Перейти до основного вмісту

Арт-майстерня для дітей і дорослих

Проектом "Арт-майстерня для дітей і дорослих" за програмою «Активні громадяни», 

яка фінансується Британською Радою,  передбачено проведення 

32 безкоштовних майстер-класів з липня 2018 року по лютий 2019. 

Для їх проведення буде залучено 9 волонтерів-майстрів і викладачів з різних напрямків мистецтва.

Даний проект дасть можливість городянам відвідати доступні майстер-класи з різних видів технік мистецтва; батькам та їх дітям разом цікаво та корисно провести час і навчитись краще розуміти один одного; творчим і обдарованим олександрійцям взяти участь в міських та обласних ярмарках, виставках робіт; безробітні отримають змогу,  розвиваючи свої вміння, додатково поповнити сімейний бюджет від продажу виробів ручної роботи, що сприятиме, також, економічному розвитку нашого міста. Особлива увага буде приділятись наступним категоріям громадян: діти з інвалідністю; соціально-незахищені групи населення; внутрішньо-переміщені особи; люди з інвалідністю,  учасники АТО та члени їх сімей.
Тож, щочетверга о 15:00 в центральній міській бібліотеці будуть проводитися безкоштовні майстер-класи, періодично виставки готових робіт та благодійні ярмарки. 



                                                   
Ось і добіг кінця проект «Арт-майстерня для дітей і дорослих», за яким плідно працювали бібліотекарі Центральної міської бібліотеки та городяни м.Олександрія  протягом 8 місяців.
28 лютого відбувся заключний тренінг «Як хобі перетворити на бізнес?». Тренери Любов Кан та Наталія Сторожко з громадської організації «Олександрійський гендерний інформаційний центр», дали практичні поради з підприємництва для бажаючих налагодити бізнес з реалізації своїх виробів. 


Тренінг зібрав всіх, хто бажає перетворити своє хобі в бізнес. У програмі тренінгу були розглянуті такі блоки: «Робота на себе. Що це таке? З чого починати?», «Просування в соціальних мережах», «Брендування власного товару».
Після тренінгу менеджер  проекту Марина Дерун підвела підсумки проекту «Арт-майстерня для дітей і дорослих» за програмою «Активні громадяни» при фінансуванні Британської Ради в Україні. В рамках проекту за період з липня 2018 року по лютий 2019 було проведено 36 безкоштовних майстер-класів, в яких взяли участь більше 500 олександрійців. Для їх проведення залучено 9 волонтерів-майстрів і викладачів.
Даний проект дав можливість городянам відвідати доступні майстер-класи з різних видів технік ручної праці; батькам та їх дітям разом цікаво та корисно провести час і навчитись краще розуміти один одного.
На закінчення директор Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи вручила подяки за співпрацю, в першу чергу, викладачам майстер-класів, які безкоштовно вчили олександрійців освоювати різні техніки з декоративно-прикладного мистецтва, засобам-масової інформації за активну співпрацю і повне висвітлення роботи проекту.

*******************************

Запрошуємо всіх бажаючих на безкоштовні МК до бібліотеки!

Мудрі представники старшого покоління кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка – це окремий малесенький світ. Тут і небо із зорями, й вода з рибами, і древо життя з оленями й птахами, й засіяне поле, і триверхі церкви  - усе це вималювано в певному порядку для того, щоб підтримувати лад та рівновагу і в нашому, великому світі.
     Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
28 лютого відбувся останній майстер-клас в рамках проекту «Арт-майстерня для дітей і дорослих».
  Для кожного, хто відвідав майстер-клас, було підготовлено все що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічка, фарби та зразки розписів писанок. Досвідчена майстриня Ірина Михалевич розповіла про процес виготовлення писанки, проілюструвала всі етапи її виготовлення.
Всі присутні  вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного. І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі почали знімати віск, і під вогнем свічок орнаменти на їхніх писанках.

*****************************************************

Розписане візерунками яйце — писанка — стародавній ритуальний і магічний предмет, а в новітні часи фігурує як витвір народного мистецтва. 
Писанка символізувала весняне відродження природи, тепла й перемогу світла над холодною темрявою, зимою і ніччю. 
Символіка писанки — це символіка радості, і такою вона дійшла з тих давніх язичницьких часів до нас. 
В чому переконалися, 21 лютого, учасники майстер-класу з писанкарства в «Арт-майстерні для дітей і дорослих», яка діє при Центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна.
Під керівництвом знаної майстрині з писанкарства Ірини Михалевич писали попередньо видуті писанки писачком з воском, потім занурювали в натуральний барвник з цезальпінії та бирючини, а після фарбування витирали віск серветкою. І неповторна писанка готова!
Після такої кропіткої праці всі  погодилися з висловом  О. Довженка «Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом».
**********************************************************************

Кожен сам вирішує для себе: це іграшка, витвір мистецтва, закодоване послання, магічний предмет чи щось інше. Безперечно одне: це дуже цікава річ, яка не дає спокою уяві. Писанкарство - старовинне мистецтво наших пращурів. В давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку. А крім того, писати писанку просто дуже цікаво. В чому і переконалися учасники майстер-класу з писанкарства, 14 лютого,  в «Арт-майстерні для дітей і дорослих» при Центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна.



Писанка завжди несе лише позитивні емоції, особливо коли вона створена під керівництвом знаної майстрині Ірини Михалевич.  


**************************************************************

Ще за часів язичництва на території України існувала традиція розписувати яйця та виготовляти крашанки й дряпанки. Про це свідчать археологічні знахідки у старовинних курганах, де були знайдені теракотові писанки з декоративним розписом. Здавна курячі яйця використовувалися українцями як магічні атрибути, оскільки яйце вважалося символом життя.

7 лютого відбувся майстер-клас з писанкарства в «Арт-майстерні для дітей і дорослих» при Центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна. Провела МК відома писанкарка Ірина Михалевич. Працює вона в традиційній восковій техніці вже більше 8 років,  без попередніх начерків олівцем, створює писанки в кольорі природніми барвниками, а також -  техніці витравлювання писанок.


У березні 2018 року був надрукований прaктичний порaдник майстрині-писанкарки  -"Фaрбувaння писaнки. Природні бaрви". А в лютому місяці цього року вийшла свіжа книга з писанкарськими рецептами  «Українська народна писанка» у видавництві Клуб сімейного дозвілля, з якими можна ознайомитися в бібліотеці.


В ході майстер-класу відома українська писанкарка Ірина Михалевич ділилася своєю майстерністю з охочими оволодіти мистецтвом розпису. Розповідала  про матеріали та інструменти, технологію роботи з писачком, виготовлення натуральної фарби, порядок роботи й етапи фарбування, нанесення ескізу-візерунка, особливі слова, які промовляються перед початком роботи.  Адже таке яйце-писанка довго зберігається і радує око. Через нього можна протягнути гарну стрічку або красиву мотузочку і повісити, наприклад, біля вікна.


Всі присутні поринули у магічний світ української народної писанки! Але найбільше вражені були гості нашого міста  - волонтери з Туреччини та Нігерії, які приїхали щоб познайомити дітей з культурою та традицією їх країн і звичайно ж побачити і навчитись українських традицій та звичаїв.








Сьогодні немає ніяких проблем, щоб купити новий одяг. Але, кожна людина індивідуальна, і ми повинні якимось чином урізноманітнити наш зовнішній вигляд. Речі, які є унікальними завжди цінні. І як приємно буде знати, що цю річ ви зробили самі.
 На майстер-класі який пройшов 31 січня в «АРТ-майстерні для дорослих та дітей» при Центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна м.Олександрія з розпису  тканини  діти з Недільної школи стали на мить дизайнерами.

 Присутні  вибирали різні теми починаючи від простих силуетів і закінчуючи зображенням героїв улюблених мультфільмів, квітів, і тварин та навіть цілих пейзажів.   
 
 Майстриня підказала  секрети створення успішної картини.


Процес живопису був дуже  захоплюючим.
********************************************************************

Мода на креативні речі  не проходить ніколи. Розпис по тканині - сучасна техніка декорування, що дає можливість створити свій неперевершений  унікальний витвір мистецтва. 

 Футболка, яка розписана власноруч, може стати візитною карткою власника або відмінним подарунком  до значущої події.
 Учасники майстер-класу, який пройшов 24 січня в «АРТ-майстерні для дорослих та дітей» центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна м.Олександрія ознайомилися з тонкощам роботи з фарбами по текстилю і кожен створив свою дизайнерську річ.




********************************************************************
Навіть зимою можна порадувати себе яскравою футболкою. 
 Розпис трикотажної футболки – захоплююче заняття, яке підходе і дорослим, і дітям. 

В цьому переконалися учасники майстер-класу, який пройшов 17 січня в "АРТ-майстерні" при центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна м.Олександрія.



Майстриня познайомила присутніх з основними техніками розпису текстилю, навчала підбирати фарби та наносити їх на речі. 

Всі гості пішли з дизайнерськими обновками, які  будуть з задоволенням  носить влітку.



**************************************************

Розпис по тканині - сучасна техніка декорування, що дає можливість як  професійним дизайнерам так  і початківцям  створити свою неперевершений  унікальний витвір мистецтва. 
Ручний розпис по тканині це не тільки справжній ексклюзив, але і нестандартний підхід, здатний передавати свої емоції.
Учасники майстер-класу, який пройшов 11 січня в «Арт-майстерні для дітей та дорослих» при Центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна ознайомилися з тонкощам роботи з фарбами по текстилю 
і кожен створив свій  унікальний малюнок на футболці, яку зможуть носити щодня.
  
*************************************************************

Одяг - невід'ємна частина людської індивідуальності. Ось чому його декорування в наш час стало настільки популярним - це завжди пошук свого «я», спосіб самовираження за допомогою різних написів, символів і малюнків.
3 січня діти да дорослі відвідали захоплюючий майстер-клас з розпису тканини в «Арт-майстерні для дітей і дорослих» при Центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна.
Майстер Ірина Кваша познайомила учасників з основними техніками розпису текстильних поверхонь, поділилася всіма секретами оволодіння даним процесом.
Під час цього майстер-класу присутні створили унікальні футболки з найрізноманітнішими малюнками, за допомогою різних трафаретів. Для створення малюнків використовуються фарби по текстилю високої якості, завдяки яким навіть після прання футболки будуть виглядати яскраво.
Запрошуємо олександрійців на наступні майстер-класи в даній техніці 10, 17, 24 та 31 січня.

*************************************************

Новий Рік не за горами! І, мабуть, ваші будинки і ялинки вже вбрані до свят. А чи підготували ви гарні ексклюзивні подарунки для своїх рідних та друзів?
Так, 27 грудня,гарну нагоду це зробити мали усі бажаючі, що завітали в Арт-майстерню для дітей та дорослих, яка діє при центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкінана майстер-клас з декупажу «Затишна оселя».
Під час заходу присутні познайомилися з дуже популярною на сьогодні технікою, що має істинно європейський шарм – мистецтвом декупажу.
Бібліомайстриня Олена Ланіна навчила жіночок покроково декорувати   дерев’яну кухонну дощечку паперовою серветкою з гарним новорічним малюнком. Присутні переконались, що дана техніка легка та доступна, навіть для початківця.
Роботи укожного вийшли індивідуальні та оригінальні – у цьому і є основна принада речей hand-made.
А сам майстер-клас пройшов у дружній, затишнійатмосфері і подарував усім майстринямнові знайомства, гарний новорічний настрій та купу позитивних вражень)))
 *************************************************
Сьогодні чимало людей серйозно захоплені декупажем. І дуже правильно! Адже саме ця творча копітка техніка розвиває уяву, внутрішній світ і позитивне ставлення до життя.




Тому, активні і творчі олександрійці, які завітали 20 грудня до центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню для дітей та дорослих на майстер-клас «Затишна оселя» мали чудову нагоду навчитися декорувати кухонну дощечку в стилі «Художній декупаж» та ще й цікаво і з користю провести час.
Під час заходу присутні почули захоплюючу розповідь бібліомайстрині про історію появи мистецтва декупаж, дізнались які ж матеріали використовуються для  роботи,  і головне, спробували власноруч задекорувати  дерев’яну дощечку.

*************************************************

Декупаж (від французької decoupage - «те, що вирізане») - це мистецтво прикрашання предметів інтер'єру за допомогою наклеювання красивих вирізок з серветок, тканини та інших матеріалів. Воно є одним із найпопулярніших видів декору поверхонь в нинішній час.
Усі бажаючі, хто завітав 13 грудня в АРТ-майстерню для дітей та дорослих до центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна на майстер-клас  «Затишна оселя» мали можливість навчитись декорувати обробну дошку в техніці декупаж в модній стилістиці Провансу.
Під час заходу бібліомайстриня Олена Ланіна розповіла присутнім про історію даного рукоділля, познайомила з матеріалами, що використовуються для  роботи,  і головне, наголосила на акуратності при перенесенні зображення на поверхню  предмету.
У підсумку,  присутні переконалися, що декупаж - заняття творче, захоплююче, 
дозволяє приємно провести час, створивши щось нове і незвичайне, щось, що зможе прикрасити інтер’єр, будинок. 
До того ж, усі вироби у наших майстрів вийшли красиві і незвичайні.
************************************************************** 
6 грудня відбувся майстер-клас в техніці декупаж "Затишна оселя" в Центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна м. Олександрія в рамках проекту "Арт-майстерня для дітей і дорослих"




*********************************************************************************************
************************************************************** 
Наближаються різдвяні і новорічні свята, готуючись  до них ми завжди шукаємо незвичайні подарунки і сувеніри, які здивують рідних і друзів. Чашка з унікальним дизайном - найпопулярніший дарунок для всіх.
29 грудня в рамках проекту «Арт-майстерня для дітей і дорослих» в центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна м. Олександрії під час майстер-класу з вітражного розпису «Іменна чашка» присутні  вчились створювати їх з власним дизайном.
 Діти і дорослі дізналися на своєму досвіді, що фарби по склу та кераміці особливі та мають зовсім іншу структуру, ніж всі інші. На майстер-класі використовувались скляні чашки, саме вони дуже зручні для розпису, так як у нас своя методика роботи з людьми, спрямована на досягнення максимально гарного результату.
Всі учасники залишилися задоволеними та  висловили побажання зустрітися на інших майстер-класах.

************************************************************** 
На календарі ще осінь, а за вікном  вже зима… Холодним зимовим ринком чи пізнім вечором зігріє чашка чаю. Та чай буде ще смачнішим, якщо пити його з чашки розмальованої власноруч.
Майстер-клас з вітражного розпису «Іменна чашка», 22 листопада, пройшов у  Центральній міській  бібліотеці ім. О.Пушкіна в рамках проекту «Арт-майстерня для дітей і дорослих», корисний і унікальний відразу з двох сторін - учасники освоїли техніку розпису по склу фарбами і контурами, 
а також створили свій унікальний подарунок хенд-мейд близькій людині або собі. Це вже не бездушна картинка, надрукована верстатом на 1000 чашок, це свій малюнок, який буде радувати до тих пір, поки чашка ціла.
Хочете спробувати себе в ролі художника? Створити свій яскравий і неповторний шедевр? Перевірити, наскільки розвинена в вас творча жилка? Якщо відповідь «Так, звичайно!».  То захоплюючі  майстер-класи, які проходять в бібліотеці для Вас.
************************************************************** 
Чому б не провести весело і творчо час під час канікул і не зробити свою особисту чашку оригінальною? Саме з цією метою, 20 листопада на майстер-клас  з розпису чашок вітражними фарбами в рамках пректу «Арт-майстерня для дорослих та дітей» завітали до Центральної міської  бібліотеки ім. О.Пушкіна  учасники громадської організації  «Матері дітей-інвалідів та інвалідів Олександрії «Серце матері».
Діти своїми руками розписували чашки за допомогою спеціальних фарб для скла та кераміки. 
Ми не обмежували їхню фантазію, а лише підказували технічні моменти, як виконати малюнок і зробити свою чашку неповторною і особливою!
І хлопчики, і дівчатка дуже старанно підійшли до творчого процесу і виконали роботу гарно та акуратно.

Чашка  з унікальним дизайном залишиться на пам'ять батькам коли дитина виросте, та й чай з чашки розмальованої улюбленим чадом здасться смачнішим!
************************************************************** 
Вітраж або малюнок на склі – захоплюючий і вишуканий вид творчості. В ньому багатство текстур, кольори та вільна фантазія.  А прикрашені ним звичні речі привносять у наше повсякденне життя більше яскравих фарб.
Щоб навчитися малювати вітражними фарбами та провести свій вільний час незвично та з користю, 15 листопада до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна завітали діти з недільної православної школи на черговий майстер-клас з вітражного розпису «Іменна чашка» в АРТ-майстерню для дітей та дорослих. 
Під час заходу бібліомайстриня Олена Ланіна познайомила присутніх з історією виникнення даного мистецтва, його стилями і техніками, 
розповіла про фарби та матеріали які використовуються для створення кольорових візерунків. 
Після чого кожен приступив до розпису власної чашки з яскравим малюнком  «Цитрусовий мікс» та іменним написом.

По завершенню майстер-класу серце кожного учасника наповнилося гордістю і ніжністю за гарно виконану роботу. 
Хлопці та дівчата щиро подякували майстрині за чудовий настрій та можливість створити вітраж власноруч!
************************************************************** 
Вітражі багато століть змушують людей захоплюватися своєю неземною красою. Незважаючи на те, що витоки зародження цього виду мистецтва криються в глибині століть, він і сьогодні анітрохи не втратив своєї актуальності й затребуваності.
Вітраж не залишив байдужими й наших користувачів, що завітали 8 листопада до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна в Арт-майстерню для дітей та дорослих на черговий майстер-клас з віражного розпису «Іменна чашка».
Під час заходу присутні були ознайомлені з історією виникнення даного мистецтва, його стилями і техніками, дізналися які фарби та матеріали використовуються для створення кольорових візерунків.
Для всіх присутніх була обрана доступна «заливна» техніка розпису, а творчий процес так  захопив рукодільниць, що після виконання одного малюнка на склі – осіннього листочка, захотілося розмалювати чашки ще й близьким, рідним та друзям. Жіночки були задоволені своїми оригінальними, дизайнерськими виробами.

************************************************************** 
Хочете додати фарб в повсякденне життя? Тоді готуємо скло, беремо фарби для вітража і ... починаємо! Бо розпис вітражними фарбами - це захоплююче заняття та особливий вид мистецтва, який набуває популярності.
З 1 листопада для усіх бажаючих в Арт-майстерні для дітей та дорослих, що діє при центральній бібліотеці ім. О. Пушкіна  розпочато серію захоплюючих майстер-класів з вітражного розпису «Іменна чашка» з викладачем Сидоренко Анною Володимирівною спеціалізаціїї «Декоративно-прикладне мистецтво» Олександрійського коледжу культури і мистецтв.
В ході майстер-класу присутні освоїли основні ази вітражної техніки, дізналися багато цікавого про історію вітража, і, звичайно ж, самі спробували розписати скляну чашку.
Учасники заходу були приємно вражені своїм результатом і по закінченню щиро подякували викладачу за навчання та можливість розкрити свої здібності та фантазію.

Запрошуємо всіх бажаючих на безкоштовні МК до бібліотеки!


*************************************************************************** 
Якщо ви бажаєте здивувати близьких оригінальним подарунком або прикрасити свій інтер’єр стильною річчю – кращим вибором стане топіарій. Ці маленькі деревця сьогодні користуються надзвичайною популярністю і, мабуть, є одним з найбільш модних предметів декору.

Через бажання навчитись робити такий чудовий декор, 25 жовтня, до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна завітало багато бажаючих на останній майстер-клас з мистецтва топіарію «Кавове дерево».
Майстриня Людмила Цицерова ознайомила усіх присутніх з історією появи даного мистецтва, розповіла які матеріали потрібні для роботи, поділилась основними навиками, що допоможуть у  створенні охайного чудо-деревця.
А далі, крок за кроком, кожен учасник майстер-класу власноруч виростив своє кавове дерево щастя, отримавши від цього масу задоволення.
*************************************************************************** 
Як вже відомо, виготовлення топіарію захоплююча і цікава робота, яку може виконувати як майстер, так і початківець.




 Топіарій - європейське дерево щастя. Завдяки тому, що дана культура прийшла до нас з Римської Імперії ми може насолодитися красою та вишуканістю подібних виробів.
Топіарій з кави своїми руками робиться зовсім не складно, сьогодні, 18 жовтня,  в цьому переконались учасники чергового майстер-класу із виготовлення «Кавового дерева».

*************************************************************************** 



Останнім часом з'явилося дуже багато різновидів топіарій. Ці маленькі рукотворні дерева вражають нас своєю незвичністю і красою! Чим тільки не прикрашають дерева щастя: фруктами, квітами, намистинами, стрічками! У цій техніці з'явилися навіть окремі напрямки і одне з них - кавовий топіарій.
Класичний підхід в цьому напрямку опанували всі бажаючі, що завітали 11 жовтня до центральної бібліотеки в АРТ-майстерню для дітей та дорослих на черговий майстер-клас «Кавове дерево».
Під керівництвом бібліомайстрині Людмили Цицерової, 
в атмосфері затишку та творчості кожен присутній виготовив свій ароматний топі арій – соняшник з кавовою серединкою.
Ми переконані, що шикарне кавове дерево займе  гідне місце в будинку наших рукодільців!
***************************************************************************
Кавове дерево або Кавовий топіарій - це «Дерево Щастя» з кавових зерен. 

4 жовтня відбувся майстер-клас з виготовлення чудового дерева в «Арт-майстерні для дітей і дорослих», яка працює при Центральній міській бібліотеці. 
Головною родзинкою Кавового деревця стали, звичайно ж, кавові зерна. 
В якості основи послужили пластикові шари, які треба було обклеїти кавою. 
Щоб декоративне кавове дерево «росло», необхідна також невелика декоративна ємність, наприклад, маленький горщик, який треба залити гіпсом та прикрасити бусинами.
 Кавове дерево легко зробити своїми руками разом з майстринею Цицеровою Людмилою!
***************************************************************************

 
Запрошуємо всіх бажаючих на безкоштовні МК до бібліотеки!

***************************************************************************
Сухе валяння – один з популярних видів рукоділля. Дану техніку використовують для створення об’ємних речей: м’яких іграшок, прикрас, сувенірів. Вона дуже проста і тому ідеально підходить для людей, які тільки починають пробувати свої сили в рукоділлі.
В цьому переконались усі бажаючі, що завітали 24 вересня до центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню для дітей та дорослих на завершальний майстер-клас з валяння іграшок «Божа корівка».
Під час майстер-класу бібліомастриня ознайомила присутніх з історією появи даного виду рукоділля, 
розповіла про матеріали та інструменти для валяння, а також навчила основам  роботи в даній техніці.
Учасники заходу переконалися, що виготовлення іграшки методом валяння – це відмінна стресотерапія, 
бо цей процес дуже заспокоює, а радість від уже готового виробу здатна надовго підняти настрій.



***************************************************************************
Сухе валяння вовни, фелтінг, фільцювання - це техніка створення з непряденої вовни іграшок, взуття, одягу і різних декоративних предметів. Це мистецтво дозволяє відображати всі фантазії рукодільниць.
Тож, для всіх бажаючих навчитися цій техніці 17 вересня в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна був проведений майстер-клас з валяння іграшок «Божа корівка».
На початку заходу для початківців майстриня Тетяна Ракушина розповіла  які саме інструменти потрібні для роботи, які види вовни використовувати в техніці сухого валяння  та надала багато корисних порад.
А далі, кожен власноруч спробував створити свій невеличкий шедевр  і долучився до виготовлення брошки «Божа корівка».

 Учасники майстер-класу переконалися, що за допомогою голки і фантазії безформні клубки вовни можуть перетворилися на незвичайні фігурки, 
сувеніри, прикраси, предмети декору та аксесуари, а також отримали масу задоволення  і естетичну насолоду від своєї роботи.




***************************************************************************
Валяння з вовни сьогодні досить популярний вид творчості. Валяти можна що завгодно: намиста, сумки, брошки і багато іншого, на що вистачить фантазії. Але з усього розмаїття виробів з вовни, валяні іграшки виходять найбільш милими і деякі з них виглядають навіть як справжні.
Так, на черговий майстер-клас з валяння іграшок «Божа корівка», що відбувся 10 вересня в АРТ-майстерні для дітей та дорослих, яка діє при центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна завітали діти з недільної православної школи. 
 Під час заходу бібліомайстриня Тетяна Ракушина розповіла присутнім про види вовни, техніку та прийоми створення виробу, 
а незабаром діти приступили до валяння своєї першої невеличкої іграшки – Божої корівки.
Сухе валяння - заняття «розсудливе», яке вимагає від кожного точності і контролю над рухами та все ж діти справились з цією роботою на «Відмінно». 
А у підсумку, красива та оригінальна брошка «Божа корівка» стала чудовою винагородою за свої старання.



***************************************************************************
Люди виявили здатність вовни звалюватися близько 8000 років тому. Для валяння використовували знайдені залишки шерсті тварин. Після одомашнення дрібної рогатої худоби стало можливим використовувати обстрижену шерсть тварин.
 У 16 столітті з'явилися перші майстерні з виготовлення повсті. Валяння відбувалося за допомогою стискання і прокатування вовни або при механічному впливі спеціальних голок, які сплутували вовняні волокна. 
Володіючи секретами цього рукоділля, можна створювати оригінальні речі: одяг, аксесуари, вироби для прикрашення будинку, іграшки та багато іншого.

3 вересня в «Арт-майстерні для дітей і дорослих» пройшов майстер-клас з валяння від майстрині Ольги Гавриленко, під час якого присутні ознайомились з матеріалами та інструментами для валяння, а також оволоділи основами техніки сухого валяння. Прикраси у вигляді божої корівки, виготовлені власноруч під час майстер-класу стали чудовим доповненням до одягу.
  




***************************************************************************

2, 9, 16, 23, 30 серпня о 15:00 відбудеться ряд майстер-класів в техніці боді-арт. 

Запис попередній за телефоном 05235-70180 або особисто в центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна.


******************************************************


30 серпня в Арт-майстерні для дітей і дорослих в Центральній міській бібліотеці відбувся останній майстер-клас в техніці боді-арт.

















 Майстриня з мехенді Наталія Дмітрієва  розповідала присутнім про стилістику малюнків, значення символів, секрети і нюанси нанесення хни.


В ході МК користувачі отримали корисний досвід з боді-арту, приємні знайомства, розкішний настрій та натхнення адже малювали всі з великим задоволенням!

******************************************************


Ефектно і незвично!
Розпис тіла хною - це спосіб стати яскравіше, підкреслити свою індивідуальність та свій стиль.
Ознайомитись і випробувати на собі популярну техніку боді-арт мали змогу усі бажаючі, що завітали 23 серпня до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню для дорослих та дітей на майстер-клас «Яскравий настрій».
Під час заходу учасники дізналася про мистецтво мехенді багато цікавої та пізвальної інформації.
А далі, кожен присутній приступив до нанесення спеціальною пастою із хни свого візерунка за допомогою траферета чи без нього.

Малювання мехенді - це медитативний процес і він перш за все приніс усім задоволення і розслаблення!


******************************************************

Модно, чуттєво, загадково ... Про що це ми? Та все про те ж - про хну. Точніше, про спосіб її застосування.


Мехенді, менді, мінді — мистецтво малювання візерунків на тілі людини хною, це так зване біотату, якому сьогодні молоді люди віддають значну перевагу.


Можливість бути гарними без шкоди для здоров’я мали всі ті, хто завітав 16 серпня до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню для дітей та дорослих на черговий майстер-клас «Яскравий настрій» з техніки боді-арт.


Під час заходу присутні дізналися про історію, стилі і значення «Мехенді» 


і, головне, спробували освоїти техніку розпису тіла на практиці.



А, результатом для кожного був надзвичайно гарний малюнок на тілі, який є цілком безпечний для здоров’я!


Тож, мехенді – це гарно і корисно!



******************************************************

Давно мріяли про модне тату, але боялась зіпсувати шкіру, або того, що татуювання швидко набридне? Тоді для Вас є модна альтернатива татуажу - мехенді - магічний боді-арт.





Саме таку чудову можливість змінити свій імідж на короткий час, стати більш привабливим та цікавим, дати волю почуттям і фантазії  мали всі ті, хто завітав 9 серпня до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню  для дітей та дорослих на майстер-клас з боді-арту «Яскравий настрій».


 Під час заходу досвідчена  майстриня з мехенді Наталія Дмітрієва розповіла присутнім історію мистецтва розпису тіла, 


познайомила зі стилями нанесення малюнків, 


ну і власне, запропонувала кожному спробувати прикрасити своє тіло гарними візерунками, 


що захищають від невдач і приносить щастя.


Це було неймовірно! 


Учасники майстер-класу отримали корисний досвід, приємні знайомства, 


розкішний настрій та натхнення, адже малювали всі разом! 


А правильно нанесена менді буде триматися від двох до чотирьох тижнів.



******************************************************

Кожну мить літа, як дорогоцінний камінчик, ми зберігаємо в скриньці своїх спогадів і кожен день прагнемо наповнити її новими скарбами.

Саме такі захоплюючі емоції і враження отримали усі бажаючі, що завітали в АРТ майстерню для дітей та дорослих до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна, де було розпочато серію серпневих майстер-класів з боді-арт «Яскравий настрій».
 
На початку заходу майстриня Олена Ланіна ознайомила  присутніх з історією появи мистецтва боді-арту; розповіла про його різновиди та детальніше зупинилася на найпоширенішому виді, у якому основне місце займає розмальовування обличчя  й тіла - Бодіпейнтінг (від англ. bodypaіntіng).
 І, озброївшись усіма рекомендаціями й застереженнями, учасники майстер-класу сміливо приступили до роботи. 
Хлопці та дівчата створювали чарівні малюнки на тілі, проявляли фантазію, прикрашаючи яскравими татуюваннями.
Тепер усі до кінця літа найчарівніші та найпривабливіші!





26 липня, в Центральній міській бібліотеці, відбувся заключний майстер-клас з петриківського розпису за проектом «Арт-майстерня для дітей і дорослих», який традиційно провела Анна Душина. Учасники заняття не тільки познайомилися з технікою нанесення візерунків, але й власноруч виконали малюнок, який обов’язково стане предметом гордості за виконану роботу. В заняттях також взяли участь діти з недільної православної школи. 









******************************************************

19 липня, в центральній міській бібліотеці, відбувся черговий майстер-клас з петриківського розпису Анни Душиної за проектом «Арт-майстерня для дітей і дорослих», в ході якого майстриня розповіла присутнім про основи петриківського моделювання, зазначивши, що необхідно знати певні закономірності та правила побудови композицій, що в свою чергу стане запорукою якісного художнього та технічного рівня самостійної роботи.
Майстриня навчила присутніх робити жанрові та пейзажні малюнки засобами петриківського розпису, добиватися рівноваги в асиметричних композиціях тощо.
Присутні своїми руками створювали свої індивідуальні, виконані від душі роботи.











******************************************************

12 липня, в центральній міській бібліотеці, вже вдруге провела майстер-клас з петриківського розпису, за проектом «Арт-майстерня для дітей і дорослих», знана майстриня Анна Душина. Під час майстер-класу  Анна ознайомила присутніх з основними елементами цього розпису: зернятко, гребінець, ягідки, бігунок. Навчила їх складати в живописні квіти,  листячко. Присутні своїми руками створювали теплі сповнені любові роботи. 







******************************************************

5 липня 2018 року в Олександрійській міській бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулося відкриття "Арт-майстерні для дітей і дорослих" за програмою "Активні громадяни" при фінансування Британської Ради, керівник проекту Марина Дерун розповіла присутнім про те, як писали даний проект та його реалізацію. Також пройшов запланований перший майстер-клас з петриківського розпису від майстрині Душина Анна. Присутнім дуже сподобалося на МК, в кінці всі з гарним настроєм та власноруч намальованими петриківськими розписами зробили на згадку фотознімки.












Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на