Перейти до основного вмісту

Й.Спектор "Во мне отозвалось"

«І навіки віднині
Хай щастить Україні, - 
Кожній щирій людині,
Кожній добрій родині
У моїй Батьківщині.»
Ці щирі поетичні рядки належать Йосипу Спектору – поету, педагогу, філософу, історику.
Саме його творчості був присвячений літературний портрет "Й.Спектор "Во мне отозвалось",  який відбувся в бібліотеці для слухачів Вищої народної школи Створена бібліотечними працівниками слайд -  презентація розповіла присутнім про основні періоди життєтворчості поета.
Й. Г. Спектор народився 23 лютого 1935 року в Богуславі  Київської області. Закінчив факультет російської мови, літератури та історії Саратовського педагогічного інституту. Працював вихователем у дитячій трудовій колонії міста Енгельса, вчителем російської мови та літератури в селі Михайлівці під Саратовом, учителем німецької мови на Звенигородщині Черкаської області. Також завучем середньої школи міста Ватутіне, викладачем історії, філософії, етики в Олександрійському педагогічному училищі.
Поетичне слово хвилювало Йосипа Григоровича ще з дитячих років, проби віршування проявилися вже у 8-му класі, але перші серйозні вірші, багато з яких увійшли до збірок, були написані ним в студентські роки (1954-1959 рр.).
Потім були публікації в Саратові, на Черкащині, в Олександрії, у Києві,  в Московських літературно-художніх часописах "Знамя", "Юність", в "Літературній газеті", в "Літературній Україні".
Й. Спектор – автор збірок  "У мені відгукнулося", "Приймаю цей світ",  "Єдина рима " , «И все-же – верую».
Йосип Григорович - Член Спілки російських письменників, Національної спілки письменників України,  лауреат літературних премій імені Володимира Соколова та Абрама Кацнельсона.

Всі поетичні збірки з автографом автора знаходяться у фондах  бібліотеки. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на