Перейти до основного вмісту

Найкращий редактор світу: Віталій Коротич


Медицина подарувала світу чимало талановитих письменників -      А. Чехов, М. Булгаков, Гр. Горін, Ф. Рабле, Л. Буссенар, К. Абе.
Серед них можна відзначити й  українського поета, прозаїка, публіциста і перекладача Віталія Олексійовича Коротича, який 26 травня  відзначив 80-річний ювілей.
«Метроном його серця» - так називалась літературно-публіцистична година, яка відбулася в межах  засідання літературно-поетичної вітальні «Струни серця». Присутні із задоволенням пригадали біографію поета, цікаві сторінки з його життя та поділилися враженнями від прочитаного.
 У вірші "Біографія" поет напівжартома називає себе "поетолікарем, лікаропоетом".
Подорожуючи по СРСР та зарубіжжю в 1970-1980 роках,  Віталій Коротич усе побачене й почуте надрукував в публіцистичних  збірках "О,Канадо!", "Зорі та смуги: (Новели про мандри автора по Америці)", "Кубатура яйця", "Мандрівка на край світу", "Людина у себе вдома" та інших. В цей час письменник  був  головним редактором журналу "Всесвіт", секретарем правління Спілки письменників України і друкувався в багатьох журналах та газетах.
   Настає 1986 рік... І відомому поету і публіцисту пропонують зайняти посаду головного редактора московського журналу "Огонек". За лічені місяці Коротич перетворює цей нудний радянський журнал  на найпопулярніший у тодішньому СРСР. Тираж виростає з 1,5 млн. примірників майже до 5 млн. З самого початку головний редактор забирає з обкладинки "Огонька" орден Леніна і гасло "Пролетарії усіх країн, з'єднайтеся!", за що був засуджений партійними діячами. Але журнал все ж таки видається...
В 1989 році Віталія Коротича визнали кращим редактором світу, а з 1991 року журнал "Огонек" вже мав іншого редактора, а Віталій Коротич виїжджає за кордон  і до 1998 року є професором Бостонського університету, викладачем. Він читає лекції в університетах Канади, Мексики, Австрії, США.
З такою цікавою інформацією учасники вітальні знайомились під час зустрічі, а також з великою ностальгією згадували журнал «Огонек», який в той час виписувала майже кожна родина. Присутні читали улюблені вірші людини багатьох талантів, володаря  великої кількості літературних, державних премій, орденів.
А місцева поетеса Лілія Маруфі тут же  написала вірш,  присвячений Віталію Коротичу.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на