Перейти до основного вмісту

11 липня - 80 років від дня народження Нечерди Бориса Андрійовича


       
            Народився Борис Нечерда 11 липня 1939 року на Житомирщині в сім’ї залізничника. До Олександрії сім’я переїхала в 1953 році. Після успішного закінчення школи Борис Нечерда замість інституту обирає виробництво. Влаштовується старшим стрілочником вантажно-транспортного управління тресту «Олександріявугілля».
Борис Нечерда дебютував у літературі в 1955 році віршем «Молодой агроном». А у 1958 році від’їжджає на навчання до Одеси. Закінчує кораблебудівний факультет Одеського інституту інженерів морського флоту.
Протягом 1955-1958 років юний поет опублікував двадцять творів.
1963 рік став дуже важливим у літературній біографії 24-х літнього Бориса. В одеському видавництві «Маяк» вийшла перша збірка із символічною назвою «Материк», в якій поряд із захопленими вигуками й романтичними інтонаціями, характерними для того поетичного покоління, зазвучали й суто індивідуальні мотиви Нечерди, які відразу ж увиразнилися в наступній збірці «Лада» (1965).
Його поезія блокується літературним офіціозом. Він оточений кар'єристами і ідеологічними «пастухами» в місцевій письменницькій організації. Тоді Нечерда вирушає в андеґраунд і задовольняється сухарями творчого побуту. Особиста невлаштованість, поневіряння по випадкових кутах, зверхнє відношення до свого здоров'я – все це і привело до передчасної смерті цієї різносторонньо обдарованої людини.
Помер 11 січня 1998 року.
В березні 2000 року Борису Нечерді  посмертно присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка в області літератури за збірку поезій «Остання книга».
У місті Олександрія на будівлі школи де навчався поет, встановлено пам'ятну дошку.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на