Перейти до основного вмісту

Долучаємося до публічного громадського обговорення змін до Конституції України !


«Верховна Рада України від імені Українського народу — громадян України всіх національностей...усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями...приймає цю Конституцію — Основний закон України». 
Конституція України
Слово «конституція» має латинське походження«constitutio»  устрій, установлюю. Конституція — найважливіший правовий документ будь-якої держави, вона має особливий юридичний статус.
         Конституція України — це Основний Закон України, який закріплює права, свободи і обов'язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Вона має особливий правовий статус — вищу юридичну силу, особливий порядок прийняття, підвищену стабільність та високий рівень захисту з боку держави.
 Конституція була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р. як завершення довгого і важкого конституційного шляху, що почався шість років томуДекларацією про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.). Знайшов своє логічне завершення поступ українського народу до утвердження держави суверенної і незалежної, демократичної і правової. Після конституційного оформлення незалежності України держава посіла «серед держав світу осібне і рівне становище».
День Конституції України — єдине державне свято, що встановлено власне Конституцією Статтею 161: «День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України».
Але коріння Української Конституції набагато глибше. У квітні 1710 року при обранні гетьманом України Пилипа Орлика була складена перша не тільки українська, але й європейська конституція в сучасному розумінні — це політичний меморіал «Вивід прав України», а також «Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорозького». Вона заклала основи республіканського правління в Україні.

          На сьогодні в українському суспільстві стало актуальним питання про внесення змін до Конституції України. 

На виконання доручень голови Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо обговорення пропозицій змін до Конституції України, з метою залучення якомога ширшого кола громадськості до даного процессу,
центральна бібліотека ім.О.С.Пушкіна  запрошує усіх бажаючих долучитися до публічного громадського обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади України.
Користувачі бібліотеки мають змогу отримати інформацію про зміну повноважень Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, утворення нових органів регіональної та місцевої влади та зміну адміністративно-територіального устрою України, розширення повноважень органів місцевого самоврядування.
До  уваги мешканців міста -  порівняльна таблиця  з запропонованими змінами до Конституції України , яка розміщена на книжковій викладці .
        Принагідно зазначаємо, що процес обговорення буде тривати до кінця вересня поточного року.
Бібліотека  також долучилася  до урочистостей з нагоди свята Конституції , які відбувалися в сесійній залі міської ради.




















Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на