Перейти до основного вмісту

Олександрія. Білі листки 1941..

      До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в  бібліотеці відбулася зустріч з активом «Клубу громадського діалогу» на тему «Олександрія. Білі листки 1941…»
Привітала і презентувала тему Фуртак Л.В. – керівник клубу.
Про історію військових частин, які дислокувалися в            м. Олександрія, станом на 21. 06 .1941 року  розповів  краєзнавець Іванченко В.В.
       Надовго залишилася в пам’яті  післявоєнна Олександрія в краєзнавця  Заболотнього  Василя  Івановича. Цікаво було слухати розповідь про те, що на місці сучасного ринку було колись озеро, на місці таксопарку – цвинтар , біля гуртожитку «Юність» - тюрма.
       З цікавими фактами  початку війни познайомила  Жахалова Н.В. – місцевий краєзнавець. «До Олександрії німці зайшли 06.08.1941 року і Олександрію здали їм фактично без бою» - розповідала Надія Володимирівна.
      До 75-річчя розстрілів жителів міста німецькими окупантами на тему «Олександрійський «Бабин Яр»,  розповідала   голова єврейської громадської організації  Рудяга Н.Ф.
      Висвітлювати події з духовною метою закликав секретар Олександрійської Єпархії УПЦ Штанько А.Г., зупинившись на тому, що церкву цікавить історія єпархії  40-х років, зокрема,  доля священників, які в той період знаходились , як він сказав,  між молотом та наковальньою.
      Присутні прослухали інформацію і про поховання на кладовищі по вулиці Кременчуцькій від жителя мікрорайону 8-ї школи Чередніченка В.О.
      Викликала зацікавлення. як підтвердження фактів і книжкова викладка « Той далекий сорок перший…»

      Після завершення засідання присутні ще довго обговорювали ті страшні події 41 року.  Бібліотечних працівників запросили 24 вересня на єврейський Новий рік, а також побажали зустрітися наступного разу знову в бібліотеці і присвятити цю зустріч одній із краєзнавчих тем.

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на