Перейти до основного вмісту

Літературно-поетична вітальня "Струни серця"

Літературно-поетична вітальня "Струни серця" працює на базі сектору абонемент центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна, яка є формою спілкування читачів-любителів поезії, місцевих поетів шляхом проведення інформаційних та поетичних заходів для духовного збагачення при спілкуванні з поетичним словом. 


2019 рік
Літературна сага
"З високих вершин"
      7 серпня 2019 року виповнюється 200 років з дня народження видатного письменника, перекладача, історика, громадського діяча, фольклориста, однієї з основних постатей національної культури – Пантелеймона Куліша. З нагоди цієї події в центральній бібліотеці відбулася літературна сага «З високих вершин». Учасники літературно-поетичної вітальні «Струни серця» дізналися про автора першого українського фонетичного правопису,  букваря та першої "Граматики" для навчання дітей рідній мові.

П. Куліш був сучасником Тараса Шевченка й одним з ініціаторів створення Кирило-Мефодіївського братства. Переклав на українську мову Біблію, твори Шекспіра та Байрона.

         Також увазі присутніх була представлена виставка-портрет «Бистра річка – життя моє» на якій викладені праці та твори видатного діяча.

        














      Можна тільки захоплюватися людиною, яка, не маючи навіть закінченої освіти, володіла такими енциклопедичними знаннями, мала такі універсальні інтереси і форми діяльності, так плідно і наполегливо працювала у таких різних напрямках і всюди досягала успіху.


         

Літературний етюд 
«Невідомі сторінки життя»
Літературна творчість великого поета Олександра Сергійовича Пушкіна супроводжує нас протягом усього життя. Його твори об'єднують людей різного віку, віросповідань, національностей, переводяться на десятки мов світу. Хоч які важкі б були його твори для перекладу, поет має своїх шанувальників майже у всіх куточках нашої планети. З його казками ми починаємо знайомитися ще не навчившись читати.
6 червня, до 220-ї річниці з дня  народження класика в літературно-поетичній вітальні «Струни серця», яка діє при Центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна м. Олександрії  пройшов літературний етюд «Невідомі сторінки життя».
До уваги учасників вітальні були запропоновані фільми, які включали натурні зйомки місць, пов'язаних з життям поета, читання історичних матеріалів, уривки з ігрових фільмів, а також історію дуелей Пушкіна. 

Численні факти з життя Олександра Сергійовича, побачені у фільмах, викликали жвавий інтерес присутніх, які  обмінювалися думками, даючи свої оцінки  тим подіям, що сталися багато років тому.
Поетичним сюрпризом прозвучав вірш Лілії Маруфі присвячений поету.

Літературно-музичний калейдоскоп 
«Піснею до серця, серцем до народу»

4 березня талановитому композитору і поет-пісняру, українському Орфею - Володимиру Івасюку виповнилося б 70 років.

За фахом - медик, за діапазоном – скрипаль; блискучий піаніст, перспективний віолончеліст, вправний гітарист, майстерний співак, неординарний живописець – він міг обрати будь-який шлях у житті. Утім, він не вагався, бо Івасюка вибрала Музика.

Напередодні ювілею Володимира Івасюка в Центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна в поетичній вітальні «Струни серця» був проведений літературно-музичний калейдоскоп «Піснею до серця, серцем до народу». 





Присутні з задоволенням переглянули відеопрезентацію та прослухали цікаві факти про життя і творчість талановитого композитора із трагічною долею. В кінці зустрічі поетеса Лілі Маруфі прчитала свій вірш присвячений В. Івасюку.

Відлуння недоспіваних пісень
                   як він чекав
Прийдешній світлий день
Щоб його рідна,
                неповторна Україна
У радості й біді була єдина.
***
«Червона рута»,
            ми були ще молоді
Дзвеніти струнам серця,
                 як тоді…


"Земний уклін Миколі Сому!"

«Земний уклін Миколі Сому!», під такою назвою пройшло перше в новому році засідання літературно - поетичної вітальні « Струни серця», присвячене творчості самобутнього, талановитого поета.
 Шанувальників поезії зацікавили деякі факти біографії відомого поета: його другом був Василь Симоненко, на  вірші М. Сома написано понад сто пісень. Учитель від Бога, Микола Сом- єдиний із київських поетів мав звання «Відмінник освіти України». Відома всім українцям колискова «Рученьки- ніженьки» лунала 24 роки в телепрограмі «На добраніч діти», й увійшла до Книги рекордів Гіннеса.


Любителі поетичного слова звернули увагу на багатогранність його поетичного таланту: неповторна лірика, чудові  пісні  до кінофільмів, вірші на тему війни, влучні гумористичні та сатиричні «епітафії» на відомих людей та друзів.
Присутні з задоволенням переглянули відео про поета та уривки з кінофільмів де звучать пісні на його вірші.  
Своїми спогадами про зустріч з поетом поділилася місцева поетеса Ганна Буйлук – Саміло, а також прочитала свої вірші про М. Сома


2018 рік


Гурман-вечір «Вільна поезія»



Мінлива погода листопада не завадила шанувальникам поезії знову зустрітися в теплому колі поетичної вітальні «Струни серця», щоб пригадати улюблені вірші, адже тема спілкування гурман-вечора «Вільна поезія».

Зустріч відбулася в день вшанування святого Михайла, тож для обговорення були запропоновані постаті українських поетів: Михайла Петренка, автора пісні «Недоля», більш відомої, як «Дивлюсь я на небо…», поета доби Розстріляного відродження Михайла Семенка, засновника українського футуризму. Великий інтерес викликали цікаві факти з життя та творчості  відомих поетів-піснярів Михайла Матусовського  та Михайла  Таніча, чиї біографії теж пов’язані з Україною. Пролунали улюблені пісні 50-80 років.
Шанувальники поетичного слова читали вірші улюблених  поетів: Л.Костенко, М.Старицького, В.Бровченка, В.Коротича, А.Дементьєва, С.Барабаш.Свої вірші читала поетеса Лілія Маруфі.
Присутні зазначили: справжня поезія не старіє, додає творчого натхнення та гарного настрою в будь-яку пору року.

«Український чарівник сміху»
Літературний портрет українського гумориста Степана Олійника

(до 110-річчя від дня народження)

«Здоровше з гумором живеться.
Отож звучи, наш сміх, звучи!
А дехто й зовсім не сміється,
Хоч як його не лоскочи!»
 Степан Олійник – відомий український поет, обдарування і талант якого на повну силу виявився в гуморі і сатирі. Доля Степана Олійника визначилася ще від народження, адже з’явився на світ у квітні, коли повсюдно відзначають свято гумору.
В день народження Степана Олійника 3 квітня  в  центральній бібліотеці ім. О.С. Пушкіна відбулося засіданні літературно-поетичної вітальні  «Струни серця» присвячене творчості майстра гумору. Керівник клубу Юхименко О.П. познайомила учасників з життєвим шляхом та творчістю поета Степана Івановича Олійника. Відвідувачі вітальні читали гуморески та фейлетони ювіляра.

Із задоволенням усі присутні в залі переглянули знаменитий фільм "Пес Барбос і незвичайний крос".

                    

Ювілейне засідання поетичної вітальні  «Струни серця»

 Поезія. Таке  коротке  і таке змістовне слово! Завдання поезії — розтривожити душу, примусити людину відгукнутися. Поезія може віднайти сховані у кожному з нас глибини.
Талановиті і поетично обдаровані люди, справжні шанувальники поезії зібралися в поетичній вітальні «Струни серця», щоб відмітити Всесвітній день поезії та десятирічний ювілей діяльності поетичної вітальні, яка була відкрита саме  в День поезії.

З привітальним словом  та інформацією про історію святкування Дня поезії та діяльність поетичної вітальні звернулася  бібліотекар Юхименко О.П.






З нагоди ювілею поетичної вітальні до бібліотеки завітали постійні відвідувачі, поети-аматори: Лілія  Маруфі, Галина Бурдова, Неля  Гончарова, які читали свої вірші, присвячені Всесвітньому дню поезії, ювілею вітальні, рідному місту, а також своїм баченням світу та поетичним доробком поділився постійний користувач бібліотеки, відомий в місті лікар Віктор Борисович Брикульський.





Улюблені вірші  поетів  Л.Костенко, В.Симоненка, А.Дементьєва, В. Коротича, А. Ахматової, А.Кохана читали постійні відвідувачі вітальні Н. Миронова, Р.Косовська, М. Пономаренко, Л.Клименко, А.Шевченко, В.Бондаренко.






Шанувальники поезії побажали нових творчих злетів майстрам поетичного слова рідного міста. Святкування завершилося чаюванням та спілкуванням за самоваром.
  



Самий пристрасний з Гамлетів, найпривабливіший з працівників МУРу, самий пронизливий автор-виконавець -  Володимир Висоцький. Він написав більше 600 віршів і пісень, зіграв більше 20 ролей у спектаклях і більше 20 ролей у кінокартинах і телефільмах. 24.01.2018 року відбулась зустріч в рамках літературного клубу «Струни серця», присвячена 80- річчю з дня народження  Володимира Семеновича Висоцького. У своїх віршах-піснях поет відгукувався «на злобу дня» і звертався до історичного минулого; писав і співав про людські переживання; воскрешав такі вічні почуття й поняття, як любов, дружба, честь, правда, добро, воля. Про ці та інші сторінки життя поета цікаво розповіла  керівник клубу бібліотекар Оксана Юхименко.
Присутні переглянули відео та слайд-презентацію про життя та творчість поета, а також прослухали твори Володимира Висоцького у виконані  членів клубу.В ході заходу діяла книжкова виставка «Володимир Висоцький – актор, поет, людина». 





2017 рік







Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на