Перейти до основного вмісту

Театру віддане життя

 «Я кохалась в мистецтві,
любов до сцени стала моїм життям.
Я не могла більше боротись зі своїм коханням і,
 порвавши зі всіма своїми, поступила на сцену».

 4 серпня виповнюється 160 років від дня народження Марії Заньковецької      (Адасовської) – української артистки, громадського діяча.
                     В кожній галузі є свій гігант. В українському театральному житті – це Марія Заньковецька.
          Вшановуючи пам'ять видатної акторки , працівники центральної бібліотеки          ім. О. Пушкіна запросили на   мистецький вечір «Перлина українського театру»
 людей з обмеженими можливостями  громадської організації «Віра».
Вдало  доповнювали захід книжкова виставка «Театру віддане життя» ,           віде-опрезентації, присвячені акторці.
            Як завжди жваво й цікаво розповіли  про життєвий і творчий шлях Заньковецької бібліотечні працівники Груша В.М. та Ланіна О.А.

У розповідях особливо акцентувалося, що Марія Заньковецька завжди підкреслювала, що є саме українською акторкою. Вона неодноразово відхиляла пропозиції перейти в російський столичний театр. Заньковецька своєю творчістю будила в людях любов до України, підіймала національну самосвідомість в умовах українофобських настроїв царського самодержавства. Заньковецька стала першою акторкою театру, який був для українського народу “поводирем нації”.

Докладно було розказано про дружні  стосунки Марії Заньковецької з видатними діячами російської культури: А.П.Чеховим, Л.М.Толстим, П.І.Чайковським, А.Буніним, І.Ю.Рєпіним.
Ніжні стосунки пов’язували  Марію Заньковецьку з Іваном Козловським. Вона перша помітила в соромливому хлопчику великий талант, і підтримала його на самому початку творчого шляху. Вони підтримували один одного довгі роки. Буваючи в Києві , Козловский завжди відвідував Заньковецьку. Навіть коли вона вже зовсім старенькою, він брав її на руки, підносив до роялю, вона грала для нього, а він для неї співав. Ніжно вона називала його “Івасиком”.
Відзначалася велика роля Марії Заньковецької як педагога. Вона виховала для української сцени не одне покоління акторів, які продовжили її справу.

     Де йшла Вона, там сходили троянди,
     Куди дивилася - зірки,
     Із сліз її займались діаманти, 
     З зітхань здіймалися чайки.
     Хто чув її, той чув наш степ зелений, 
     Стояв у нашому гаю,
     Той розумів наш біль в гнів шалений, 
     І плакав в нашому краю.

Вважаємо, що мистецький вечір , безумовно, вдався, свідченням чого було те,  що присутні з цікавістю обговорювали  життєвий та творчий шлях акторки, пригадували поїздку на хутір «Надія», де вони вперше познайомилися із Заньковецькою та  висловили побажання проводити більше таких цікавих зустрічей.
               


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на