Перейти до основного вмісту

Арт-майстерня для дітей і дорослих

Проектом "Арт-майстерня для дітей і дорослих" за програмою «Активні громадяни», 

яка фінансується Британською Радою,  передбачено проведення 

32 безкоштовних майстер-класів з липня 2018 року по лютий 2019. 

Для їх проведення буде залучено 9 волонтерів-майстрів і викладачів з різних напрямків мистецтва.

Даний проект дасть можливість городянам відвідати доступні майстер-класи з різних видів технік мистецтва; батькам та їх дітям разом цікаво та корисно провести час і навчитись краще розуміти один одного; творчим і обдарованим олександрійцям взяти участь в міських та обласних ярмарках, виставках робіт; безробітні отримають змогу,  розвиваючи свої вміння, додатково поповнити сімейний бюджет від продажу виробів ручної роботи, що сприятиме, також, економічному розвитку нашого міста. Особлива увага буде приділятись наступним категоріям громадян: діти з інвалідністю; соціально-незахищені групи населення; внутрішньо-переміщені особи; люди з інвалідністю,  учасники АТО та члени їх сімей.
Тож, щочетверга о 15:00 в центральній міській бібліотеці будуть проводитися безкоштовні майстер-класи, періодично виставки готових робіт та благодійні ярмарки.                                                    
Запрошуємо всіх бажаючих на безкоштовні МК до бібліотеки!

*************************************************************************** 
Останнім часом з'явилося дуже багато різновидів топіарій. Ці маленькі рукотворні дерева вражають нас своєю незвичністю і красою! Чим тільки не прикрашають дерева щастя: фруктами, квітами, намистинами, стрічками! У цій техніці з'явилися навіть окремі напрямки і одне з них - кавовий топіарій.
Класичний підхід в цьому напрямку опанували всі бажаючі, що завітали 11 жовтня до центральної бібліотеки в АРТ-майстерню для дітей та дорослих на черговий майстер-клас «Кавове дерево».
Під керівництвом бібліомайстрині Людмили Цицерової, 
в атмосфері затишку та творчості кожен присутній виготовив свій ароматний топі арій – соняшник з кавовою серединкою.
Ми переконані, що шикарне кавове дерево займе  гідне місце в будинку наших рукодільців!
***************************************************************************
Кавове дерево або Кавовий топіарій - це «Дерево Щастя» з кавових зерен. 

4 жовтня відбувся майстер-клас з виготовлення чудового дерева в «Арт-майстерні для дітей і дорослих», яка працює при Центральній міській бібліотеці. 
Головною родзинкою Кавового деревця стали, звичайно ж, кавові зерна. 
В якості основи послужили пластикові шари, які треба було обклеїти кавою. 
Щоб декоративне кавове дерево «росло», необхідна також невелика декоративна ємність, наприклад, маленький горщик, який треба залити гіпсом та прикрасити бусинами.
 Кавове дерево легко зробити своїми руками разом з майстринею Цицеровою Людмилою!
***************************************************************************

 
Запрошуємо всіх бажаючих на безкоштовні МК до бібліотеки!

***************************************************************************
Сухе валяння – один з популярних видів рукоділля. Дану техніку використовують для створення об’ємних речей: м’яких іграшок, прикрас, сувенірів. Вона дуже проста і тому ідеально підходить для людей, які тільки починають пробувати свої сили в рукоділлі.
В цьому переконались усі бажаючі, що завітали 24 вересня до центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню для дітей та дорослих на завершальний майстер-клас з валяння іграшок «Божа корівка».
Під час майстер-класу бібліомастриня ознайомила присутніх з історією появи даного виду рукоділля, 
розповіла про матеріали та інструменти для валяння, а також навчила основам  роботи в даній техніці.
Учасники заходу переконалися, що виготовлення іграшки методом валяння – це відмінна стресотерапія, 
бо цей процес дуже заспокоює, а радість від уже готового виробу здатна надовго підняти настрій.***************************************************************************
Сухе валяння вовни, фелтінг, фільцювання - це техніка створення з непряденої вовни іграшок, взуття, одягу і різних декоративних предметів. Це мистецтво дозволяє відображати всі фантазії рукодільниць.
Тож, для всіх бажаючих навчитися цій техніці 17 вересня в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна був проведений майстер-клас з валяння іграшок «Божа корівка».
На початку заходу для початківців майстриня Тетяна Ракушина розповіла  які саме інструменти потрібні для роботи, які види вовни використовувати в техніці сухого валяння  та надала багато корисних порад.
А далі, кожен власноруч спробував створити свій невеличкий шедевр  і долучився до виготовлення брошки «Божа корівка».

 Учасники майстер-класу переконалися, що за допомогою голки і фантазії безформні клубки вовни можуть перетворилися на незвичайні фігурки, 
сувеніри, прикраси, предмети декору та аксесуари, а також отримали масу задоволення  і естетичну насолоду від своєї роботи.
***************************************************************************
Валяння з вовни сьогодні досить популярний вид творчості. Валяти можна що завгодно: намиста, сумки, брошки і багато іншого, на що вистачить фантазії. Але з усього розмаїття виробів з вовни, валяні іграшки виходять найбільш милими і деякі з них виглядають навіть як справжні.
Так, на черговий майстер-клас з валяння іграшок «Божа корівка», що відбувся 10 вересня в АРТ-майстерні для дітей та дорослих, яка діє при центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна завітали діти з недільної православної школи. 
 Під час заходу бібліомайстриня Тетяна Ракушина розповіла присутнім про види вовни, техніку та прийоми створення виробу, 
а незабаром діти приступили до валяння своєї першої невеличкої іграшки – Божої корівки.
Сухе валяння - заняття «розсудливе», яке вимагає від кожного точності і контролю над рухами та все ж діти справились з цією роботою на «Відмінно». 
А у підсумку, красива та оригінальна брошка «Божа корівка» стала чудовою винагородою за свої старання.***************************************************************************
Люди виявили здатність вовни звалюватися близько 8000 років тому. Для валяння використовували знайдені залишки шерсті тварин. Після одомашнення дрібної рогатої худоби стало можливим використовувати обстрижену шерсть тварин.
 У 16 столітті з'явилися перші майстерні з виготовлення повсті. Валяння відбувалося за допомогою стискання і прокатування вовни або при механічному впливі спеціальних голок, які сплутували вовняні волокна. 
Володіючи секретами цього рукоділля, можна створювати оригінальні речі: одяг, аксесуари, вироби для прикрашення будинку, іграшки та багато іншого.

3 вересня в «Арт-майстерні для дітей і дорослих» пройшов майстер-клас з валяння від майстрині Ольги Гавриленко, під час якого присутні ознайомились з матеріалами та інструментами для валяння, а також оволоділи основами техніки сухого валяння. Прикраси у вигляді божої корівки, виготовлені власноруч під час майстер-класу стали чудовим доповненням до одягу.
  
***************************************************************************

2, 9, 16, 23, 30 серпня о 15:00 відбудеться ряд майстер-класів в техніці боді-арт. 

Запис попередній за телефоном 05235-70180 або особисто в центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна.


******************************************************


30 серпня в Арт-майстерні для дітей і дорослих в Центральній міській бібліотеці відбувся останній майстер-клас в техніці боді-арт.
 Майстриня з мехенді Наталія Дмітрієва  розповідала присутнім про стилістику малюнків, значення символів, секрети і нюанси нанесення хни.
В ході МК користувачі отримали корисний досвід з боді-арту, приємні знайомства, розкішний настрій та натхнення адже малювали всі з великим задоволенням!

******************************************************


Ефектно і незвично!
Розпис тіла хною - це спосіб стати яскравіше, підкреслити свою індивідуальність та свій стиль.
Ознайомитись і випробувати на собі популярну техніку боді-арт мали змогу усі бажаючі, що завітали 23 серпня до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню для дорослих та дітей на майстер-клас «Яскравий настрій».
Під час заходу учасники дізналася про мистецтво мехенді багато цікавої та пізвальної інформації.
А далі, кожен присутній приступив до нанесення спеціальною пастою із хни свого візерунка за допомогою траферета чи без нього.

Малювання мехенді - це медитативний процес і він перш за все приніс усім задоволення і розслаблення!


******************************************************

Модно, чуттєво, загадково ... Про що це ми? Та все про те ж - про хну. Точніше, про спосіб її застосування.


Мехенді, менді, мінді — мистецтво малювання візерунків на тілі людини хною, це так зване біотату, якому сьогодні молоді люди віддають значну перевагу.


Можливість бути гарними без шкоди для здоров’я мали всі ті, хто завітав 16 серпня до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню для дітей та дорослих на черговий майстер-клас «Яскравий настрій» з техніки боді-арт.


Під час заходу присутні дізналися про історію, стилі і значення «Мехенді» 


і, головне, спробували освоїти техніку розпису тіла на практиці.

А, результатом для кожного був надзвичайно гарний малюнок на тілі, який є цілком безпечний для здоров’я!
Тож, мехенді – це гарно і корисно!

******************************************************

Давно мріяли про модне тату, але боялась зіпсувати шкіру, або того, що татуювання швидко набридне? Тоді для Вас є модна альтернатива татуажу - мехенді - магічний боді-арт.

Саме таку чудову можливість змінити свій імідж на короткий час, стати більш привабливим та цікавим, дати волю почуттям і фантазії  мали всі ті, хто завітав 9 серпня до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна в АРТ-майстерню  для дітей та дорослих на майстер-клас з боді-арту «Яскравий настрій».


 Під час заходу досвідчена  майстриня з мехенді Наталія Дмітрієва розповіла присутнім історію мистецтва розпису тіла, 


познайомила зі стилями нанесення малюнків, 


ну і власне, запропонувала кожному спробувати прикрасити своє тіло гарними візерунками, 


що захищають від невдач і приносить щастя.

Це було неймовірно! 
Учасники майстер-класу отримали корисний досвід, приємні знайомства, 
розкішний настрій та натхнення, адже малювали всі разом! 
А правильно нанесена менді буде триматися від двох до чотирьох тижнів.

******************************************************

Кожну мить літа, як дорогоцінний камінчик, ми зберігаємо в скриньці своїх спогадів і кожен день прагнемо наповнити її новими скарбами.

Саме такі захоплюючі емоції і враження отримали усі бажаючі, що завітали в АРТ майстерню для дітей та дорослих до центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна, де було розпочато серію серпневих майстер-класів з боді-арт «Яскравий настрій».
 
На початку заходу майстриня Олена Ланіна ознайомила  присутніх з історією появи мистецтва боді-арту; розповіла про його різновиди та детальніше зупинилася на найпоширенішому виді, у якому основне місце займає розмальовування обличчя  й тіла - Бодіпейнтінг (від англ. bodypaіntіng).
 І, озброївшись усіма рекомендаціями й застереженнями, учасники майстер-класу сміливо приступили до роботи. 
Хлопці та дівчата створювали чарівні малюнки на тілі, проявляли фантазію, прикрашаючи яскравими татуюваннями.
Тепер усі до кінця літа найчарівніші та найпривабливіші!

26 липня, в Центральній міській бібліотеці, відбувся заключний майстер-клас з петриківського розпису за проектом «Арт-майстерня для дітей і дорослих», який традиційно провела Анна Душина. Учасники заняття не тільки познайомилися з технікою нанесення візерунків, але й власноруч виконали малюнок, який обов’язково стане предметом гордості за виконану роботу. В заняттях також взяли участь діти з недільної православної школи. 

******************************************************

19 липня, в центральній міській бібліотеці, відбувся черговий майстер-клас з петриківського розпису Анни Душиної за проектом «Арт-майстерня для дітей і дорослих», в ході якого майстриня розповіла присутнім про основи петриківського моделювання, зазначивши, що необхідно знати певні закономірності та правила побудови композицій, що в свою чергу стане запорукою якісного художнього та технічного рівня самостійної роботи.
Майстриня навчила присутніх робити жанрові та пейзажні малюнки засобами петриківського розпису, добиватися рівноваги в асиметричних композиціях тощо.
Присутні своїми руками створювали свої індивідуальні, виконані від душі роботи.******************************************************

12 липня, в центральній міській бібліотеці, вже вдруге провела майстер-клас з петриківського розпису, за проектом «Арт-майстерня для дітей і дорослих», знана майстриня Анна Душина. Під час майстер-класу  Анна ознайомила присутніх з основними елементами цього розпису: зернятко, гребінець, ягідки, бігунок. Навчила їх складати в живописні квіти,  листячко. Присутні своїми руками створювали теплі сповнені любові роботи. ******************************************************

5 липня 2018 року в Олександрійській міській бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулося відкриття "Арт-майстерні для дітей і дорослих" за програмою "Активні громадяни" при фінансування Британської Ради, керівник проекту Марина Дерун розповіла присутнім про те, як писали даний проект та його реалізацію. Також пройшов запланований перший майстер-клас з петриківського розпису від майстрині Душина Анна. Присутнім дуже сподобалося на МК, в кінці всі з гарним настроєм та власноруч намальованими петриківськими розписами зробили на згадку фотознімки.
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

До Дня людей похилого віку

           За ініціативи Організації Об’єднаних Націй 1 жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні ще й День ветерана.
Шануючи ветеранів та людей похилого віку, працівники Центральної бібліотеки   ім. О. Пушкіна для членів ГО «Віра» підготували бібліографічний огляд літератури « У срібнім сяйві прожитих років» за матеріалами вісника «Здоровий спосіб життя» та журналу «Будьмо здорові», які передплачує бібліотека. Присутні ознайомилися з найцікавішими публікаціями, поради з яких неодмінно стануть у пригоді та допоможуть поліпшити здоров'я  шляхом зміни способу повсякденного життя, і зробити це, як говорить прислів'я, «ніколи не пізно». Не залишились поза увагою і  люди похилого віку, яких обслуговує  територіальний центр. Бібліотечні працівники прийняли участь у  міському заході «Тепло наших сердець» . Присутні  із задоволенням зупинялися біля  виставки- витинанки  »Якщо в хаті витинанка, то й добро іде до ганку», а також радувала око учасн…
Шановна олександрійська молодь!
Центральна міська бібліотека запрошує вас на безкоштовні майстер-класи з плетіння браслетів в українсько-німецькому стилі, до Року німецької мови та Дня молоді в Україні.
Жінки, дівчата завжди прикрашали своє волосся різними способами – закручували волоссячко в кучері і локони, вплітали у волосся живі квіти і виконували різноманітні види плетіння косичокЗачіски з елементами плетіння завжди виглядають дуже стильно і цікаво. Разом з тим, створювати їх неймовірно захоплююче і під силу навіть початківцям.Тож, протягом травня місяця щочетверга о 15:00 в центральній міській бібілотеці (вул. Г.Усика, 41) разом з перукарем ми будемо створювати зачіски з елементами плетіння, а також обговоримо, як в домашніх умовах їх створити своїми руками, покажемо фото і відео приклади.