Перейти до основного вмісту

День відкритих дверей «Вишиванка єднає нас»


День вишиванки в Україні…Ось так, у вишитих сорочках сьогодні, 16 травня,прийнято йти на роботу, на навчання і просто погуляти. Свято не привязане до жодного державного чи релігійного і проводять його вже тринадцятий рік. Ідея вбиратися у вишиванку кожен третій четвер травня належить студентам Чернівецького університету. Нині приходити у цей день у вишитій сорочці закликають у дитячих садочках, школах і в різних установах.
Центральна міська бібліотека  вже кілька років поспіль підтримує дану традицію. Цьогоріч бібліотекарі заздалегідь готувалися до даного свята, організувавши виставку дитячих робіт  «Моя родина у вишиванці», в котрій користувачі  з задоволенням взяли участь, підготувавши художні роботи.
До послуг користувачів  в читальній залі  представлено етно-виставку «Вишиванка – справжній оберіг». 
Дана виставка познайомить з історією вишивки, традицією святкування, що символізує вишита сорочка. Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, - бути оберегом, а вишиванка - це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.

Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

Бібліотекарі запропонували вихованцям гімназії-інтернат-школи мистецтв взяти участь у ігровій програмі «Мегамарш у вишиванках», адже Всеукраїнський день вишиванки – чудовий привід вийти на вулицю в етнічному одязі та відчути народну єдність, долучившись до безсмертних традицій наших предків. 

 «У вишиванці запис до бібліотеки безкоштовний»- таку акцію проголосили бібліотекарі для залучення користувачів і вона стала дієвою.
Загалом день пройшов насичено, цікаво з безліччю фото та селфі, адже одягшись згуртовано у національний одяг, українці в черговий раз показують свою нескореність, звитягу та самобутність нації.
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День здоров'я в бібліотеці

Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною    особистістю, і лише    здорова    людина    приносить    користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини. Тож,  напередодні Всесвітнього дня здоров’я,  бібліотека провела  День здоров’я « Здоровий спосіб життя – шлях для всіх». Програма Дня здоров’я була насиченою, адже включала різноманітні заходи: відкриття книжкової виставки-заклику «Про здоров'я треба знати, про здоров'я треба дбати» на якій до уваги відвідувачів бібліотеки представлено близько 30 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Відкритий мікрофон «Що тобі заважає бути здоровим?», під час якого в інтерактивному спілкуванні…
Шановна олександрійська молодь!
Центральна міська бібліотека запрошує вас на безкоштовні майстер-класи з плетіння браслетів в українсько-німецькому стилі, до Року німецької мови та Дня молоді в Україні.
Жінки, дівчата завжди прикрашали своє волосся різними способами – закручували волоссячко в кучері і локони, вплітали у волосся живі квіти і виконували різноманітні види плетіння косичокЗачіски з елементами плетіння завжди виглядають дуже стильно і цікаво. Разом з тим, створювати їх неймовірно захоплююче і під силу навіть початківцям.Тож, протягом травня місяця щочетверга о 15:00 в центральній міській бібілотеці (вул. Г.Усика, 41) разом з перукарем ми будемо створювати зачіски з елементами плетіння, а також обговоримо, як в домашніх умовах їх створити своїми руками, покажемо фото і відео приклади.