Перейти до основного вмісту

За Україну, за її волю, За честь і славу, за народ!



Цьогоріч  минає 100 років з часу перемоги українських Січових стрільців у битві над російською імперською армією на горі Маківка.
Вшановуючи мужність та героїзм борців за незалежність України, їх  вагому роль у формуванні військових традицій, їх активну участь в Українській революції 1917-1921 роках, працівниками Центральної бібліотеки ім. О. С. Пушкіна було проведено годину інформації «Маківка – гора Стрілецької невмирущої слави» для слухачів «Університету 3 віку» при територіальному центрі.
"Історія України... Забуті імена, викреслені з пам'яті цілі сторінки, зруйновані могили, поламані хрести, понищені церкви. Сьогодні ми хочемо воскресити в пам'яті одну із забутих сторінок нашої історії — про українських Січових стрільців» - звернулася ведуча до слухачів на початку заходу.
Присутні із зацікавленістю слухали розповідь про створення Легіону Українських Січових Стрільців у серпні 1914 року, про його структуру, про те, що гора Маківка була ключовим пунктом оборони австрійської Південної армії, про завзятий дух, неабияку хоробрість та відданість, готовність до самопожертви. Також,  дізналися про історію виникнення стрілецької пісні, яка стала невідлучною товаришкою стрілецького життя та із задоволенням прослухали добірку стрілецьких пісень «О, Україно!», «Ой у лузі червона калина» та переглянули відеоролик «Там на горі, на Маківкі»,  «Українські січові стрільці», уривок з художньо-документального фільму «Бій за гору Маківка».
 «Вони були такі ж герої, як і наші хлопці, що воюють на Сході. Воювали за свої землі, свій народ», – завершила ведуча. 
 «Битва на Маківці – це перша велика спроба галицьких українців стати самим активним чинником історії, стати ковалями й творцями свого майбутнього», – писала 2 травня 1915 року газета «Діло».

Тож, і ми повинні вчитися самі та навчати наших дітей, що українці – це нація переможців.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на