Виставкова діяльність


Важливу роль у нашому житті відіграє місцева преса. Газетні публікації допомагають глибше та змістовніше вивчити історію свого краю, забезпечують нас інформацією про те, що відбувається або має відбутися в краї, допомагають формувати наші думки відносно різних подій, забезпечують цікаве та корисне дозвілля. 
Запрошуємо на зустріч з періодичними виданнями «Олександрійщина газетним рядком»! 
Ви не знаєте що цікавого почитати? Тоді завітайте до абонементу центральної бібліотеки ім.О.С.Пушкіна, адже в книжковому фонді бібліотеки з’явилося безліч цікавих новинок.

Працівники бібліотеки оформили цікаву книжкову виставку «Світові бестселери», яка зібрала воєдино новинки на  будь-який смак – про кохання, глибокі почуття, фантастичні світи, жорстокість і розпач, бестселери зарубіжної та української літератури, що користуються найбільшою популярністю серед читачів. Щоб зрозуміти, чим саме ці книги підкорюють багатомільйонну читацьку аудиторію, варто їх не лише побачити, а й прочитати.

З метою популяризації періодичних видань та залучення нових користувачів до бібліотеки, бібліотечні працівники центральної міської бібліотеки запропонували городянам та гостям нашого міста «дегустацію» журнальних новинок.У сквері на Соборній площі, в затінку дерев, на свіжому повітрі, можна було погортати улюблені : «Вокруг света», «Новое время», «Бурда», «Единственная», «Дім. Сад. Город», «Огородник», «Радиоаматор» та багато інших цікавих та корисних  видань. Хто ж не любить літо, літо люблять всі. Літо – це найкраща пора, коли маєш  чудову нагоду поринути у світ літератури,  познайомитися з творчістю нових  письменників,   пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання. 

Зробити літній  відпочинок користувачів абонементу центральної бібліотеки   ім. О.С.Пушкіна  активним, пізнавальним, пам’ятним, наповненим яскравими враженнями і гарним настроєм допоможе книжкова виставка «Літо. Сонце. Море.Пляж… Яку книжку взяти в багаж?».
    Для любителів фантастики і детективів,  новинок зарубіжної та української класики, завжди знайдеться місце у валізі для подорожей .

   Літо швидко збігає. Тож поспішайте мерщій до бібліотеки порадувати себе та своїх друзів цікавим та змістовним відпочинком!

  
28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.
На відзначення Дня Конституції України біля Олександрійського міського музейного центру ім. А.Худякової  спільно з міською централізованою бібліотечною системою  розгорнуто книжково-ілюстровану виставку «Виміряно поколіннями».  
Представлені матеріали дають можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її розвитку.
Виставка триватиме 27 та 28 червня.

              
28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої держави як День верховенства національних інтересів. Цього дня Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави.
Українські громадяни отримали Основний закон, який гарантував їм права та свободи, закріпив правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. 
26 червня з нагоди свята на абонементі ЦБ ім. О. С. Пушкіна була відкрита книжкова виставка «Конституція України – головна книга життя».
На виставці представлені книги: «Конституція України», література про історію встановлення Дня Конституції, видання про права та обов’язки громадян України, статті по темі.

Світ професій такий різноманітний. Як осягнути його? Як по змозі уникнути помилок при вирішенні питання ким бути? Яку стежку обрати у житті? 
Аби не розгубитися, вибираючи собі професію на все життя в центральній міській бібліотеці для випускників було організовано інформаційну викладку "Знайди своє покликання", що має на меті ознайомлення молоді з матеріалами, які допоможуть зорієнтуватися у світі професій.
На викладці представлені інформаційні матеріали центру зайнятості, рекламні проспекти навчальних закладів, довідники для абітурієнтів, що містить адресно-реквізитні дані про навчальні заклади різних рівнів акредитації.
Тож, завітайте до бібліотеки, перегляньте книги та буклети, що неодмінно стануть порадниками у виборі професії.
Сподіваємося, що ви зробите свій правильний вибір. 
                                                                
Проведемо літо з книгою

 Традиційно вважається, що літо у бібліотеці - це пора затишшя. Дещо зменшується потік любителів почитати, люди відправляються на відпочинок, на дачі, городні ділянки. Але немало й тих, хто навіть у літню пору не уявляє своє життя без книги, без читання.

Саме для цієї категорії користувачів у відділі абонементу бібліотеки була проведена літературна мандрівка «Проведемо літо з книгою»,  розрахована спеціально на літній сезон.

На виставці представлена література на різні смаки: для любителів фантастики і детективів, зарубіжної та української класики, для романтичних натур - безліч творів про кохання.

Приходьте, читайте, насолоджуйтесь корисним відпочинком!

Завітайте до бібліотеки та проведіть літо з книгою!!!Яскравим спогадом про весну і літо розквітла бібліотека  світлинами, на яких відбилась швидкоплинна та тендітна краса.
Святкової і водночас ніжної атмосфери надає бібліотеці  виставка-інсталяція  «Квіти – найчарівніші творіння природи».
Космея, нарцис, мак, примула, рудбекія, зігокактус… «Кожна квітка – особистість», — вважають бібліотечні працівники, а користувачі бібліотеки висловлюють захоплення красою світлин, в яких вони  бачать  неперевершену досконалість і різноманіття структури та форми, які дарують почуття гармонії та миру в душі.     
Своїми гарними враженнями від виставки поділилися користувачі і  в книзі відгуків : «Дякуємо працівникам бібліотеки за подаровану можливість зупиняти неоціненні миттєвості життя та дарувати цю красу людям».
       
  На виставці крім світлин представлені і книги, в яких описано більше 600 видів, форм, сортів квітково-декоративних рослин, що можуть бути використані  для озеленення  присадибних ділянок та як  кімнатні рослини. Всі книги ілюстровані.
 А завершує експозицію виставка живих фіалок, які розквітли в бібліотеці. День Святої Трійці – одне із найважливіших свят православ’я, яке святкується на 50-й день після Великодня (Воскресіння Христового).
Дізнатися про звичаї, традиції, обряди на Трійцю, допоможе книжкова виставка «Зеленеє свято у травах іде», яка експонується в центральній міській бібліотеці.


До 271-ї річниці міста Олександрія в центральній бібліотеці представлено виставку літератури «Олександрія туристична». В матеріалах виставки міститься інформація про розвиток сільського зеленого туризму в місті, туристичні маршрути, розроблені управлінням культури і туризму міської ради.
Серед них: Зелена садиба «Горіх» смт. Пантаївка, «Олександрійська січ» - с. Мартоіванівка, «Зимова казка Звенигородки», «Тихе полювання» (Пантаївський ліс), «Осіння казка» - с. Звенигородка та інші.
Також можна ознайомитися з серією буклетів, підготовленими Управлінням культури і туризму Олександрійської міської ради «Олександрія запрошує на екскурсію»

Актуальний репортаж  "Сторінки історії.  Політичні  репресії 1937-1939"
Священним обов’язком кожного громадянина будь-якої держави є збереження пам’яті про минуле свого народу. Саме тому нам, бібліотечним працівникам, так важливо привернути увагу наших користувачів до трагічних подій історії України. 
 Нинішній рік – рік 80-річчя масового сталінського терору, який наніс  невиліковну рану народам нашої країни. 1937-1939 роки були вищої точкою репресивної політики, піком політичних репресій, які широко  застосовувались правлячим режимом після захоплення влади у 1917 року.
Хрести… Хрести… 
Померлих так багато, 
Що не усіх земля і прийняла… 
За убієнних на весь світ кричати 
Нам треба. Пам’ятати все про них 
І кожне ім’я злотом написати 
Грядущим на скрижалях кам’яних. 
Ці проникливі, сповнені болем рядки з вірша молодої української поетеси Марини Довгаль стали красномовним епіграфом  до книжкової виставки   «Сторінки історії. Політичні  репресії 1937-1939 років».
Щороку у третю неділь травня  ми згадуємо кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.
На виставці також представлені книги  талановитих  письменників, безневинно засуджених і в переважній більшості знищених у сталінських таборах, розстріляних серед них – В.Підмогильний, М.Зеров,  М.Куліш , М.Хвильовий та ін..
Загалом, за деякими даними, у Радянській Україні в 1930-х роках було ліквідовано майже 80 % творчої інтелігенції, що дає підстави назвати цей період "розстріляним відродженням".
    Український народ солідарний з усіма націями, які постраждали від злочинів тоталітарних, зокрема комуністичних режимів, і сьогодні на своїх кордонах ціною життя тисяч патріотів відстоює шанс на мирне майбутнє не лише Європи, а й усього світу.
Бібліотекар закликала згадати в цей день усіх, хто став жертвою тоталітарного режиму. Вічна їм пам'ять!

Сім’я – це основа суспільства. Як у всьому світі, 15 травня українці відзначають Міжнародний день сім’ї. Свято було засновано постановою ООН з метою звернути увагу на проблеми сім’ї, як базового осередку суспільства.
Центральна бібліотека ім. О.С.Пушкіна до Міжнародного дня сім’ї презентувала книжкову виставку «Без сім’ї немає щастя на землі».
На виставці представлені книги та статті із періодичних видань, які допоможуть заглибитись у витоки родинного виховання у національних традиціях, звичаях і обрядах, духовному світосприйнятті, національному мислені. Це. зокрема, законодавчі матеріали, психологія сімейних відносин, мистецтво спілкування з дітьми, художня література, як класична, так і сучасна. У цих книгах відображена вся сутність сімейного життя, особливість стосунків між чоловіком та дружиною, правила та норми щасливого шлюбу.
Тож запрошуємо всіх до перегляду виставки та сподіваємось, що представлена література   допоможе зробити вашу сім'ю духовно глибшою, дружнішою та благополучнішою.


В травні, у дні весняного буйноцвіття приходить до нас свято Перемоги, свято «зі сльозами на очах».
6 травня, з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війнів центральній бібліотеці ім.О.Пушкіна відкрилась книжкова виставка: "Миттєвості весни 45 року", на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.
Всіх, хто бажає долучитись до пам′яті воєнних років, до героїчного минулого своїх батьків, дідів і прадідів запрошуємо до центральної міської  бібліотеки ім.О.Пушкіна.

 


Нещодавно фонд міської центральної бібліотеки поповнився новими книгами, які важливі для пізнання історії та сучасності Української держави.
 Серед них: «Апостол»: ілюстрований українськими, давньоруськими та візантійськими іконами, «Дорогого каміння сховище: антологія української поеми з часів Козацької держави XVII-XVIII ст.», книга історика, журналіста, письменника Віктора Авдєєнка «Київський патерик. 17 непростих питань української історії», книга Олександра Стражного «Менталітет Майдану» - хроніка подій, свідчення очевидців, дослідження Тараса Березовця «Анексія: острів Крим» та інші.
Запрошуємо до ознайомлення з новою літературою!


Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму розвитку.
Книга рятує душу від здерев’яніння.
Т.Г. Шевченко
Леонардо да Вінчі писав, що будь-яка людина може знову довести теорему Піфагора, але ніхто не може вдруге написати «Даму з камеліями». Кожен художній твір неповторний. Лишень один раз дано нам Шевченкове «Садок вишневий коло хати», «Сміються, плачуть солов’ї» Олександра Олеся, «Лісову пісню» Л.Українки, кров’ю серця написані вірші Василя Стуса.
 Ще зі школи ми пам’ятаємо, що книга - це джерело знань, найкращий подарунок, міст, що з'єднує різні цивілізації у часі і просторі.
 «Подякою» книзі за її вагомий внесок у життя людей було заснування Всесвітнього дня книги та авторського права, яке щорічно відзначається 23 квітня. Це свято авторів, видавців, вчителів, бібліотекарів та всіх причетних до книжкової справи.
В центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна до Всесвітнього дня книги та авторського права організована книжкова виставка «Добре слово книзі», де читачі мають змогу ознайомитися з історією виникнення світової та української книги, із захистом інтелектуальної власності шляхом дотримання авторських прав.
«Не сподівайтеся позбутися книжок!» Можливо, це застереження європейських інтелектуалів У. Еко та Ж.-К. Кар’єра звучить дещо іронічно, але опирається воно на досвід тривалого книгокористування і змушує нас задуматись про місце книги у сучасному житті. Чимало скептиків вважають, що традиційна книга віджила своє, але книга ніколи «не помре», вона лише змінює свою форму, перетворюючись на електронну або аудіоверсію.
Приємного всім читання!
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


 «Музика свободи», «музика джунглів», «музика чорних» - які тільки синоніми не застосовували до поняття нового чудового віяння в музичному світі. У розмовах про нього людей з вищого суспільства завжди відчувалися нотки зневаги. Це неспроста, адже рок-н-рол зруйнував віками побудовані в музично-танцювальному плані канони, сприяв формуванню світогляду, не скутого набридлими стереотипами. А ось діти світських леді і джентльменів, незважаючи на невдоволення своїх респектабельних батьків, вичавлювали з власного тіла на танцмайданчиках все, що тільки можливо під запальні звуки.
Рок-н-рол подарував світові таких чудових виконавців, як Едді Кокран, Елвіс Пресли, Карл Перкінс, Бадді Холлі, Джерри Лі Льюїс, Чак Беррі, Фетс Доміно. Незважаючи на гоніння та утиски, запальний жанр довгі роки залишався популярним і улюбленим серед шанувальників різного віку і соціального рівня. Сьогодні рок-н-рол – не просто музика, це – своєрідний стиль життя, який ніколи не помре.
13 квітня, до Всесвітнього дня рок-н-ролу, в центральній бібліотеці ім.О.Пушкіна відкрилась нова книжкова виставка «Хіти в стилі рок-н-рол». Всесвітній день рок-н-ролу - свято однодумців, для яких рок-н-рол став не тільки музикою, а стилем і способом життя.
Усім любителям цього жанру пропонуємо не тільки ілюстрований матеріал про відомих виконавців, а й можливість послухати їхні запальні ритми.

Приходьте і насолоджуйтесь!
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Цигани - одна з найзагадковіших націй в світі, щедро розкидана творцем по світу. Всяк, кого не спитай, розповість про них масу небилиць, але ніхто не дасть простої і достовірної відповіді на питання - хто вони?
Спробуємо розібратися, наскільки відповідає дійсності все те, що про них пліткують ... Тож, до вашої уваги центральна бібліотека міста пропонує книжково-ілюстративну викладку «Вільна  душа кочового народу», присвячену Міжнародному дню ромів, який святкується 8 квітня.
Аби зруйнувати негативні стереотипи про ромів, ми зібрали короткі відомості про знаменитостей ромського походження. Список, звісно, не є вичерпним. Однак кожна з історій доводить: талант не має національних обмежень, а інтелект та індивідуальність – це те, що належить не певній національності, а конкретній людині.
Ці історії про видатних ромів підтверджують, що більшість із них залишили слід саме в мистецтві. Адже мистецтво є синонімом свободи. Саме духом свободи сповнені й вигадані, літературні образи ромських героїв.  В епоху романтизму прагнення свободи надихнуло  багатьох митців звернутися до загадкового світу вільних кочових племен. Так, приміром, народилася серія яскравих персонажів у поемі Пушкіна «Цигани», а також образ пристрасної Кармен у новелі Проспера Меріме,  яка потім стала ще й героїнею однойменної опери Жоржа Бізе, прекрасної циганки Ази у романі В. Гюго «Собор Паризької Богоматері та багато інших.

Тож, не пропустіть можливість ознайомитися з художніми та мистецькими творами. Гарного перегляду!
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

1 квітня - Міжнародний день птахів, який   відзначається  щорічно в рамках програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера".
До цієї дати в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна підготовлено фото-виставку «Птахи нашого краю», на якій можна знайти інформацію про птахів, які обрали місцем проживання - наш край. Окрім яскраво ілюстрованих книг на виставці представлено інформаційний довідник «Каталог орнітофауни Олександрійського району Кіровоградської області», упорядником якого являється А.О. Шевцов.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Навесні, коли весь світ оживає після зимового сну, до нас приходить найсвітліше, найбільш шановане в народі свято Великдень - Світле Воскресіння Христове, свято добра, віри надії та любові.
Центральна міська бібліотека ім. О.Пушкіна для всіх городян та гостей нашого міста підготувала ряд цікавих заходів. Це і народознавчі години, і майстер-класи з писанкарства разом з майстринею Іриною Міхалєвич, і великодні засідання клубів «Чарівність» та «Струни серця».
Хочемо звернути вашу увагу на виставку-інсталяцію «Як Великдень на дворі, то й писанка на столі», що експонується в читальному залі центральної бібліотеки.
Відвідувачі можуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють походження свята, особливості відзначення Великодня в Україні. Також дізнатись про те, що потрібно покласти у великодній кошик. Господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.

======================================================

Перший весняний місяць радує нас величезною кількістю найрізноманітніших свят!
21 березня на планеті відзначається відразу два важливі екологічні свята - Всесвітній день Землі та Міжнародний день лісу.
Всесвітній день Землі відзначається вже понад 30 років і є одним з найбільших світських заходів, що проводяться під егідою ООН.
Дата була обрана і офіційно затверджена у 1971 році для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. У зверненні ООН говориться: «День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного».
В цей день в різних куточках нашої планети проходять різні заходи та акції: активісти організовують прибирання територій, займаються посадкою дерев, проводять конференції, виставки, присвячені природі, на жвавих вулицях у великих містах перекривається автомобільний рух.
Центральна міська бібліотека ім. О.Пушкіна також  долучилась до святкувань: на відділі абонементу було презентовано виставку-реліз «Живе обличчя моєї землі». На виставці представлені книги та статті з періодики, які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з геології, екології, географії, охорони земель та природи рідного краю тощо.
В своєму прес-релізі  бібліотекар  Н.О.Самойленко  розповіла читачам  про проблеми екології, захисті Землі від забруднення, необхідність зберегти красу нашої планети для нащадків.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в змозі  зупинити будь-який наш помилковий напрям і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя!
З Днем Землі!

==============================================================

Кожний великий народ має свої знакові постаті. Для Англії – це Байрон, для Німеччини – Гете, для Польщі – Міцкевич, для України – Шевченко.
Тарас Григорович Шевченко – письменник, поет, художник, громадський і політичний діяч, Людина з великої літери – належить до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства.
Щороку в березні ми традиційно відзначаємо Шевченківські дні. Саме в цьому першому місяці весни історично склалася доля нашого славетного Кобзаря – замкнулося коло його життя: 9 березня Тарас Григорович Шевченко прийшов у цей світ, 10 – пішов у вічність… 
Вшанування Шевченка є масовим. Його пам’ятають і поважають, ним захоплюються, до нього прислуховуються. Він і сьогодні сучасний.  Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе — до волі, має всесвітнє значення.
Творчість Кобзаря багатогранна, як і його талант. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і прозаїком, і драматургом. Велика спадщина поета продовжує служити людям, захоплює нас своєю мелодійністю, своїм багатством, красою слова, поетичністю.
Книги Т.Шевченка видавались за кордоном понад 300 разів і перекладалися на 147 мов світу. Творчість Т.Шевченка майже вся стала, якщо не піснею, то джерелом для створення опер, балетів, кантат, сюїт тощо. Вдивовижу факт, що не має аналога в світовому письменництві: на 240 шевченкових творів, які становлять його «Кобзар», композиторами складено понад 500 музичних творів. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США, Канаді, Італії, Аргентині, Франції. Є мала планета "Кобзар" - її відкрив 20 грудня 1976 року  український астроном Микола Чорних.
«Він був сином мужика і став володарем у царстві духу. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури», — так писав І.Франко у своїй „присвяті” Шевченкові.
9 березня на абонементі центральної бібліотеки ім.О.С.Пушкіна відбулася презентація книжкової виставки «Кобзарева стежина».  Присутні мали змогу ознайомитися з різними виданнями книг Тараса Григоровича, матеріалами про його життя і творчість. Окрім літератури та матеріалів періодичних видань, на виставці було представлено фотосвітлини, картини, альбоми. Бібліотекар Н.О.Самойленко не тільки провела змістовний огляд виставки, а й натхненно зачитала напам'ять уривки з улюблених шевченківських віршів.
Тож запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися із даною виставкою та долучитися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря. 


=======================================================

Фонд бібліотеки нещодавно поповнився новою літературою. З метою її популяризації в читальній залі розгорнуто експозицію книг під назвою «Новинки з книжкової корзинки».
Для футбольних уболівальників нашого спортивного містечка безперечно буде цікавою книга Тимура Желдака  «Історія чемпіонатів Європи з футболу», яка містить не тільки статистичні відомості, а й невідомі факти та загадки забитих і незабитих голів.
Історії родини Тарковських, який поєднав в собі вісім поколінь талановитих особистостей, присвячена книга Неллі Тарковської-Гассанової «Династія Тарковських».
Багатотомне видання «Легітимована правобережна шляхта (кінець XVIII — середина XIX ст.) бібліотеці подарував укладач Євген Чернецький -український генеалогкраєзнавецьгеральдисткандидат історичних наук (Україна), доктор гуманітарних наук (Польща), член Національної спілки краєзнавців УкраїниПочесний краєзнавець України. В книгах досліджується соціальна історія правобережної шляхти . Найбільше уваги приділено процесам легітимації та декласації дрібної шляхти Волині, Київщини та Поділля.
Дослідження доповнене списком, що конкретизує родовий склад легітимованої шляхти  Правобережжя.
Видання адресоване науковцям, краєзнавцям, всім, хто досліджує шляхетські родоводи.
Зацікавило це видання  постійного користувача нашої бібліотеки – Богдана Тобілевича, який надихнувся ідеєю створення алфавітного довідника про шляхетські роди нашого краю. Побажаємо йому успіхів у дослідженні історії краю.


/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

“Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає”, - сказав Януш Корчак. І це насправді так. Інтерес до читання значною мірою залежить від ставлення до книги в сім’ї.  А бібліотеки покликані задовольнити найрізноманітніші інформаційні  потреби користувачів, мати відповідні ресурси для відродження і популяризації родинного читання.
 Тож, сьогодні, відроджуючи традиції читання в сім’ї, абонемент центральної бібліотеки  запрошує в книжковий салон «Гарні книги для всієї родини». До уваги користувачів -   книги та журнали на різні смаки.
 Бібліотечні працівники сподіваються, що нове покоління читачів, прочитавши запропоновані книги, ставши батьками, буде спроможне самостійно залучати своїх дітей до читання.
 Маємо надію, що наша спільна справа, яка спрямована на виховання в дітей інтересу до книги, принесе свої плоди, а від  читання  користувачі отримають задоволення й радість пізнання нового.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////21 лютого - Міжнародний день рідної мови
Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова – пісня колискова.
Мова – матері уста.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
З нагоди свята в бібліотеці ім. О.С.Пушкіна було організовано ілюстровану книжкову виставку "Слово до слова – зложиться мова" та проведено її коментований перегляд.
До уваги читачів - новинки навчальної та науково-популярної літератури, вірші про мову.
Сподіваємося, що видання, представлені в експозиції, стануть в нагоді нашим читачам./////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


20 лютого – День Героїв Небесної Сотні
Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі.
Пам’яті загиблих Героїв присвячена виставка літератури «Небесна Сотня: історія нескорених» в центральній міській бібліотеці. На ній представлені публікації та книги, що відтворюють хронологію подій зими 2013-2014 рр., що відбулися в Україні після не підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, коли українці вийшли з мирними протестами проти політики влади,  а також спогади учасників Революції Гідності – студентів, активістів про те, як вони боролися за свої ідеали. Також  на виставці  представлені поетичні твори про Майдан та Небесну Сотню.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


14 лютого  виповнюється  80 років від дня народження Анатолія Ілліча Кохана - краєзнавця, журналіста, Почесного громадянина міста Олександрії.
 До цієї пам’ятної дати в бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Анатолій Кохан: лікар, краєзнавець,  журналіст», на якій представлено творчий доробок  автора  - книги та публікації в періодичних виданнях, а також матеріали, присвячені нашому видатному земляку. Серед них: книга Анатолія Кохана «Евреи Александрии», «Ти – наша доля, Олександрія», «Театральна Олександрія», «Штрихи до портрета Василя Сухомлинського», написані у співавторстві з Юрієм Біланюком, «Стара Олександрія в листівках і фотографіях» (спільно з Леонідом Сурженком),  «Сад,  огород – залог здоровья и долголетия» (у співавторстві з Василем Петленком) та інші.
На окрему увагу заслуговують поетичні та прозові твори автора, вражаючі своєю щирістю і людяністю.

Запрошуємо долучитися до вивчення творчості видатного олександрійця! 

Немає коментарів:

Дописати коментар