Перейти до основного вмісту

Творча зустріч «Як пишуться романи» з Валерієм М’ятовичем та музично-поетична імпреза «Вічність та нікчемність матерії»


Благодатна й щедра на таланти наша рідна Кіровоградщина, зігріта лагідним сонцем, заколисана буйними вітрами.


     4 квітня, в рамках пленеру «Олександрія – мала батьківщина Дмитра Чижевського» (до 125- річчя від дня його народження) до Центральної міської бібліотеки завітали письменники, поети, художники, журналісти та бібліотекарі ОУНБ ім.Д.Чижевського м. Кропивницький.

В Арт-холі  бібліотеки  відбулася творча зустріч «Як пишуться романи» з Валерієм М’ятовичем, журналістом, редактором газети «Народне слово».  Валерій Павлович презентував  користувачам бібліотеки  роман «Номенклатурний декакмерон». На передньому плані – історія колишнього «відповідального працівника» Григора Пантелійовича Приходька, його хитромудрих  кар’єрних просувань, які в цього ловеласа супроводжувалися не менш азартним полюванням за жіночими серцями. Утім, Пантелійович, виявляється не тільки ловелас, а й затятий сталініст.

     В 2018 році роман отримав дві нагороди: премії імені В. Малика та Дніпробукфеста.
     Продовж усієї зустрічі було  жваве спілкуванням автора з поціновувачами  літературного слова.

     На учасників заходу чекав ще один приємний сюрприз: музично-поетична імпреза «Вічність та нікчемність матерії». 
Молода поетеса Марина Єрмолаєва познайомила присутніх з власною поезією, сповнену глибоких філософських роздумів про життя та одне з найкращих почуттів –кохання. Не зважаючи на молодість, Марина зуміла доторкнутися до струн сердець присутніх. Звучало багато пісень у виконанні Олександра  Кир’янова та Марини Єрмолаєвої.
     Роман Любарський - поет, журналіст та краєзнавець з м.Кропивницький. 

Крім літературної та журналістської творчості він відомий, як краєзнавець-дослідник життя і поетичного спадку нашого земляка Арсена Тарковського.      Під час зустрічі поет поділився своїми поетичними рядками, читав вірші, зворушливо звучало оповідання-спогад про дідівський сад. Щоб підняти настрій Роман Любарський прочитав власні скоромовки.
     Приємним моментом цього заходу були дарунки книг для Цетральної міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна: Валерія  М’ятовича «Номенклатурний декамерон» та Романа Любарського «Зерно і посох» та «Точка росы».
     Зустріч з творчими людьми вийшла напрочуд насиченою, цікавою, душевною і корисною. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику « Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивно

Виставка одного автора «Олена Пчілка – світло добра і любові»

До 170-річчя від Дня народження Олени Пчілки - української письменниці, громадської діячки, етнографа, перекладача, у відділі абонементу Центральної міської бібліотеки експонується виставка літератури «Олена Пчілка – світло добра і любові».   Національні і соціальні мотиви становлять основний зміст творів О. Пчілки, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, національного і політичного гніту. Олені Пчілці належить поважне місце в українській дитячій літературі. Серед дитячих творів - численні поезії, казки, оповідання, п'єси.     Олена Пчілка - чудовий перекладач творів світової класики: Овідія, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Й. В. Ґете, Г. К. Андерсена, В. Гюґо. А також - автор    публіцистичних, літературно-критичних статей і спогадів.                                  

Патріотичний майстер-клас "Квітуча моя Україна!"

Сьогодні, у кожного,   хто завітав напередодні Дня Незалежності України до центральної бібліотеки міста і долучився до майстер-класу «Квітуча моя Україна»,  була  чудова нагода підготуватися до великого державного свята і створити власноруч гарну патріотичну брошку.          Спочатку заходу бібліомайстриня Олена Ланіна емоційно налаштувала  присутніх на роботу святковим відео «Це моя Україна!»,  подарувавши один одному посмішки, всі побажали гарного настрою і приступили до роботи. В ході майстер-класу бібліотекар розповіла про цікаву техніку рукоділля «канзаши», навчила створювати оригінальні вироби і прикраси із стрічок, викликала почуття глибокої поваги та любовi до Батькiвщини. Протягом  заходу  дівчата та  хлопці  разом з дорослими складали та обпалювали над свічками пелюстки майбутньої квітки, охайно склеювали між собою. Одним словом – готувалися до свята.          Завершуючи  майстер-клас бібліотекар ще раз вас привітала всіх присутніх з Днем Незалежності України і на