Перейти до основного вмісту

Інформаційна безпека для кожного

Медіа настільки інтегрувалися в наш повсякденний життєвий простір, що більшість людей їх просто не помічають, а відтак не здатні критично оцінювати, піддавати сумніву все, що вони читають або сприймають через візуальні образи та звуки


 Центральна міська бібліотека ім.О.Пушкіна, прагнучи допомогти своїм користувачам орієнтуватися у потоці фейкових новин, пропаганди, чуток, реклами провела тренінг для людей старшого віку «Інформаційна безпека кожного».


Мета даного тренінгу – надання базових знань у сфері медіа, ознайомлення з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також, надання базових інструментів перевірки інформації та критичного мислення.


Учасники заходу активно приймали участь в обговоренні та виконанні практичних завдань та вправ, ділилися своїми спостереженнями. Присутні ознайомилися з відео роботою бібліотекарів «Фантастичні фейки! Де їх шукати?». Окрему увагу приділили виставці плакатів «Плакат думок», в роботах яких  розкрито тему цензури, пропаганди, свободи слова, фейкових новин, інформаційної війни, критичного аналізу медіа-повідомлень, зв’язку влади із медіа, соціальних мереж і суспільного телебачення.


Сподіваємося, що після даного тренінгу відвідувачі бібліотеки будуть свідомішими медіа користувачами та знатимуть, яким чином перевіряти різного виду сумнівну інформацію.
Будьте медіаграмотними і бережіть себе!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Шановна олександрійська молодь!
Центральна міська бібліотека запрошує вас на безкоштовні майстер-класи з плетіння браслетів в українсько-німецькому стилі, до Року німецької мови та Дня молоді в Україні.
Жінки, дівчата завжди прикрашали своє волосся різними способами – закручували волоссячко в кучері і локони, вплітали у волосся живі квіти і виконували різноманітні види плетіння косичокЗачіски з елементами плетіння завжди виглядають дуже стильно і цікаво. Разом з тим, створювати їх неймовірно захоплююче і під силу навіть початківцям.Тож, протягом травня місяця щочетверга о 15:00 в центральній міській бібілотеці (вул. Г.Усика, 41) разом з перукарем ми будемо створювати зачіски з елементами плетіння, а також обговоримо, як в домашніх умовах їх створити своїми руками, покажемо фото і відео приклади.

До Дня людей похилого віку

           За ініціативи Організації Об’єднаних Націй 1 жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні ще й День ветерана.
Шануючи ветеранів та людей похилого віку, працівники Центральної бібліотеки   ім. О. Пушкіна для членів ГО «Віра» підготували бібліографічний огляд літератури « У срібнім сяйві прожитих років» за матеріалами вісника «Здоровий спосіб життя» та журналу «Будьмо здорові», які передплачує бібліотека. Присутні ознайомилися з найцікавішими публікаціями, поради з яких неодмінно стануть у пригоді та допоможуть поліпшити здоров'я  шляхом зміни способу повсякденного життя, і зробити це, як говорить прислів'я, «ніколи не пізно». Не залишились поза увагою і  люди похилого віку, яких обслуговує  територіальний центр. Бібліотечні працівники прийняли участь у  міському заході «Тепло наших сердець» . Присутні  із задоволенням зупинялися біля  виставки- витинанки  »Якщо в хаті витинанка, то й добро іде до ганку», а також радувала око учасн…