Перейти до основного вмісту

Люди з обмеженими можливостями в центрі уваги бібліотеки


Сьогодні, коли світ стає все більш жорстоким і байдужим до проблем людей, особливо якщо це люди з обмеженими можливостями, бібліотечні працівники намагаються робити все для того, щоб  ці люди відчували себе в нашому суспільстві  захищеними та рівними, змістовно проводили своє дозвілля, були повноправними  громадянами нашого суспільства.
Співпрацюючи  з громадською організацією інвалідів  «Віра»,  бібліотекарі  щомісячно проводить для них різноманітні заходи.  Ось і цього   разу зібралися члени організації  на дискусійний майданчик «Сильні духом», щоб поспілкуватися на тему «Право на життя без перешкод: інвалід і суспільство».
 «Коли я готую такі зустрічі – діалоги, де розповідь йде про таких самих людей, з подібними життєвими проблемами, то кожен з присутніх знайомиться не лише з історією життя окремої  особистості, а  й переймає його досвід, як не підкоритися долі» - зазначила бібліотекар  Наталія Воробйова.
Ця зустріч не стала винятком, адже розповідь йшла про людину, історія  якої  приголомшує до глибини душі кожного без винятку. Ім’я цього чоловіка – Нік Вуйчіч. Він по праву займає одне з перших місць в списку найбільш «сильних» людей світу. Саме його життєлюбність, стала для присутніх відліком для подальшої роботи над власним життям. Адже, незважаючи на фізичні вади, Нік власним прикладом довів можливість існування людей з обмеженими можливостями в сучасному суспільстві.
Переглянувши відео-сюжети «Что-то больше», «Цирк бабочек», люди з обмеженими можливостями  переконались, що основне кредо Ніка Вуйчіча: «Любить Бога и друг друга – в этом я вижу цель в жизни, силу, радость, мир и ресурсы для душевной гармонии. Мне не нужны руки и ноги. Мне нужна жизнь. И никогда не сдаваться!».

На завершення зустрічі пролунала  пісня «Окрылённые мечтой» гурту ДНК [Друзья На Колёсах], унікального дуету, який надихає на  творчий порив і любов до життя.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на