всесвітній день Землі відзначається вже понад 30 років і є одним з найбільших світських заходів, що проводяться під егідою ООН.
Дата була обрана і офіційно затверджена у 1971 році для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. У зверненні ООН говориться: «День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного».
В цей день в різних куточках нашої планети проходять різні заходи та акції: активісти організовують прибирання територій, займаються посадкою дерев, проводять конференції, виставки, присвячені природі, на жвавих вулицях у великих містах перекривається автомобільний рух.
Центральна міська бібліотека ім. О.Пушкіна також  долучилась до святкувань: на відділі абонементу було презентовано виставку-реліз «Живе обличчя моєї землі». На виставці представлені книги та статті з періодики, які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з геології, екології, географії, охорони земель та природи рідного краю тощо.
В своєму прес-релізі  бібліотекар  Н.О.Самойленко  розповіла читачам  про проблеми екології, захисті Землі від забруднення, необхідність зберегти красу нашої планети для нащадків.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в змозі  зупинити будь-який наш помилковий напрям і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя!
З Днем Землі!

==============================================================

Кожний великий народ має свої знакові постаті. Для Англії – це Байрон, для Німеччини – Гете, для Польщі – Міцкевич, для України – Шевченко.
Тарас Григорович Шевченко – письменник, поет, художник, громадський і політичний діяч, Людина з великої літери – належить до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства.
Щороку в березні ми традиційно відзначаємо Шевченківські дні. Саме в цьому першому місяці весни історично склалася доля нашого славетного Кобзаря – замкнулося коло його життя: 9 березня Тарас Григорович Шевченко прийшов у цей світ, 10 – пішов у вічність… 
Вшанування Шевченка є масовим. Його пам’ятають і поважають, ним захоплюються, до нього прислуховуються. Він і сьогодні сучасний.  Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе — до волі, має всесвітнє значення.
Творчість Кобзаря багатогранна, як і його талант. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і прозаїком, і драматургом. Велика спадщина поета продовжує служити людям, захоплює нас своєю мелодійністю, своїм багатством, красою слова, поетичністю.
Книги Т.Шевченка видавались за кордоном понад 300 разів і перекладалися на 147 мов світу. Творчість Т.Шевченка майже вся стала, якщо не піснею, то джерелом для створення опер, балетів, кантат, сюїт тощо. Вдивовижу факт, що не має аналога в світовому письменництві: на 240 шевченкових творів, які становлять його «Кобзар», композиторами складено понад 500 музичних творів. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США, Канаді, Італії, Аргентині, Франції. Є мала планета "Кобзар" - її відкрив 20 грудня 1976 року  український астроном Микола Чорних.
«Він був сином мужика і став володарем у царстві духу. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури», — так писав І.Франко у своїй „присвяті” Шевченкові.
9 березня на абонементі центральної бібліотеки ім.О.С.Пушкіна відбулася презентація книжкової виставки «Кобзарева стежина».  Присутні мали змогу ознайомитися з різними виданнями книг Тараса Григоровича, матеріалами про його життя і творчість. Окрім літератури та матеріалів періодичних видань, на виставці було представлено фотосвітлини, картини, альбоми. Бібліотекар Н.О.Самойленко не тільки провела змістовний огляд виставки, а й натхненно зачитала напам'ять уривки з улюблених шевченківських віршів.
Тож запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися із даною виставкою та долучитися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря. 


=======================================================

Фонд бібліотеки нещодавно поповнився новою літературою. З метою її популяризації в читальній залі розгорнуто експозицію книг під назвою «Новинки з книжкової корзинки».
Для футбольних уболівальників нашого спортивного містечка безперечно буде цікавою книга Тимура Желдака  «Історія чемпіонатів Європи з футболу», яка містить не тільки статистичні відомості, а й невідомі факти та загадки забитих і незабитих голів.
Історії родини Тарковських, який поєднав в собі вісім поколінь талановитих особистостей, присвячена книга Неллі Тарковської-Гассанової «Династія Тарковських».
Багатотомне видання «Легітимована правобережна шляхта (кінець XVIII — середина XIX ст.) бібліотеці подарував укладач Євген Чернецький -український генеалогкраєзнавецьгеральдисткандидат історичних наук (Україна), доктор гуманітарних наук (Польща), член Національної спілки краєзнавців УкраїниПочесний краєзнавець України. В книгах досліджується соціальна історія правобережної шляхти . Найбільше уваги приділено процесам легітимації та декласації дрібної шляхти Волині, Київщини та Поділля.
Дослідження доповнене списком, що конкретизує родовий склад легітимованої шляхти  Правобережжя.
Видання адресоване науковцям, краєзнавцям, всім, хто досліджує шляхетські родоводи.
Зацікавило це видання  постійного користувача нашої бібліотеки – Богдана Тобілевича, який надихнувся ідеєю створення алфавітного довідника про шляхетські роди нашого краю. Побажаємо йому успіхів у дослідженні історії краю.


/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

“Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає”, - сказав Януш Корчак. І це насправді так. Інтерес до читання значною мірою залежить від ставлення до книги в сім’ї.  А бібліотеки покликані задовольнити найрізноманітніші інформаційні  потреби користувачів, мати відповідні ресурси для відродження і популяризації родинного читання.
 Тож, сьогодні, відроджуючи традиції читання в сім’ї, абонемент центральної бібліотеки  запрошує в книжковий салон «Гарні книги для всієї родини». До уваги користувачів -   книги та журнали на різні смаки.
 Бібліотечні працівники сподіваються, що нове покоління читачів, прочитавши запропоновані книги, ставши батьками, буде спроможне самостійно залучати своїх дітей до читання.
 Маємо надію, що наша спільна справа, яка спрямована на виховання в дітей інтересу до книги, принесе свої плоди, а від  читання  користувачі отримають задоволення й радість пізнання нового.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////



21 лютого - Міжнародний день рідної мови
Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова – пісня колискова.
Мова – матері уста.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
З нагоди свята в бібліотеці ім. О.С.Пушкіна було організовано ілюстровану книжкову виставку "Слово до слова – зложиться мова" та проведено її коментований перегляд.
До уваги читачів - новинки навчальної та науково-популярної літератури, вірші про мову.
Сподіваємося, що видання, представлені в експозиції, стануть в нагоді нашим читачам.



/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


20 лютого – День Героїв Небесної Сотні
Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі.
Пам’яті загиблих Героїв присвячена виставка літератури «Небесна Сотня: історія нескорених» в центральній міській бібліотеці. На ній представлені публікації та книги, що відтворюють хронологію подій зими 2013-2014 рр., що відбулися в Україні після не підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, коли українці вийшли з мирними протестами проти політики влади,  а також спогади учасників Революції Гідності – студентів, активістів про те, як вони боролися за свої ідеали. Також  на виставці  представлені поетичні твори про Майдан та Небесну Сотню.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


14 лютого  виповнюється  80 років від дня народження Анатолія Ілліча Кохана - краєзнавця, журналіста, Почесного громадянина міста Олександрії.
 До цієї пам’ятної дати в бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Анатолій Кохан: лікар, краєзнавець,  журналіст», на якій представлено творчий доробок  автора  - книги та публікації в періодичних виданнях, а також матеріали, присвячені нашому видатному земляку. Серед них: книга Анатолія Кохана «Евреи Александрии», «Ти – наша доля, Олександрія», «Театральна Олександрія», «Штрихи до портрета Василя Сухомлинського», написані у співавторстві з Юрієм Біланюком, «Стара Олександрія в листівках і фотографіях» (спільно з Леонідом Сурженком),  «Сад,  огород – залог здоровья и долголетия» (у співавторстві з Василем Петленком) та інші.
На окрему увагу заслуговують поетичні та прозові твори автора, вражаючі своєю щирістю і людяністю.

Запрошуємо долучитися до вивчення творчості видатного олександрійця! 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на