Перейти до основного вмісту

Прес-час «Торгівля людьми – сучасне рабство»


Багато хто вважає, що рабство – це щось із далекого минулого. Але нелюдські умови праці та торгівля людьми – сумні реалії сьогодення.
Мета бібліотеки  – допомогти молоді із інформацією та обізнаністю,  аби людина могла ухвалювати безпечне рішення про своє майбутнє.
«Небезпека торгівлі людьми для українців особливо висока і тому нам треба навчитись визнавати свої проблеми і говорити про них вголос» ,- такими словами розпочала прес-час бібліотекар Ворбйова Н.В.
Привертаючи увагу присутніх до даної теми, були використані матеріали з місцевих   газет:
 • Зарницька Ю.           Торгівля людьми - злочин ХХІ століття / Ю. Зарницька // Сільський вісник. - 2013. - 14 вересня. - С. 4.
 • Попович Л. Раби - не ми? / Л. Попович // Кіровоградська правда. - 2013. - 22 січня. - С. 7 : фото 
 • Березіна Н. "Не стань жертвою" (протидія торгівлі людьми) / Н. Березіна // Сільський вісник. - 2011. - 2 квітня. - С. 4 
 • Горшельов С. Торгівля людьми - глобальна проблема / С. Горшельов // Сільський вісник. - 2011. - 25 лютого. - С. 7 
 • Жовтун  В. Жінка продала дитину за десять тисяч доларів і пішла в магазин по "Ром-Колу" /В. Жовтун // Кіровоградська правда. - 2010. - 24 грудня. - С. 1 
 • Не катайтесь в Турцию, девушки, гулять! // Городской курьер. - 2011. - 17 марта. - С. 1.
  Пшенична Н. 
  Вся правда про торгівлю людьми / Н. Пшенична // Вільне слово. - 2013. - 21 серпня. - С. 4 
 • Торгівля людьми. Україна [Текст] // Олександрійські Відомості. - 2011. - 14 липня. - С. 3 
 • Шкабой, В. 
 • Рабство - поруч [Текст] / В. Шкабой // Народне слово. - 2011. - 18 серпня. - С. 6 : фото 
Коментуючи статтю  працівника Олександрійського міськрайонного управління юстиції Ю.Зарницької, присутні  познайомилися з основними документами, які захищають права людей.
З   інформацією про те,  чим закінчилося  постачання  клієнтів до Турції   для  двох сестер з Маловисківського району,   розповідає стаття  «Не катайтесь в Турцию девушки гулять».
Цікавили присутніх  випадки торгівлі людьми і  в м.Олександрії . На ці запитання  відповідав  начальник служби у справах дітей міської ради  Юрій Яковлев у інтерв’ю з Н.Пшеничною «Вся правда про торгівлю людьми». Як він повідомив, що випадків торгівлі людьми по місту не зафіксовано, але має місце проституція. Також він відповів на запитання:
- «Що підштовхує жінок до торгівлі власним тілом?»;
-«Існує думка, що деяких дітей усиновлюють за кордоном, аби використати для трансплантації органів. Чи це дійсно так?»;
- «Якщо наші земляки постраждали від торгівлі людьми, до кого вони  можуть звернутися за допомогою?» та ін..

Бібліотекар рекомендувала  також познайомитись з буклетами  «Торгівля людьми – найжахливіша форма злочинності», «Торгівля людьми – це…», які давали відповіді на запитання «Що робити , перш ніж підписати контракт», «Яку інформацію залишати рідним перед від’їздом», «Куди можна звернутися за кордоном, якщо виникнуть проблеми» та ін..
Пояснювала молоді , як подорожувати безпечно та не потрапити до рук торгівців людьми, чи то в Україні, чи то за кордоном.
Дехто з присутніх, які раніше відвідували в бібліотеці  тренінги з даної тематики, сам відповідав на запитання і наводив приклади із досвіду знайомих.

Як бачимо, під час зустрічі  висвітлювались як моральні проблеми,  так і проблеми, що пов’язані з проституцією і порушенням прав людини.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шановна олександрійська молодь!
Центральна міська бібліотека запрошує вас на безкоштовні майстер-класи з плетіння браслетів в українсько-німецькому стилі, до Року німецької мови та Дня молоді в Україні.

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику «Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивному спілкуванні…
Жінки, дівчата завжди прикрашали своє волосся різними способами – закручували волоссячко в кучері і локони, вплітали у волосся живі квіти і виконували різноманітні види плетіння косичокЗачіски з елементами плетіння завжди виглядають дуже стильно і цікаво. Разом з тим, створювати їх неймовірно захоплююче і під силу навіть початківцям.Тож, протягом травня місяця щочетверга о 15:00 в центральній міській бібілотеці (вул. Г.Усика, 41) разом з перукарем ми будемо створювати зачіски з елементами плетіння, а також обговоримо, як в домашніх умовах їх створити своїми руками, покажемо фото і відео приклади.