Перейти до основного вмісту

Відкриття апаратно-програмного комп'ютерного тифлокомплексу з синтезом мови


Складно переоцінити роль комп'ютерної техніки в житті людей з порушеннями зору та слуху, бо вони істотно обмежені у можливості отримання корисної та потрібної інформації.
Завдяки проекту «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду» в Центральній міській бібліотеці м. Олександрія для слабозорих людей та людей з вадами слуху з'явився апаратно-програмний комп'ютерний тифлокомплекс з синтезом мови, оснащений спеціальним програмним забезпеченням і виходом в Інтернет, відкриття якого відбулося 24 квітня в Інтернет-центрі бібліотеки.

Усунення інформаційної нерівності в суспільстві - головне завдання і обов'язок бібліотеки. Основна мета, створення тифлоцентра в бібліотеці - забезпечення особам з порушеннями зору та слуху сприятливих умов в процесі отримання інформації з Інтернет та розвивати свої здібності.

Сучасний тифлокомплекс складається з:
системного блоку,
стандартної клавіатури,
монітору,
аудіо колонок;
маніпулятору,
навушників для людей з вадами слуху.

На комп'ютерному тифлокомплексі встановлено спеціальне програмне забезпечення екранного доступу з синтезом мови.
Передбачалося, що незрячий користувач апаратно-програмного комп'ютерного тифлокомплекс може отримувати інформацію з екрану монітора не візуально, а завдяки синтезатору мови.

Людина з вадами зору, перш за все, обмежена не в пересуванні, а в отриманні інформації, її обміні, спілкуванні, можливості ефективно вчитися і підтримувати кваліфікацію, працювати в сучасних умовах інформаційних технологій. Комп'ютер здатний якщо не вирішити ці проблеми повністю, то істотно допомогти в їх вирішенні.
Присутній голова правління Олександрійської виробничо-первинної організації Українського товариства сліпих  Барбуца Микола Вікторович щиро подякував олександійським бібліотекарям за можливість користуватися безкоштовно таким тифлокомплексом, де радо зустрінуть і допоможуть незрячим людям.

Хочеться звернути увагу на навушники з кістковою провідністю для людей з вадами слуху, які дозволяють передавати звукові хвилі через кісткову структуру черепа безпосередньо до внутрішнього вуха, тобто минаючи повітря та інші провідники. Така технологія отримала свій розвиток кілька століть тому. Прикладом використання можливостей даної технології є в творчості Бетховена, який останні роки життя міг сприймати музику виключно прикладаючи до кісток черепа різні трубки, щоб чути мелодію.
Так, користуючись спеціальним комп'ютеризованим місцем,  люди з вадами зору та слуху матимуть можливість відчути себе часткою повноцінного життя і бути більш поінформованими,  знайти безліч літератури в мережі Інтернет чи відсканувати будь-який підручник з можливістю прослуховувати необхідні тексти, працювати з ними, набирати на комп’ютері власні наукові статті чи роботи, обмінюватись інформацією з усім світом.
Тож, запрошуємо Вас до Центральної міської бібліотеки - місця для спілкування, читання та проведення дозвілля.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на