Перейти до основного вмісту

Сторінки української історії, списані червоним чорнилом пролитої крові


       Вже минуло цілих  70  років з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною - ціною життя,крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. Пам'ять… Вона ніколи не згасне.
В пам'ять про тих, хто поліг у горнилі боїв, хто кров’ю своєю скропив землю, хто пройшов крізь бої, лихо, голод  і холод, хто відав своє життя заради миру майбутніх поколінь 8 травня в День пам’яті та примирення в  центральній бібліотеці                    ім. О. С. Пушкіна пройшла година пам’яті «Сторінки української  історії, написані червоним чорнилом пролитої крові».
Здавна вважається, що війна - суто чоловіча справа, та на найстрашнішій війні двадцятого століття жінці довелося стати солдатом. І хоча у війни не жіноче обличчя, але скільки жінок, зовсім юних дівчат, виносили на своїх плечах поранених, збивали  ворожі літаки, були снайперами, виконували чоловічу роботу в тилу ворога. Серед таких  не можна не згадати:  снайпера – Людмилу Павличенко  та танкіста – Марію Лагунову. Про цих незламних духом,  мужніх жінок йшла мова, демонструвалися уривки з документальних фільмів «Фронтова історія жінки – Марії Лагунової» та «Жінкам на війні присвячується».
 Крім того,  ділилися своїми спогадами про ті трагічні дні війни, які  прийшлось пережити І присутні на вечорі жінки- Бурдова Г.Г, Карпенко Р.І.,Косовська, Маруфі Л.Б. Шевченко А.П.
І , як це не дивно,  жити і боротися  їм допомагала пісня, яка нагадувала про дім, кохання,  вселяла надію і віру,  підтримувала оптимізм, зігрівала і приносила радість.  Гості з  задоволенням  співали  фронтові пісні «Огоньок», «Смуглянка», «Синий платочек», «Журавлі», «Катюша».
За спогадами, піснями, переглядом фронтових фотокарток, уривків із фільмів, сплинув час зустрічі. Присутні  були вдячні за ці хвилини спогадів та спілкування.
 А наш обов’язок не тільки в свята згадувати, а й  кожен день пам’ятати про усіх, хто кував перемогу і загинув.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на