Перейти до основного вмісту

Голодні очі. Змарноване дитинство

Говорять, що час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. 85 років віддаляють  нас від Голодомору 1932-1933років , однієї  з найстрашніших  сторінок життя українського народу  , трагедії,  яка  призвела до небачених безневинних жертв, яка  примушує  стискатися людські серця.
І кожного року наприкінці листопада в містах і селищах нашої країни на кожному віконечку палають незгасні вогники пам'яті українцям, що загинули під час голодомору.
Схилили  голови у скорботі перед невинно убієнними і клієнти пробації Олександрійського міського відділу з питань пробації - учасники історичного екскурсу «Голодні очі. Змарноване дитинство», проведеного працівником  абонементу центральної бібліотеки   ім. О.С.Пушкіна.
На фоні проникливої пісні Оксани Білозір "Свіча" в бібліотеці звучали невідомі факти тих сумних подій, які принесли стільки горя і страждань нашому народу.
Бібліотекар  розповіла, з якою жорстокістю винищували наш український народ, про страшний закон  "п'ять колосків". 
         Для присутніх було презентовано перегляди відеороликів:  «Десята частина зерна, відібраного у перший рік Голодомору Кіровоградщини», «Остання молитва хлопчика», «Дід», а також прозвучали пісні «Молитва 33 року» у виконанні Наталки Самсонової та  «Ти живеш»  у виконанні  Наталії Пилипонюк.
Доповнила захід  книжкова виставка «Рідної землі  трагічні дні».
Присутні мали можливість познайомитись з документальними  книгами та статтями, спогадами свідків Кіровоградщини тих жахливих подій, художньо-документальними  книгами відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" та У. Самчука "Марія".  
У День  пам'яті жертв голодомору запалять Свічки пам'яті і бібліотеки,  українці схилять  голови в скорботі перед невинно убієнними, віддаючи данину тим, хто навічно пішов від нас у 1921—1923, 1932-1933, 1947 роках.                                     

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на