Перейти до основного вмісту

III міська історико-краєзнавча конференція "Історія Олександрії: події, факти, персоналії"


   11 квітня бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна взяли участь у  III міській історико-краєзнавчій конференції «Історія Олександрії: події, факти, персоналії», яка проходила  в комунальному закладі «Олександрійський міський музейний центрі ім. Худякової А.Ф.» 
  Участь в конференції взяли працівники закладів освіти, музеїв, бібліотек, краєзнавці, учні та студенти. 
  Бібліотекарі розповіли присутнім про діяльність сектору краєзнавчої роботи Центральної міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна.
    Провідний бібліотекар Костюкова І.М. розповіла, що сьогодні, в час духовного відродження України, значно збільшився інтерес користувачів до її історичного минулого, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямів. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.
   Бібліотекарі сектору краєзнавства з метою популяризації краєзнавчих знань, розкриття краєзнавчого фонду створюють бібліографічні посібники великих та малих форм. Серед них: щорічний альманах «Історичний календар  Олександрійщини», різні пам’ятки серії «Славетні земляки», присвячені видатним олександрійцям. 
   Працівники бібліотеки поступово здійснюють оцифрування краєзнавчих періодичних видань. Також проводять різноманітні творчі заходи. Тільки на початку 2019 року було проведено творчі зустрічі з письменниками та поетами літературного об’єднання «Степ» міста  Кропивницький,  яке має 80-тирічну історію, зокрема: Ольга Полевіна, Олександр Архангельський, донька Віктора Погрібного – Ольга Погрібна та Наталія Фесенко; презентації книг відомої олександрійської майстрині з писанкарства Ірини Михалевич «Українська народна писанка», Валерія М’ятовича «Номенклатурний декамерон». Відбулася поетично-музична імпреза «Вічність та нікчемність матерії») за участю поетеси Марини Єрмолаєвої та музиканта Олександра Кир’янова.
А вже зовсім скоро плануються презентації книг Лілії Маруфі «Долаю сходинки, віршую…» та Людмили Левченко «Осіннє соло».
     Краєзнавча робота не є марною, вона потрібна і затребувана користувачами і не залишає  нікого байдужими, а навпаки спонукає до вивчення рідного краю.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на