Перейти до основного вмісту

Миколі Вінграновському - 80



Микола Вінграновський один із небагатьох сучасних поетів, який стрімко увірвався на літературний олімп. А його феномінально-емоційні твори, великий талант, щирість впливають і формують душу читача, про це та багато інших цікавих фактів, говорилося на черговому засіданні літературно-поетичної вітальні «Струни серця».
Присутнім було цікаво дізнатися про маловідомі факти із його життя, про те, як  після першого курсу Миколу Вінграновського забрав із собою до Москви Олександр Довженко. Ще студентом  Микола зіграв головну роль у художньому фільмі « Повість полум'яних літ», автором якого був Олександр Довженко та режисер Юлія Солнцева. За краще виконання  чоловічої ролі цей молодий,  нікому невідомий юнак отримав золоту медаль на кінофестивалі в Лос-Анджелесі, Лондоні  та Каннах (1961 рік ).
Пізніше, Миколі Вінграновському вдалося власноруч відзняти на кіностудії        ім. О. Довженка такі художні стрічки, як "Берег надії» (1967), «Сейм виходить з берегів»(1961) , «Дума про Британку» (1970), «Дочка Стратіона» (1964), «Ескадра повертає на захід» (1966), «Тихі береги» (1973) та «Климко» (1984).
А за своє життя тричі стати лауреатом, а саме: Лауреатом Державної премії України імені Тараса Григоровича Шевченка(1984) за збірки творів для дітей «Літній ранок», «Літній вечір», «Ластівко біля вікна», «На добраніч»; Лауреатом літературної премії  «Благовіст»;  Лауреатом премії (США) Фундації Антоновичів.
Уся розповідь бібліотекаря Юхименко О. П. була підкріплена електронною презентацією про життєвий та творчий шлях Миколи Вінграновського, аудіо записами віршів (читав сам автор), документальним фільмом «Микола Вінграновський. Український орфей».

На завершення зустрічі в залі пролунала думка: «Його трон короля поетів поки що залишається непохитним».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на