Перейти до основного вмісту

Пам'яті Олександра Козенка присвячується

Користувачі центральної бібліотеки ім. О.С.Пушкіна прийняли участь у  проекті "Кіровоградщина читає Хемінгуея" за романом «Прощавай, зброє!».
22 травня  в обласній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського  було підведено підсумки конкурсу.
Нагороду отримав Нагаєць Данило - учень 10 класу Ліцею інформаційних технологій, а викладач української мови та літератури Куколівського НВК , керівник напрямку «Поезія рідної землі» для слухачів Вищої народної школи при центральній  бібліотеці  ім.О.С.Пушкіна Барабанова С.О.  виборола друге місце у конкурсі есеїв.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Прощавай, зброє!
(есе)
Я – карета швидкої допомоги. Так-так, саме КАРЕТА. Навіть не зважаючи на те, що моє серце потужністю у тисячі кінських сил заховано під сучасний капот, що мене начинили чи то за останнім писком моди, чи то за останнім ревищем науки, я залишаюся каретою. Бо як інакше можна мене назвати, коли я везу ЛЮДИНУ, тим паче людину, яка потребує допомоги?!
І не треба йорничати, кривитися скептично, що то раніше у каретах пересувалися ЦАРІ, і що свого часу й людину йменували Царицею Природи, і що врешті-решт Природа добряче провчила за це людину, і що не треба забувати Людині про своє місце… Стоп! Stop! Стоп! Я урочисто і дзвінкоголосо, на усі децибели свого клаксона, заявляю: у тій же ж таки Природі життя будь-якої тварі (за Біблією) було, є і залишиться в усі віки найвищою цінністю.
Тож я – КАРЕТА! Мій обов’язок зробити все від мене залежне, щоб врятувати людське життя. І тому світлі, розумні голови вдосконалюють моє начиння, всілякі там прилади й апарати. І вже філологи-гострослови іменують мене «реамобіль» (та хай вже втішаються зі своєї забаганки). Головне, що я пам’ятаю своє справжнє ім’я – КАРЕТА ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ.
Та сьогодні я… просто бляшанка… просто гора металобрухту… просто… його несуть… молодого, красивого, талановитого!.. мертвого!!! О, Сашко… пробач… пробач…та немає мені прощення!..
То не осінній дощ ллється на мої фари, то сльози заливають мої очі; то не мотор барахлить, то моє серце вразила тахікардія; то не колеса спущені, то підгинаються мої ноги!А як же мені хочеться гукнути: «Боженько, Боже! Чому такі ж світлі, такі ж розумні голови, які винайшли, створили і виготовили новітні засоби для порятунку людини, обладнавши моє нутро, винайшли і виготовили цю страшну зброю, що забирає життя двадцятирічних українських юнаків, які не зазіхали ні на чию територію, а хотіли жити і творити в рідній Україні, не погодившись лише на її розтин?»
Я – карета, але я прошу… а чому, власне, прошу… вимагаю, щоб мене використали не за призначенням. Хочу заповнити свій салон хлопчиками-воїнами; устигнути живими, неушкодженими, непораненими, і відвезти їх додому, передати їхнім рідним, щоб уберегти від загибелі, від біди. А на захисті своєї землі хочу поставити Червоний Хрест, як символ милосердя, людяності. Люди! Ви чуєте? Людяності! Адже Людству без людяності зась! Спробуй забрати у Людства людяність – і що? Нуль! Порожнеча! Пітьма! Це навіть я розумію своїми запорошеними курявою мізками.
… о ні, водію! Вимкни цю мелодію. Так, я любила слухати дивні звуки сопілки, коли ВІН зачаровував мене своєю грою… а пам’ятаєш… Пам’ятаєш, ми чергували, та що кривити душею, святкували на козацькому стані – Ой, на Івана, Ой, на Купала… – і ти ще вибивав у підлогу гопака не стримуючись, бо переймався Сашковими сальто та стрибками?.. О мій водію?! Невже ти мене не чуєш?! Вимкни… прошу…
… то перехожі думають, що падає сніг… а насправді сивина вкриває мою ще не стару, далеко не стару голову…
Ну що, зброє?.. Прощавай, чи як? Залишайся лежати тут покрученим, понівеченим шматком заліза, а я, карета, відвезу це святе тіло нагло убієнного раба Божия Олександра до рідного міста Олександрії… як символічно: Олександр з Олександрії… Та у ворогів немає жодного шансу, доки на захисті моєї Олександрії, моєї України стоять такі Олександри!!!
... але лише тіло, бо душа його поринула у ті райські сади миру і злагоди, де тобі, зброє, ніколи не скажуть «прощавай», бо ніколи, чуєш, ніколи не говорили «здрастуй»!
                                     Барабанова Світлана Олегівна 



                                                 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на