Перейти до основного вмісту

Великий гуманіст епохи

       450 років відділяє нас від того часу, коли жив і творив геніальний Уільям Шекспір. Найзагадковіша постать серед корифеїв доби Відродження, автор неперевершених сонетів і трагедій. Шекспірівські персонажі сотні років блукають по світу, плачуть і сміються, співчувають і чинять злочини, кривдять і шукають справедливості, а нові й нові покоління шанувальників таланту англійського генія стежать за ними, сприймають їх як живих людей з усіма їхніми чеснотами і вадами.    
          23 квітня - це день і народження, і смерті Шекспіра. Як краще вшанувати поета в такий день? Звичайно, читаючи його твори.  Прослухавши  сонет 66,  студенти Олександрійського державного аграрного технікуму,   зрозуміли, що це  унікальний твір, і здається, він написаний для нас і про нас, хоча написаний  рівно 401 рік тому!     
          Разом з  бібліотекарями абонементу студенти  поринули в далеку епоху Відродження, пригадавши творчість  поета.  І справді, що ж це за дивовижний світ, в якому пояснюється нез'ясовне, оспівується неможливе і говорять чари?.
        Людство розвивається, погляди його стають більш глибокими, смаки більш вимогливими. А Шекспір залишається все таким же невичерпним, все таким же щедрим.
     «Шекспір приносить радість, заставляє думати, про час, стати чистішими, боротися, діяти, він надихає на написання віршів,- сказала студентка Колісник М. під час проведення інформаційної години «Великий гуманіст епохи».
     Упродовж заходу діяла  книжкова виставка «Наш сучасник Уільям Шекспір».

                                                          Бібліотекар абонементу Самойленко Н.О.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на