Клуб спілкування жінок "Чарівність"


Паспорт клубу
Назва клубу:      «Чарівність»                 Адреса:  вул. Перспективна, 14
Номер телефону базової установи :   7-35-89 
На базі  якої установи створений – на базі сектору абонемент  центральної міської  бібліотеки ім. О.С.Пушкіна.   Рік створення : жовтень 1996 року
Де проводяться засідання:  сектор абонемент.
Характер об’єднання:  збирає в своє коло  жінок елегантного віку, ветеранів бібліотечної справи, здебільшого одиноких. 
Цілі об’єднання: спілкування з метою духовного збагачення, особливо тих,  для кого самотність стала болем душі. 
Традиції: добровільне зібрання, яке носить інформаційний характер, засідання клубу проходять у невимушеній формі.  


2018 рік
Смачна година 

«Кулінарні традиції Німеччини»


До року німецької мови в Україні  в центральній міській бібліотеці ім. О. С. Пушкіна проводяться різноманітні заходи. 

Смачну годину «Кулінарні традиції Німеччини» відвідали учасниці клубу «Чарівність», на якій познайомились з особливостями національної німецької кухні та переглянули відео  майстер-класів з приготування традиційних німецьких блюд.     
В кінці зустрічі кожна з учасниць отримала листівку з кулінарним рецептом німецької кухні та солодкий сувенір -  імбірний пряник.


     
 

 
Година пам'яті за участю ветерана війни
"Зі сплаву геройства і мертвих, і живих
писалось ім'я Перемога"З цвітінням садів, буянням квітів і дерев, золотом і сріблом бойових нагород до нас приходить свято  Перемоги. Це свято  радості і смутку, що увібрало в себе роки запеклих боїв, безмірну гіркоту втрат і щастя довгоочікуваної перемоги.

Скільки життів загублено, скільки пролито сліз, скільки страждань випало на долю покоління військового часу. Ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни, загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.
З кожним роком ряди воїнів Другої світової війни порушуються невпинною течією часу, вони відходять за межу земного життя, тому зустрічі з ветеранами, їх спогади дуже цінні. 
В центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна учасниці клубу «Чарівність»  вітали свою колежанку,  ветерана війни Лідію Марківну Томіліну. В своєму виступі Лідія Марківна згадувала свій бойовий шлях, своїх друзів та однополчан. 
На зустрічі лунали пісні  воєнних років та поетичні рядки присвячені ветеранам.


 Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим Героям!


Зустріч в форматі Схід-Центр 
ерез книгу - до духовності і культури"

До Всесвітнього дня книги та авторського права 24 квітня в центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулася зустріч  в форматі Схід-Центр «Через книгу - до духовності і культури», на якій були присутні  місцеві поети, письменники та шанувальники поетичного слова.
В кожного письменника  свій неповторний стиль, тільки йому властиві художні прийоми, оригінальне бачення звичайних і незвичайних речей.
Вони вчать нас пишатися своєю малою батьківщиною, ведуть нас до думки про те, що таланти народжуються, живуть і створюють геніальні твори не тільки в столицях, а й у найвіддаленіших куточках нашої країни.
Запрошені поринули у світ прекрасної і чарівної поезії та пісні, які дарували: Тамара Аноко, Лілія Маруфі, Віктор  Брикульський, Леонід Бойко, Юрій Жигалкін.

 

Захід супроводжувала мультимедійна презентація творів митців краю та відомості про них. 
Кожен із запрошених авторів, читав свої твори, ділився своїми роздумами, давав настанови та добрі побажання.
Зустріч запам’ятається своєю щирістю, теплотою та живим, відвертим спілкуванням.

Майстер-клас "Великодня Берегиня"

Світле Христове Воскресіння - саме урочисте і радісне християнське свято. Передвеликодні тижні – найкращий час, щоб пригадати українські народні традиції та повернутись до них. 
В бібліотеці ім. О. Пушкіна відбулися майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки «Пасхальна Берегиня».
 Присутніх цікавило для чого і навіщо робили саме цю ляльку? Яких ляльок-мотанок  робили на інші православні свята?

Так за розмовами і змайстрували учасниці ляльку Берегиню. Вийшли всі красуні на диво, кожна особлива, жодна з них не схожа на іншу.


«Усім жінкам присвячується»

З першими весняними квітами приходить до нас чудове свято 8 березня - день, коли кожна жінка стає центром уваги. Тепло, по-домашньому пройшло це свято в центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна для учасниць клубу «Чарівність».

Керівник клубу Ракушина Тетяна Михайлівна привітала «чарівниць»  зі святом. 
Учасниці переглянули відео про цікаві факти  з історії святкування 8 березня та позмагались в конкурсах за які отримали креативні сувеніри. Маруфі Лілія Борисівна декламувала власні вірші присвячені прекрасній половині людства.


Кожна з коліжанок представила  своє улюблене кулінарне блюдо. Переможниця отримала приз.
Захід закінчився побажанням всім жінкам щастя, здоров'я, радості, любові.


      
    МК «Троянда із паперових серветок»

Накриваючи стіл до 8 березня буде доречно прикрасити стіл трояндами з паперових серветок, зробленими своїми руками. Це допоможе надати столу особливо святкового вигляду і позначити урочистість випадку.
Завдяки представленому  майстер-класу, учасниці клубу «Чарівність»  навчилися робити красиві і яскраві троянди з серветок. «Свято Масляної святкуємо – радість  всім даруємо»

Масляна – одне з найулюбленіших свят українського народу. 
Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. 
На «широку масляну» члени жіночого клубу «Чарівність» в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна стали учасниками фольклорного свята «Свято Масляної святкуємо – радість  всім даруємо». 

Керівник  клубу Ракушина Т.М.  розповіла про історію, звичаї святкування Масляної  в давні часи і в наш час. 
Присутні переглянули відео про обряди кожного дня масляного тижня.  Господині поділилися рецептами і секретами приготування млинців.

Свято пройшло з чаюванням, млинцями, піснями, розмовами про народні свята і традиції української  гостинності.
Зустріч-спогад «Моя історія кохання. 
Перше кохання»
Зустріч-спогад «Моя історія кохання. Перше кохання» пройшла  14 лютого  до  дня всіх закоханих  в   центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна в жіночому клубі «Чарівність». 


Чарівниці  розповідали свої історії, читали  вірші про кохання. А  частування на столі і подарунки були в формі сердечок. Жінки брали участь у вікторинах та конкурсах, дізналися про історію свята, про те, як в різних країнах відзначається день святого Валентина. До свята була оформлена витончена виставка.
Майстер-клас "Плетіння з газетних трубочок"
25 січня в рамках клубу «Чарівність», учасницею клубу Л. Б. Маруфі була проведена друга частина майстер-класу «Плетіння з газетних трубочок». 
Учасники майстер-класу впоралися з поставленим завданням і своїми руками зробили сувеніри. 

 


"Різдвяні зустрічі"

В Україні, магія Різдвяних днів нерозривно пов'язана з численними традиціями та обрядами. 9 січня в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна для учасників клубу «Чарівність» відбулися «Різдвяні зустрічі». Присутні здійснили подорож в далеке минуле і дізналися багато цікавого про історію виникнення свята, різдвяні традиції та прикмети.

В ході зустрічі Лілія Борисівна Маруфі провела майстер-клас «Плетіння з газетних трубочок», де  розповіла учасникам, які інструменти будуть потрібні для роботи, як правильно розрізати газету і крутити паперові трубочки.  Далі всі учасники приступили до самого процесу плетіння. Умільці були дуже задоволені результатом, незважаючи на складність і тривалість роботи.
2017 рік


Патріотична година "Коли горів мій край вогнем"

Для членів клубу «Чарівність» уже стало традицією до Дня визволення рідного міста збиратися на чергове засідання клубу, щоб ще і ще раз пригадати кожного,  хто не повернувся з тієї  страшної війни, низько  схилити голови перед світлою пам’яттю рідних, які загинули на фронтах та померли у післявоєнний час.
Під час патріотичної години «Коли горів мій край вогнем» присутні пригадали пісні воєнних  років, свою молодість, переглянули слайд-презентацію «Старі фотографії».
На завершення зустрічі «чарівниці» прийняли участь у майстер-класі по виготовленню символу 2018 року - милої собачки, яка обов’язково принесе всім  удачу  в новому році.
Немає коментарів:

Дописати коментар