Перейти до основного вмісту

Клуб спілкування жінок "Чарівність"


Паспорт клубу
Назва клубу:      «Чарівність»                 Адреса:  вул. Перспективна, 14
Номер телефону базової установи :   7-35-89 
На базі  якої установи створений – на базі сектору абонемент  центральної міської  бібліотеки ім. О.С.Пушкіна.   Рік створення : жовтень 1996 року
Де проводяться засідання:  сектор абонемент.
Характер об’єднання:  збирає в своє коло  жінок елегантного віку, ветеранів бібліотечної справи, здебільшого одиноких. 
Цілі об’єднання: спілкування з метою духовного збагачення, особливо тих,  для кого самотність стала болем душі. 
Традиції: добровільне зібрання, яке носить інформаційний характер, засідання клубу проходять у невимушеній формі.  


2019 рік


Бібліо-чаювання

«Китайська церемонія чаювання»

Китай – одна з найцікавіших і найзагадковіших країн на планеті. Вона притягує не тільки своїми численними культурними традиціями, але й безліччю таємниць і загадок.  2019 рік оголошено - Роком Китаю в Україні. 
Саме в цій країні зародився звичай проведення чайних церемоній. Тут до чаю особливе ставлення — це не просто національний напій, а «вогник життя» і «наймудріша з рослин». 


 16 липня  в клубі «Чарівність» при Центральній міській бібліотеці м. Олександрія відбулася  «Китайська церемонія чаювання». Керівник клубу ознайомила «чарівниць» з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання,  цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету. Присутні з цікавістю переглянула відеосюжети про заварювання чаю, ферментацію та про методи визначення якісного чаю.

Всі учасники свята смакували запашні чаї: чорний, зелений, з домішками та без, трав’яний та інші. Кожен міг дібрати напій собі за вподобою, відчути смак справжнього китайського чаю. «Чарівниці» чаювали, насолоджувалися цукерками, печивом, обмінювались враженнями про різноманітні чаї.


Зустріч за самоваром  

«Великдень всіх нас на гостини просить»

Великдень – це світле небо, усіяне, як говорили наші бабусі, небесними квітами, це кошики з духмяними пасочками і барвисті крашанки. Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - з ним пов’язана низка напрочуд цікавих і поетичних народних звичаїв. 

Напередодні світлого свята Воскресіння в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна м. Олександрії в рамках засідання клубу  «Чарівність» відбулася зустріч за самоваром  «Великдень всіх нас на гостини просить»

 
Чарівниці пригадали  звичаї та обряди святкування Великодня, дізналися про багатозначність української писанки, ділилися своїми секретами великодньої випічки. Керівник клубу провела майстер-клас по оформленню великодніх яєць.

Музично-поетична акварель

 "Весна. Жінка. Кохання"

В наш час як ніколи хочеться миру, тепла, весни, кохання! Cаме з Жінкою пов'язані ці вічні, необхідні кожному життєві цінності: дім, сім'я, тепло, нове життя та надія на краще. Дуже символічно, що жіноче свято припадає саме на початок весни. Чарівна пора, коли прокидається і розквітає все навколо. Коли розквітають і жінки – як ніжні весняні квіти, як найпрекрасніше творіння Всевишнього, найкраще, що є на Землі. 
Музично-поетична акварель «Весна. Жінка. Кохання», яка пройшла в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна м. Олександрія  вітала жінок учасниць клубу «Чарівність» з їх святом. Представниці прекрасної статі почули найвідоміші поетичні та прозові присвяти класиків жінкам, вірші, пісні, традиційні романси.

Літературно-кулінарна вечірка

"Масляні гостини" 

Масляна - найвеселіше і улюблене народне свято. Заряд доброго настрою отримали в центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна м.Олександрія учасниці клубу «Чарівність» на  літературно-кулінарній вечірці «Масляні гостини». 
 
  
Багато нового, цікавого, незнаного, що характерне для масляного тижня дізналися присутні. По - домашньому гордо на столі виблискував самовар, в чашках не встигав охолоняти запашний чай, весело підморгувала в'язка бубликів...

 Керівник клубу Ракушина Тетяна Михайлівна запропонувала гостям бліц - конкурс на визначення найсмачнішого млинця. Запрошені були одностайні у своєму вердикті - кожен млинець смачний по - своєму, приготований з фантазією та любов'ю.

 
  «Чарівниці» ділилися своїми кулінарними секретами, записували рецепти та просто спілкувалися у приємній невимушеній атмосфері.
    На столах не залишилося жодного млинця. А це означає, що свято вдалося!

Сентиментальні історії

"Зіркові пари в історії кіно" 

В усі часи люди намагаються дати визначення почуттю, яке здатне перетворювати сіре буденне життя на яскраву сторінку книжкового роману.  14 лютого у всьому світі відзначають День святого Валентина - День закоханих. Це свято сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. 
    У цей найромантичнійший  день у році в Центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна м. Олександрія   пройшло святкове засідання  жіночого клубу «Чарівність» - сентиментальні історії  «Зіркові пари в історії кіно». Керівник клубу розповіла «чарівницям» про сентиментальні  історії кохання зіркових пар, показувала багато цікавих відео-сюжетів.  Всі учасниці заходу поринули в романтичну атмосферу - читали вірші, ділилися своїми думками  на вічну тему кохання та слухати улюблені музичні твори.
Фіналом святкової вечірки  було традиційне чаювання.
Кохання – це те, до чого ми прагнемо завжди і всюди, та провідна зірка, яка веде нас по життю. Тож кохайте і будьте коханими.
Фіналом святкової вечірки  було традиційне чаювання. 
Кохання – це те, до чого ми прагнемо завжди і всюди, та провідна зірка, яка веде нас по життю. Тож кохайте і будьте коханими.

 

2018 рік

"Нова радість стала"

Серед барвистого розмаїття свят найулюбленішими є рідвяно-новорічні. Їх можна вважати справжньою окрасою у вінку свят народу України.

«Нова радість стала» - під такою назвою 26 грудня пройшло святкове  засідання клубу «Чарівність», на якому учасниці згадували сімейні традиції святкування свят, співали колядки та щедрівки.

За хороші колядки і щедрівки усіх пригощали солодощами і обдаровували щирими віншуваннями.

Керівник клубу Ракушина Тетяна Михайлівна поділилася таємницею створення  різдвяного імбирного пряника. Кожна з «чарівниць» з великим задоволенням, фантазією і гарним настроєм створили своє маленьке диво - пряник. Саме у такі речі ми вкладаємо усю свою любов та добрі побажання на наступний рік. 










Зустріч була  теплою, по-домашньому затишною і водночас святковою.

«Осінні роздуми з ароматом кави»


Доброю традицією стало в перші дні жовтня відзначати Міжнародний день людей похилого віку. В цей день в низці повсякденних турбот треба знайти можливість сказати слова подяки представникам старшого покоління.

У бібліотеці ім. О. Пушкіна на «Осінні роздуми з ароматом кави» зібралися учасниці клубу «Чарівність»: мудрі люди, талановиті розумниці, дивовижні господині, серйозні засновниці  сімейних династій.
Хтось ділився порадами оздоровлення, хтось кулінарними рецептами, а завзяті читачі розповіли про свої улюблені книги.




Гості свята  переглянули відео про тих людей старшого покоління, які, незважаючи на свій вік, змогли зберегти юний запал і ведуть активний спосіб життя.
За святковою кавою прозвучали привітання та слова подяки.

Організатори  засідання подарували учасникам головне: увагу і гарний настрій, побажали невгасаючого інтересу до життя, міцного здоров'я на довгі роки, тепла і любові близьких людей, щастя і благополуччя .




Смачна година 

«Кулінарні традиції Німеччини»


До року німецької мови в Україні  в центральній міській бібліотеці ім. О. С. Пушкіна проводяться різноманітні заходи. 





Смачну годину «Кулінарні традиції Німеччини» відвідали учасниці клубу «Чарівність», на якій познайомились з особливостями національної німецької кухні та переглянули відео  майстер-класів з приготування традиційних німецьких блюд.



     



     



Година пам'яті за участю ветерана війни
"Зі сплаву геройства і мертвих, і живих
писалось ім'я Перемога"



З цвітінням садів, буянням квітів і дерев, золотом і сріблом бойових нагород до нас приходить свято  Перемоги. Це свято  радості і смутку, що увібрало в себе роки запеклих боїв, безмірну гіркоту втрат і щастя довгоочікуваної перемоги.

Скільки життів загублено, скільки пролито сліз, скільки страждань випало на долю покоління військового часу. Ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни, загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.
З кожним роком ряди воїнів Другої світової війни порушуються невпинною течією часу, вони відходять за межу земного життя, тому зустрічі з ветеранами, їх спогади дуже цінні. 




В центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна учасниці клубу «Чарівність»  вітали свою колежанку,  ветерана війни Лідію Марківну Томіліну. В своєму виступі Лідія Марківна згадувала свій бойовий шлях, своїх друзів та однополчан. 
На зустрічі лунали пісні  воєнних років та поетичні рядки присвячені ветеранам.


 Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим Героям!


Зустріч в форматі Схід-Центр 
ерез книгу - до духовності і культури"

До Всесвітнього дня книги та авторського права 24 квітня в центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулася зустріч  в форматі Схід-Центр «Через книгу - до духовності і культури», на якій були присутні  місцеві поети, письменники та шанувальники поетичного слова.
В кожного письменника  свій неповторний стиль, тільки йому властиві художні прийоми, оригінальне бачення звичайних і незвичайних речей.
Вони вчать нас пишатися своєю малою батьківщиною, ведуть нас до думки про те, що таланти народжуються, живуть і створюють геніальні твори не тільки в столицях, а й у найвіддаленіших куточках нашої країни.
Запрошені поринули у світ прекрасної і чарівної поезії та пісні, які дарували: Тамара Аноко, Лілія Маруфі, Віктор  Брикульський, Леонід Бойко, Юрій Жигалкін.

 





Захід супроводжувала мультимедійна презентація творів митців краю та відомості про них. 
Кожен із запрошених авторів, читав свої твори, ділився своїми роздумами, давав настанови та добрі побажання.
Зустріч запам’ятається своєю щирістю, теплотою та живим, відвертим спілкуванням.

Майстер-клас "Великодня Берегиня"

Світле Христове Воскресіння - саме урочисте і радісне християнське свято. Передвеликодні тижні – найкращий час, щоб пригадати українські народні традиції та повернутись до них. 
В бібліотеці ім. О. Пушкіна відбулися майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки «Пасхальна Берегиня».




 Присутніх цікавило для чого і навіщо робили саме цю ляльку? Яких ляльок-мотанок  робили на інші православні свята?

Так за розмовами і змайстрували учасниці ляльку Берегиню. Вийшли всі красуні на диво, кожна особлива, жодна з них не схожа на іншу.

«Усім жінкам присвячується»

З першими весняними квітами приходить до нас чудове свято 8 березня - день, коли кожна жінка стає центром уваги. Тепло, по-домашньому пройшло це свято в центральній бібліотеці ім. О.Пушкіна для учасниць клубу «Чарівність».

Керівник клубу Ракушина Тетяна Михайлівна привітала «чарівниць»  зі святом. 
Учасниці переглянули відео про цікаві факти  з історії святкування 8 березня та позмагались в конкурсах за які отримали креативні сувеніри. Маруфі Лілія Борисівна декламувала власні вірші присвячені прекрасній половині людства.


Кожна з коліжанок представила  своє улюблене кулінарне блюдо. Переможниця отримала приз.
Захід закінчився побажанням всім жінкам щастя, здоров'я, радості, любові.


      
    МК «Троянда із паперових серветок»

Накриваючи стіл до 8 березня буде доречно прикрасити стіл трояндами з паперових серветок, зробленими своїми руками. Це допоможе надати столу особливо святкового вигляду і позначити урочистість випадку.




Завдяки представленому  майстер-класу, учасниці клубу «Чарівність»  навчилися робити красиві і яскраві троянди з серветок. 



«Свято Масляної святкуємо – радість  всім даруємо»

Масляна – одне з найулюбленіших свят українського народу. 
Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. 
На «широку масляну» члени жіночого клубу «Чарівність» в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна стали учасниками фольклорного свята «Свято Масляної святкуємо – радість  всім даруємо». 

Керівник  клубу Ракушина Т.М.  розповіла про історію, звичаї святкування Масляної  в давні часи і в наш час. 
Присутні переглянули відео про обряди кожного дня масляного тижня.  Господині поділилися рецептами і секретами приготування млинців.

Свято пройшло з чаюванням, млинцями, піснями, розмовами про народні свята і традиції української  гостинності.
Зустріч-спогад «Моя історія кохання. 
Перше кохання»
Зустріч-спогад «Моя історія кохання. Перше кохання» пройшла  14 лютого  до  дня всіх закоханих  в   центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна в жіночому клубі «Чарівність». 


Чарівниці  розповідали свої історії, читали  вірші про кохання. А  частування на столі і подарунки були в формі сердечок. Жінки брали участь у вікторинах та конкурсах, дізналися про історію свята, про те, як в різних країнах відзначається день святого Валентина. До свята була оформлена витончена виставка.
Майстер-клас "Плетіння з газетних трубочок"
25 січня в рамках клубу «Чарівність», учасницею клубу Л. Б. Маруфі була проведена друга частина майстер-класу «Плетіння з газетних трубочок». 
Учасники майстер-класу впоралися з поставленим завданням і своїми руками зробили сувеніри. 

 


"Різдвяні зустрічі"

В Україні, магія Різдвяних днів нерозривно пов'язана з численними традиціями та обрядами. 9 січня в центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна для учасників клубу «Чарівність» відбулися «Різдвяні зустрічі». Присутні здійснили подорож в далеке минуле і дізналися багато цікавого про історію виникнення свята, різдвяні традиції та прикмети.

В ході зустрічі Лілія Борисівна Маруфі провела майстер-клас «Плетіння з газетних трубочок», де  розповіла учасникам, які інструменти будуть потрібні для роботи, як правильно розрізати газету і крутити паперові трубочки.  Далі всі учасники приступили до самого процесу плетіння. Умільці були дуже задоволені результатом, незважаючи на складність і тривалість роботи.








2017 рік


Патріотична година "Коли горів мій край вогнем"

Для членів клубу «Чарівність» уже стало традицією до Дня визволення рідного міста збиратися на чергове засідання клубу, щоб ще і ще раз пригадати кожного,  хто не повернувся з тієї  страшної війни, низько  схилити голови перед світлою пам’яттю рідних, які загинули на фронтах та померли у післявоєнний час.
Під час патріотичної години «Коли горів мій край вогнем» присутні пригадали пісні воєнних  років, свою молодість, переглянули слайд-презентацію «Старі фотографії».
На завершення зустрічі «чарівниці» прийняли участь у майстер-класі по виготовленню символу 2018 року - милої собачки, яка обов’язково принесе всім  удачу  в новому році.












Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на