Перейти до основного вмісту

Портрет-спогад "Орієнтир на зірку" (до 100-річчя від дня народження Антоніни Федорівни Худякової"

 «Пізньої осені  1943 року вночі над кримським берегом в районі Керчі летів літак. Крилата машина йшла прямо через позиції німців, які були заряжені зенітками, кулеметами і променями прожекторів, тримаючи курс до місця висадки ельтигенського десанту, який звільняв півострів від загарбників. Несподівано небо прошили трасери, замигали спалахи. 
Але відважний пілот не здригнувся, адже за штурвалом легкого "кукурузника" ПО-2 сиділа Антоніна Худякова - одна з легендарних "нічних відьом", що наводила жах на гітлерівців. 
Ластівка, як звали її наші солдати. За свої численні подвиги, виконані не на потужному винищувачі, а фактично на навчальному легкому літаку, вона була удостоєна звання Героя Радянського Союзу». 20 червня 2017 року Антоніні Федорівні Худяковій виповнилося б 100 років. До цієї дати бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім.О.Пушкіна підготували захід - портрет-спогад «Орієнтир на зірку», під час якого розповіли про легендарну військову льотчицю, Героя Радянського Союзу, Почесного громадянина міст Олександрії та Карачева, краєзнавця.
На зустріч до бібліотеки завітала донька А.Ф.Худякової - Тетяна Ігорівна Семиреченська, яка розповіла присутнім про долю молодої дівчини на жорстокій війні.
Тамара Аноко поділилась спогадами про особисті зустрічі з героїнею, згадувала про написану в 2013  році документально-публіцистичну книгу «Орієнтир на зірку», в основу якої лягли матеріали досліджень автора бойового шляху Антоніни Федорівни, бесіди з родичами, її фронтовими друзями.
До уваги олександрійців в читальній залі розгорнуто ілюстративно-книжкову виставку про Антоніну Федорівну Худякову «У небі «ластівка».
В кінці заходу, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять легендарної льотчиці. Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику «Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивному спілкуванні…
Шановна олександрійська молодь!
Центральна міська бібліотека запрошує вас на безкоштовні майстер-класи з плетіння браслетів в українсько-німецькому стилі, до Року німецької мови та Дня молоді в Україні.

Книжково-ілюстрована виставка "Затишна осінь з книгою"

Осінь для багатьох завжди була особливою порою. Вона уособлює все прекрасне, що тільки у нас є. Чи вважаєте ви що осінь – найдивовижніша пора року, яка надихає на творчість, на роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя?!
І насправді, це не лише початок навчального року, бабине літо, пора врожаю; це не тільки сезон парасольок і відліт птахів, а ще й час для книг! Чомусь саме восени завжди хочеться загорнутись у щось тепле та зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книгу. Хіба ви не помітили, що шелест сторінок книг нагадує шурхіт опалого листя? Легка та романтична, динамічна та захоплююча, сповнена цікавої інформації з глибоким філософським змістом література представлена на книжково-ілюстрованій виставці «Затишна осінь з книгою» - створить особливий «затишний» настрій всім читачам. Центральна міська бібліотека м. Олександрія пропонує познайомитися з добіркою книг, які по-справжньому передадуть осінній настрій та зігріють вас у дощовий вечір.